stat

Powstały "lokalne rajtuzy" znad morza

6 listopada 2019, 16:00
ws

Nie groszki, paski czy panterka, ale Żuraw, Neptun, Dar Pomorza, a nawet sopockie molo będą mogły ozdobić nogi mieszkanek Trójmiasta. "Lokalne rajtuzy" to pomysł z dawnej stolicy włókienniczej kraju - "Łódzkiej Fabryki Rajstop Gabriella". Dla naszych czytelniczek mamy kilka rajtuzowych zestawów do wygrania w konkursie.- Po Łodzi, Warszawie, Śląsku i Krakowie wybór miejsca, któremu zadedykowaliśmy kolejne rajtuzy lokalne, był oczywisty. Wiele naszych klientek pytało o rajstopy inspirowane Trójmiastem, poza tym my sami czuliśmy, że właśnie tu, gdzie z jednej strony silnie działa patriotyzm lokalny, a z drugiej - przyjeżdżają turyści z całego świata, nasza propozycja się spodoba - mówi Sebastian Krajda, marketing manager Gabrielli.
Firma wyprodukowała Rajtuzy Trójmiejskie z myślą o tych, którzy mieszkają w Trójmieście, ale też o turystach. Na opakowaniu czytamy: "Bywasz pod Rybkami, pod LOT-em, a na sopockie molo chadzasz tylko jesienią, zimą i wczesną wiosną? A może wpadłaś tu na chwilę i jak meduza w morzach Bałtyku rozpływasz się w zachwytach nad Trójmiastem? Niech na Twoich nogach spotkają się Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i najsłynniejszy polski pomost! Niech mewy wzbiją się w powietrze, a morskie fale biją o brzeg! Nieważne, skąd jesteś, w wielkim stylu płyń w świat z Rajtuzami Trójmiejskimi na nogach!".

Neptun wykończeniem pończochyNajsłynniejsze symbole Gdańska, Gdyni i Sopotu spotykają się ze sobą na kobiecych udach, imitując wykończenie pończochy. Dolna część rajstop jest grubsza, kryjąca, w kolorze głębokiej czerni. Nieco nad kolanem (lub w połowie uda, zależnie od sposobu ułożenia rajstop) widnieją Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i sopockie molo. Tuż nad nimi rajstopy stają się cieńsze, co daje efekt przyciągającej spojrzenia pończochy.

- Region łódzki jest prawdziwym zagłębiem pończoszniczym. Naszą fabrykę, jedną z największych w kraju, co miesiąc opuszczają 2 mln par rajstop i pończoch, które są eksportowane do ponad 50 krajów na świecie. Pomysł na rajstopy dedykowane kolejnym miastom i regionom jest tego naturalną konsekwencją - mówi Sebastian Krajda. - Rajtuzy Trójmiejskie są takim naszym kreatywnym, nieco żartobliwym pozdrowieniem z Łodzi dla Trójmiasta - dodaje.

Lokalne rajtuzy z całej PolskiRajtuzy Trójmiejskie to nie pierwszy wzór inspirowany szczególnym rejonem kraju od marki Gabriella. W grudniu 2015 r. firma stworzyła pierwszy lokalny produkt - Rajtuzy z miasta Łodzi. Rajstopy mające formę zakolanówki przedstawiały najważniejsze zabytki miasta. W marcu 2016 r. do sprzedaży trafiły Rajtuzy Fabryczne - cienkie, z motywem drobnej, dymiącej fabryczki, a równo rok po nich - Rajtuzy Awangardowe, inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego. W listopadzie 2016 r. - Rajtuzy Stołeczne w formie zakolanówki, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu - Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisła podbiły Warszawę. W październiku 2017 r. na rynek śląski trafiły Rajtuzy Ślónskie. Po tym projekcie Gabriella wypuściła na rynek kolejny produkt inspirowany Łodzią, czyli Rajtuzy Miastowe. Jesienią 2018 r. premierę miały Rajtuzy Krakowskie. Model, którego zakolanówkę zdobił Smok Wawelski, Sukiennice, kościół Mariacki i Wisła przyciągnął uwagę nie tylko mieszkanek Krakowa.

Rajtuzy Trójmiejskie można kupić online na stronie internetowej marki www.gabriella.pl i stacjonarnie, w wybranych sklepach.

ws