Ranking: najlepsi dietetycy w Trójmieście

2 stycznia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Marta Kreczmer

Ranking najlepszych to comiesięczny cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane trójmiejskie firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Miesiąc temu opublikowaliśmy ranking najlepszych trójmiejskich salonów kosmetycznych. Poniżej prezentujemy grudniowe zestawienie najlepszych dietetyków w Trójmieście, zaś 1 lutego o godz. 11 ogłosimy ranking pracowni aranżacji wnętrz.Jak donoszą statystyki, najbardziej popularnym typem postanowień noworocznych są te związane z utratą wagi, lepszym odżywianiem się, unikaniem "śmieciowego" jedzenia, a co za tym idzie - poprawą własnego zdrowia, wyglądu i samopoczucia.

Ranking obiektów wyliczany jest na podstawie:
  • średniej oceny (minimum trzy opinie),
  • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
  • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
  • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz dział moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz Gdańsku (ponieważ zestawienia te się pokrywają) i zestawienie zwycięzców w Gdyni oraz Sopocie.

Top 3: Najlepsi dietetycy w Trójmieście (wszyscy z Gdańska)1

Nature Life

Gdańsk, Piekarnicza 3
9.7/10
+ Oceń

2

Akademia Skutecznej Diety

Gdańsk, mjr. Hubala 14
9.4/10
+ Oceń

3

Slimfood

Gdańsk, al. Jana Pawła II 20
9.4/10
+ Oceń


Niestety lekko rzucone życzenie lepszej sylwetki bywa często niełatwe w realizacji. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale jak go wykonać? Od czego zacząć, by się nie zniechęcić na starcie?

- Trzeba przede wszystkim zaplanować działania i w pierwszej kolejności zacząć od redukcji stresu. Polecam masaż, spacer, odwiedzenie kosmetyczki lub fryzjera. Czasami zrobienie małego kroku i skierowanie się ku sobie daje dużo siły, co przenosi się na inne obszary, z którymi dotąd trudno było nam sobie poradzić. Polecam też zrobienie pisemnego ćwiczenia - listy wartości życiowych, potrzeb i korzyści, jakie pojawią się w trakcie i po procesie odchudzania. Kolejne działania to już wybór ulubionej aktywności fizycznej i specjalisty dietetyka, który jako fachowiec w sposób profesjonalny i przyjemny, bez towarzyszącego odczucia głodu, pomoże pacjentowi przejść przez czas odchudzania - odpowiada Katarzyna Andruszkiewicz z Gabinetu Dietetyki Medycznej Dietamed.
Co jeszcze może być pomocne na początku naszej przygody z odchudzaniem?

- Małym krokiem, który możemy wprowadzić niewielkim nakładem czasu, jest regularne jedzenie posiłków. Dzięki temu jadamy mniejsze porcje, a częściej. Tym samym omijamy wieczorne napady głodu, a nasz organizm nie ma potrzeby magazynowania zapasów, gdyż wie, że regularnie otrzymuje porcję energii wystarczającą do funkcjonowania. Warto pamiętać też o solidnej porcji warzyw do każdego posiłku, które dostarczą nam witamin, minerałów, błonnika i zadbają o odpowiednią sytość posiłku - dodaje Urszula Konikowska z Poradni Dietetycznej Slimfood

Najlepsi dietetycy w Gdyni:MEDICAGO

Gdynia, Starowiejska 45/5
9.3/10
+ Oceń

Dietamed

Gdynia, Legionów 119C
9.1/10
+ Oceń

Zdrowie na Talerzu

Gdynia, Stryjska 26
9.1/10
+ Oceń


Co zrobić, by nie stracić zapału i wytrzymać w postanowieniu dłużej niż do końca stycznia?

- Myślę, że najważniejsze są regularne spotkania z dietetykiem oraz pomiary masy i składu ciała na profesjonalnym urządzeniu. Osoba borykająca się z nadwagą potrzebuje kontroli, sprawdzania, omawiania swoich wątpliwości, dokładnego przyglądania się problemom. Jeżeli dany pacjent traci poczucie bycia kontrolowanym, często jest narażony na zbyt wiele pokus. Oczywiście z biegiem czasu takie spotkania są potrzebne coraz rzadziej, ale na początku musi to być minimum jedna wizyta w miesiącu - mówi Dominika Dietrich z Akademii Skutecznej Diety.

Najlepsi dietetycy w Sopocie:Centrum Dietetyki Żywienia Jem Zdrowo

Sopot, gen. Józefa Wybickiego 4B
9.4/10
+ Oceń

Poradnia Dietetyki Medycznej

Sopot, Smolna 3C
8.8/10
+ Oceń


Czy sama dieta wystarczy? Czy możemy wybierać pomiędzy zdrowym odżywianiem się a aktywnością fizyczną?

- Tak, możemy schudnąć dzięki samej diecie, ale wizualne efekty takiego odchudzania będą niestety mało atrakcyjne. W przypadku braku ćwiczeń dochodzi do nieproporcjonalnie dużej utraty masy mięśniowej w stosunku do masy ciała, co skutkuje brakiem napięcia mięśniowego i gorszym efektem wizualnym. Szczególnie kobiety skarżą się wówczas na zwiotczenie skóry i tkanki mięśniowej. Także należy pracować na obu płaszczyznach, ponieważ sukces będzie zależał w 70 proc. od diety i w 30 proc. od ćwiczeń - mówi Katarzyna Andruszkiewicz z Gabinetu Dietetyki Medycznej Dietamed.
Zaś Michał Malinowski z Centrum Dietetyki Żywienia Jem Zdrowo dodaje:

- Praca dietetyka nie polega na tym, żeby pomagać schudnąć, tylko żeby pomagać być zdrowszym. Zdarzają się sytuacje, kiedy ćwiczenia przyniosą więcej szkody niż pożytku i wtedy je odradzam. Nie przeszkadza to jednak w osiągnięciu wyznaczonego celu.
Mamy nadzieję, że nasz ranking okaże się być pomocny i stanie się impulsem do lepszych zmian już od pierwszych dni Nowego Roku.

Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 1 lutego 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: Aranżacja wnętrz.
Czy poprawa sylwetki to jedno z twoich noworocznych postanowień?
43%

tak, ale myślę, że uda mi się to zrealizować samemu

15%

tak i chętnie skorzystam z pomocy profesjonalisty

22%

nie, od dawna ćwiczę i zdrowo się odżywiam

20%

nie, wygląd nie jest moim priorytetem

zakończona

łącznie głosów: 338

Marta Kreczmer