Sezonowe wyprzedaże w pełni, czyli jak kupować z głową?

9 lipca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Emilia Błaszczyk

Okres wyprzedaży to nie łatwy czas dla naszych portfeli. Jeśli jednak robimy zakupy kierując się zdrowym rozsądkiem, to wręcz idealny moment na zaopatrzenie swojej szafy w rzeczy, które będziemy nosić przez kolejne lata. W sklepach wśród przecenionych rzeczy znajdziemy ubrania i dodatki sezonowe oraz te klasyczne i ponadczasowe, na które szczególnie warto zwrócić uwagę ze względu na dobrą jakość i uniwersalność.Przed wyruszeniem na zakupy warto zrobić przegląd swojej szafy, pozbyć się rzeczy, których nie nosimy i zrobić miejsce na nowe. Jeśli nie założyliśmy czegoś przez ostatnie dwa lata i nie jesteśmy do tego przekonani, lepiej się z tym pożegnać. Dobrym pomysłem jest też wymiana lub sprzedaż zbędnych ubrań. Takie wyprzedaże z własnej szafy stają się coraz popularniejsze. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji uczestniczyć w trójmiejskim wieszaku, zachęcamy do obserwowania i przyłączenia się do akcji wymiany ubrań. Korzystając z takich rozwiązań zyskamy fundusze np. na sezonowe wyprzedaże.

Nie kupuj "na oślep"

Kupując na wyprzedażach należy wybierać ubrania, które faktycznie są na nas pasują. Rozmiary bardzo często różnią się w zależności od marek i kolekcji, dlatego przed zakupami warto się zmierzyć. Ten sam pomysł warto również wykorzystać w przypadku naszych bliskich. Jeżeli oni sami nie mają czasu, aby wybrać się na zakupy, znając ich wymiary możemy wyszukać rzeczy także dla nich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klienta, ponieważ szczególnie w okresie wyprzedaży, kolejki do przymierzalni potrafią być naprawdę długie. Oczywiście należy pamiętać po co się przyszło i nie kupować na oślep, a mierzenie zakupionych rzeczy w domu to duży komfort. Możemy wtedy na spokojnie sprawdzić przy świetle dziennym, jak dana rzecz na nas leży, czy materiał faktycznie jest dobry i czy ubranie pasuje do pozostałych elementów naszej garderoby.

Zainwestujmy w płaszcze i kurtki

Dobrym zakupem w sezonie wyprzedażowym będą okrycia wierzchnie, które posłużą nam w chłodne dni i wieczory latem oraz jesienią. Jednym z nich jest skórzana kurtka. Klasyk, który powinna mieć każda kobieta niezależnie od wieku. Sklepy oferują ramoneski w różnych kolorach, od klasycznej czerni i brązu do pastelowych i tych w mocnych kolorach. Poza tym okryciem warto rozejrzeć się również za płaszczami, za które w regularnej cenie również trzeba sporo zapłacić. Decydując się na płaszcz, kluczowe będzie sprawdzenie jego składu. Im większa zawartość wełny, tym płaszcz będzie cieplejszy. Świetną inwestycją będzie także klasyczny trencz występujący w różnych odcieniach beżu.

Inwestycja w buty i odzież sportową

Jeśli na co dzień uprawiacie sport, macie w planach siłownie, bądź też aktywne wakacje - sprawdźcie odzież sportową oraz sprzęt. Nie każdy o tym myśli, ale warto pamiętać, że w sezonie wyprzedaży można wiele zaoszczędzić jeśli chodzi o tego rodzaju zakupy. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są buty oraz akcesoria. W tym przypadku również należy kierować się zdrowym rozsądkiem i kupować te rzeczy, które są dobre jakościowo.

Nie poddajmy się gorączce wyprzedaży

Standardowy błąd podczas zakupów na wyprzedażach to kupowanie pod wpływem impulsu. W domu często okazuje się, że wśród naszych zakupów znajdują się ubrania w trudnych do zestawienia kolorach lub wręcz przeciwnie, kolejna para spodni lub koszul, które mamy już w swojej szafie i których nie potrzebujemy. Starajmy się nie poddawać gorączce wyprzedaży, nie popełniać błędów i myśleć racjonalnie. Na przecenach najlepiej jest stawiać na klasykę i dobre jakościowo materiały. Możemy oczywiście pokusić się o sezonowe ubrania lub dodatki, jednak ich cena powinna być naprawdę niska, dlatego warto poczekać z zakupem takich rzeczy do końcowej fazy wyprzedaży, kiedy przeceny sięgają nawet 70 procent. Wszystko oczywiście zależy od waszej skłonności do ryzyka - może się bowiem okazać, że kiedy rzecz której bardzo chcemy osiągnie przyzwoitą cenę, nie będzie już dostępny nasz rozmiar.