Sonofeedback, trzecie oko rehabilitacji

25 maja 2011 (artykuł sprzed 10 lat)
Sonofeedback to "trzecie oko", którym rehabilitanci mogą zajrzeć w głąb tkanek pacjenta. Więcej zdjęć (1)

Sonofeedback to "trzecie oko", którym rehabilitanci mogą zajrzeć w głąb tkanek pacjenta.

mat. prasowe

Sonofeedback to "trzecie oko", którym rehabilitanci mogą zajrzeć w głąb tkanek pacjenta.

mat. prasowe

Sonofeedback to stosowana od niedawna i bardzo przydatna, nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która daje fizjoterapeucie nowe możliwości w terapii. Dzięki niej można na bieżąco monitorować postępy pacjenta w rehabilitacji np. uszkodzonych stawów.Gabinety Dominika Zaglanicznego jako pierwsze w naszym regionie zostały wyposażone w sprzęt wykorzystujący tę metodę.

- Sonofeedback to takie trzecie oko, którym możemy zajrzeć w głąb tkanek. Niesamowitą zaletą tej metody jest kontrola przebiegu rehabilitacji - przykładowo możemy obserwować z tygodnia na tydzień czy wysięk się wchłania lub zmniejsza stan zapalny - podkreśla fizjoterapeuta Dominik Zaglaniczny.

Wykorzystanie tej metody idealnie sprawdza się u pacjentów z uszkodzeniami w okolicy stawu barkowego, w celu odbudowy prawidłowego ruchu, przy uszkodzeniach czy operacjach stawu kolanowego oraz w celu nauki prawidłowego napinania mięśni czy niestabilnościach lub bólach kręgosłupa - do nauki napinania mięśni stabilizujących.

Z racji tego, że w rehabilitacji są to bardzo częste przypadki Domink Zaglaniczny zdecydował się na szkolenie z sonofeedback i zakup sprzętu renomowanej marki. Obecnie w jego gabinetach rehabilitacji w Gdańsku, fizjoterapeuci pracują z wykorzystaniem tej technologii.

- Dotychczasowi pacjenci, którzy już skorzystali z terapii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu wracają do zdrowia w szybszym tempie, dzięki temu, że przy każdej wizycie otrzymują wskazówki jak wykonywać ćwiczenia i jakie błędy popełniają - wyjaśnia fizjoterapeuta.

Ponadto w gabinetach rehabilitacji Dominika Zaglanicznego można odbyć wizytę u neurologa czy ortopedy. Jako specjalista w swojej dziedzinie wie, że dla dzieci rehabilitacja często bywa przykrą koniecznością. Dlatego w jego placówkach na każdego małego pacjenta przy pierwszym spotkaniu czeka maskotka "Dzielny Pacjent" przez co dzieci inaczej reagują na wieść o kolejnej wizycie.

Na terapie zarówno standardową jak i tą z wykorzystaniem sonofeedback można zapisać się od poniedziałku do piątku w Gdańsku, w gabinetach przy ulicach Lendziona 4b/2 zobacz na mapie Gdańska i Wita Stwosza 31/1 zobacz na mapie Gdańska jak i telefonicznie korzystając z rejestracji pod numerem telefonu 58 351 21 97.

Więcej informacji na stronie Dominik Zaglaniczny Gabinety Rehabilitacji Funkcjonalnej

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł