Sprzęt w salonie kosmetycznym w cenie luksusowego auta

22 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Inez Szwedowska
Nowoczesny sprzęt wykorzystywany w kosmetyce to obecnie kluczowy element gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo realizowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Więcej zdjęć (6)

Nowoczesny sprzęt wykorzystywany w kosmetyce to obecnie kluczowy element gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo realizowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

123rf.com/iakovenko

Nowoczesny sprzęt wykorzystywany w kosmetyce to obecnie kluczowy element gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo realizowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

123rf.com/iakovenko

Wyposażenie profesjonalnych gabinetów kosmetycznych i SPA to koszt od kilku do nawet kilkuset tys. zł, jednak to właśnie inwestycja w kompleksową oraz wielowymiarową ofertę pozwala zyskać grono zadowolonych klientów. Postęp technologiczny przyniósł nie tylko nowe rozwiązania, wzrosła także skuteczność wielu zabiegów, które dają coraz lepsze rezultaty. Ile zatem kosztuje wyposażenie nowoczesnego salonu kosmetycznego?Chociaż zabiegi kosmetyczne nie wymagały kiedyś dodatkowego wsparcia w postaci zaawansowanej aparatury, dzisiaj branża kosmetyczna i kosmetologiczna docenia rozwój technologiczny, jaki dokonał się w ostatnich latach i chętnie korzysta z jego osiągnięć, mimo wysokich cen specjalistycznego sprzętu.

- Zabiegi z wykorzystaniem technologii high-tech, mimo wysokich cen, cieszą się dużą popularnością, a z roku na rok rośnie liczba ich zwolenników. W większości przypadków pozwalają na pozbycie się kompleksów, umożliwiając upiększenie twarzy i ciała bez konieczności ingerencji chirurgicznej, jednocześnie dając natychmiastowe efekty bez okresu rekonwalescencji. Przy wyborze tego typu zabiegów nie warto kierować się modą, a bezpieczeństwem - mówi Ewelina Araszkiewicz, manager Quadrille Spa. I dodaje:

- Ważne jest także pochodzenie aparatury oraz posiadane świadectwa jakości. Quadrille Spa dysponuje zabiegami z zakresu kosmetologii estetycznej znanych producentów. Za ich jakością przemawia nie tylko innowacyjność zastosowanej technologii, bezpieczeństwo czy certyfikaty, ale przede wszystkim zadowolenie naszych gości z osiąganych rezultatów. Inwestycja w wysokiej klasy sprzęt to koszt w przedziale 100-150 tys. zł za urządzenie. Nowoczesna aparatura, którą dysponujemy - Zaffiro, Surgen, Hydrafacial, LPG Endermologie, Vectus czy Med 2 Contour Medical, została wybrana z najwyższą starannością, umożliwiając nieinwazyjne zabiegi, a jednocześnie stanowiąc bezpieczną alternatywę dla chirurgii plastycznej.

Potrójna siła laseraKorzystanie z zabiegów bazujących na profesjonalnej aparaturze kosmetycznej ma wiele zalet. Oprócz lepszych rezultatów, charakteryzuje je o wiele większa funkcjonalność. Nowoczesne urządzenia, takie jak np. kombajn kosmetyczny, pozwala na wykonanie szeregu zróżnicowanych zabiegów odpowiadających różnym problemom skórnym oraz potrzebom.
Profesjonalny sprzęt kosmetologiczny przeznaczony do wykonywania różnych zabiegów kosmetologicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej, to często koszt nie kilku, ale nawet kilkuset tys. zł.


Należy pamiętać również o samych właściwościach profesjonalnych kosmetyków. Dzięki połączeniu ich z nowoczesną, często bardzo kosztowną aparaturą, wykorzystane substancje lepiej wnikają w głąb skóry, wpływając na efektywniejsze działanie oraz rezultaty.

- W naszych gabinetach stawiamy tylko i wyłącznie na sprzęt renomowanych firm, który przechodzi wszystkie wymagane atesty i certyfikacje, zbieżne z certyfikacją urządzeń medycznych. Musimy pamiętać, że profesjonalny sprzęt kosmetologiczny, przeznaczony do wykonywania zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej, to koszt kilkuset tysięcy złotych. Bardzo rzadko ceny profesjonalnej aparatury są niższe niż 200 tys. zł. Nawet najprostsze zabiegi mogą być zdecydowanie bardziej efektywne, jeśli korzystają z nowoczesnych i sprawdzonych sprzętów. Najpopularniejszy w naszym gabinecie jest zabieg z użyciem lasera medycznego Vectus, którego koszt sięga blisko 400 tys. zł. - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera mają szerokie zastosowanie w kosmetologii. Moc lasera obecnie wykorzystywana jest nie tylko do usuwania owłosienia czy niechcianych przebarwień, ale dzięki najnowszym rozwiązaniom sprawdzi się również na skórze wymagającej silnego ujędrnienia czy zagęszczenia.

