Ruszyły szczepienia drive-thru przy stadionie w Gdańsku

5 maja 2021, 13:05
Wioleta Stolarska

Pierwsze 300 osób już w środę zostanie zaszczepionych w nowym punkcie szczepień populacyjnych drive-thru przy stadionie w Gdańsku. Na chętnych czekają cztery stanowiska, a punkt przyjmować będzie od poniedziałku do niedzieli przez 12 godzin dziennie. To trzeci samochodowy punkt szczepień w Trójmieście.W środę, 5.05, na parkingu stadionu GdańskMapka (naprzeciwko budynku AmberExpo) rozpoczął swoją działalność Punkt Szczepień Drive-Thru przeciwko COVID-19.

- Zapowiadaliśmy, że będziemy dążyć do tego, aby na terenie miasta Gdańska otworzyć nowe punkty szczepień drive-thru, które cieszą się dużym powodzeniem szczególnie wśród młodych osób, i stało się to dość szybko. Przy stadionie w Gdańsku udało się utworzyć cztery stanowiska, jak na razie dwa są już czynne, a resztę uruchomimy, kiedy pojawią się większe możliwości - mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Szczepienia w nowym punkcie będą wykonywane przez 7 dni w tygodniu od 8:00 do 20:00.

- Marzy mi się, żeby ten parking był wypełniony samochodami osób, które odwiedzają Międzynarodowe Targi Gdańskie czy przyjeżdżają na mecze do naszego bursztynowego stadionu. Nie ma innego sposobu na powrót do normalności jak masowe szczepienia, dlatego uruchamiamy kolejny masowy punkt szczepień. Apeluję, by wszyscy, którzy mogą, zaszczepili się - zaznaczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Jak poinformował Dariusz Kostrzewa, prezes spółki Copernicus, w nowym punkcie dziennie szczepionych będzie 300 osób, ale docelowo przy większych dostawach może być szczepionych nawet tysiąc osób dziennie.

Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w Trójmieście


Jak się zapisać na szczepienie przeciw COVID-19?Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie:
  • dzwoniąc pod nr telefonu 989,
  • wchodząc na stronę pacjent.gov.pl,
  • dzwoniąc na infolinię Copernicus PL pod numer telefonu (58) 727 01 40 - tu można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień; infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Czytaj też: W Gdańsku zaszczepisz się w aucie. Ruszył pierwszy punkt drive-thru

Jak funkcjonuje punkt szczepień drive-thru?Szczepienia w Punkcie Szczepień Populacyjnych Drive-Thru Stadion będą wykonywane od poniedziałku do niedzieli przez 12 godzin dziennie. Przygotowano w nim cztery stanowiska przeznaczone do szczepień. Punkt obsługiwać będzie personel spółki Copernicus.

Przed szczepieniem można wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

Czytaj też: Można przyspieszyć szczepienie na COVID-19

- Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na komfort pacjentów prosimy nie przyjeżdżać na szczepienie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz o zakazie posiadania zwierząt w pojazdach. Po przyjęciu szczepionki należy odczekać 20 minut na parkingu poszczepiennym - informują organizatorzy.
Jak dotrzeć do punktu szczepień drive-thru stadion? Dojazd do Punktu Szczepień możliwy jest od ul. Marynarki Polskiej do ul. Żaglowej lub od al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Punkt Szczepień znajduje się na parkingu stadionu Gdańsk, naprzeciwko budynku AmberExpoMapka.
Zaszczepisz się na COVID-19?
30%

tak jestem zarejestrowany(a) na szczepienie

39%

jestem po pierwszej dawce lub po pełnym szczepieniu

10%

jeszcze się zastanawiam

3%

nie szczepię się, wystarczy, że inni to zrobią

18%

nie zamierzam się szczepić niezależnie od sytuacji epidemiologicznej

zakończona

łącznie głosów: 769

Opinie wybrane


wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.