- Wybierając aparaturę do naszego salonu, kierujemy się bezpieczeństwem, najwyższą jakością oraz precyzją wykonania. Jednym z najbardziej kosztownych, a tym samym bardzo skutecznych urządzeń w Secret Avenue jest Soprano Ice Platinum marki Alma Lasers. Jedna z głowic służy do trwałego usuwania owłosienia. Podczas jednego impulsu emitowane są jednocześnie trzy długości fal (755NM, 810NM, 1064NM), dzięki czemu niemal bezboleśnie usunięte zostają nawet najcieńsze i najdelikatniejsze włoski. W tym urządzeniu występuje również głowica NIR, emitująca światło podczerwone, które przenika do głębokich warstw skóry. Do uzyskania oczekiwanych rezultatów należy wykonać minimum cztery zabiegi, co pięć-sześć tygodni. Po takiej kuracji skóra staje się niezwykle gładka, a także bardziej napięta i elastyczna - tłumaczy Aleksandra Guzińska, kosmetolog z Secret Avenue.
- Do najczęściej wybieranych zabiegów należą te z użyciem urządzeń Zaffiro oraz Med 2 Contour, m.in. ze względu na efekty widoczne już po pierwszych zabiegach. Urządzenie Zaffiro, emitując promieniowanie podczerwone IR, powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej. Efekt termiczny zachodzący w jej dolnych warstwach powoduje obkurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Drugim długofalowym skutkiem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien. W rezultacie skóra zostaje zagęszczona i napięta, zwiększa się jej elastyczność, zmianom ulega również jej struktura a zmarszczki zostają znacznie wygładzone - mówi Ewelina Araszkiewicz.
Koszt liftingu termicznego to 1600 złotych za obszar twarzy, szyi i dekoltu. Najlepsze efekty można uzyskać wykonując serię trzech zabiegów.

Ultradźwiękowe odchudzanieZaawansowana technologicznie aparatura kosmetyczna jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego gabinetu. Dzięki niej kosmetolog jest w stanie efektywnie pomagać klientowi i poprawiać nie tylko jego wygląd, ale także pozytywnie wpływać na zdrowie i ogólne samopoczucie. Kolejny zabieg wykorzystujący najnowocześniejsze urządzenia, skutecznie oraz całkowicie nieinwazyjnie pomoże w szybki sposób zmniejszyć obwód brzucha, ud lub łydek, a także ujędrnić skórę.

Orzeźwiające zabiegi na lato: kąpiel z mojito


- Nasza klinika oferuje wiele zabiegów z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu kosmetologicznego. Jednym z najbardziej popularnych oraz najczęściej wykonywanych jest Icoone Laser. Icoone Laser to najskuteczniejsze urządzenie na świecie przeznaczone do modelowania sylwetki, które po raz pierwszy w Trójmieście pojawiło się właśnie u nas. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne oraz spowalnia wszelkie objawy starzenia się skóry. Cena urządzenia wynosi około 200 tys. zł, a pojedyncze zabiegi zaczynają się od kwoty 250 zł - tłumaczy Aleksandra Jentczak z Diamond Clinic.
Kolejne urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb skóry, tym samym pomagając w szybki i nieinwazyjny sposób wymodelować sylwetkę i widocznie zniwelować cellulit.

- W aparacie Med 2 Contour zastosowano opatentowane rozwiązanie wykorzystujące interferencję i wzmacnianie nakładających się fal ultradźwiękowych na głębokości od 1 do 4 cm pod skórą. Efekt terapeutyczny jest dostatecznie silny, aby rozbić komórki tłuszczowe, jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich innych otaczających tkanek, dzięki czemu nie uszkadza warstwy naskórka. Rezultaty widoczne są już po pierwszej sesji. Kolejne zabiegi natomiast utrwalają te zmiany, prowadząc do redukcji cellulitu i zlikwidowania nadmiaru tkanki tłuszczowej - dodaje Ewelina Araszkiewicz.
Koszt to 850 złotych za jedną partię zabiegową, rekomendowana seria wynosi trzy-sześć zabiegów.

Lifting bez skalpelaSzeroki wybór najnowocześniejszych technologii pozwala na uzupełnienie technik manualnych wykorzystywanych przez kosmetologów. Gabinety wyposażone w nowoczesne urządzenia kosmetyczne, które oprócz najwyżej jakości oraz certyfikatów bezpieczeństwa charakteryzują się wysoką precyzją działania, mogą zagwarantować bardziej efektywne oraz bezinwazyjne zabiegi. Wsparcie technologiczne pozwala rozszerzyć ofertę zabiegową, przyczyniając się w dużym stopniu do takich działań jak spłycenie zmarszczek, redukcja cellulitu, usuwanie przebarwień, rozstępów czy blizn potrądzikowych. Dodatkowo, nowoczesna aparatura umożliwia bezinwazyjne wnikanie do głębokich warstw skóry, wpływając na znaczną poprawę jej struktury i elastyczności.

- Większość zabiegów w naszym gabinecie wykonywana jest przy pomocy specjalistycznej aparatury. Zazwyczaj wykonywane są w seriach i łączone ze sobą, w celu osiągania jak najlepszych rezultatów. Wyjątek stanowi jednorazowy zabieg HIFU, który uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Z racji silnego działania, jest też jednym z najbardziej kosztownych zabiegów, a cena uzależniona jest od obszaru zabiegowego oraz stanu skóry klientki. Polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. HIFU UTIMS A3 wyposażony jest w wymienne przetworniki Centerless, dzięki którym może zostać użyty na różnej głębokości. Przetworniki 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm działają na zagęszczenie skóry oraz spłycenie zmarszczek, natomiast przetworniki 8 mm, 13 mm, 18 mm na redukcję tkanki tłuszczowej. HIFU jest szybki, bezinwazyjny i bezbolesny, a pierwsze jego efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak na pełny efekt końcowy należy poczekać około trzech miesięcy - tłumaczy Aleksandra Guzińska.
Czy korzystasz z zabiegów z użyciem nowoczesnej aparatury?
22%

tak, korzystam z takich zabiegów kilka razy w roku

19%

nie, ale chętnie spróbuję takiego rodzaju zabiegu

22%

zamiast zabiegów w gabinecie wybieram domową pielęgnację

37%

nie, nie interesują mnie tego rodzaju zabiegi

zakończona

łącznie głosów: 87

Opinie (13) 2 zablokowane

 • (2)

  Do wszystkich kosmetyczek - warto chwalić się że wszystkie narzędzia dezynfekowane są w autoklawie - a sterylny zestaw jest otwierany przy kliencie, a nie wrzucone to płynu i myjki ultradziękowej.

  • 21 2

  • otwierałam rano

   i był wcześniej tylko jeden klient! usłyszałam razu jednego...

   • 1 0

  • To powinien być standard podparty ustawa

   Od samego patrzenia na narzędzia które maja kontakt nierzadko z krwią innych osób robi mi się słabo

   • 1 0

 • (2)

  Sprzęt w salonie kosmetycznym kosztuje dużo

  • 3 6

  • (1)

   Dzięki za głęboką analizę.

   • 11 0

   • Przy wartości sprzętu 200 tys. zł i pięcioletnim zwrocie kosztów wychodzi to 160 zł dziennie przez 250 roboczych dni w roku, dzień w dzień przez pięć lat. Plus materiały jednorazowe i sterylizacja oraz kosmetyki do

    Przy wartości sprzętu 200 tys. zł i pięcioletnim zwrocie kosztów wychodzi to 160 zł dziennie przez 250 roboczych dni w roku, dzień w dzień przez pięć lat. Plus materiały jednorazowe i sterylizacja oraz kosmetyki do zabiegu. No i kosmetyczka czy kosmetolog pewnie nie o chlebie i wodzie. Tak samo pozostałe wyposażenie: łóżko, meble, lokal itd. Zanim to wszystko zacznie samo na siebie zarabiać mija parę lat. Jak już wychodzi się na zero, to pojawiają się nowości i wszystko zaczyna się od nowa. Więc takie zabiegi muszą kosztować, by z tego żyć.

    • 2 0

 • (1)

  Korzystam z nowoczesnego kolonoskopu

  • 5 3

  • Pamiętaj żeby zęby myć równie często

   • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.