Świąteczne Bakalie: akcesoria, kosmetyki i ubrania polskich projektantów

17 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala

Na poszukiwanie niebanalnych prezentów zostało jeszcze trochę czasu. Idealnym miejscem, by znaleźć coś wyjątkowego okazała się tradycyjnie już kolejna edycja Świątecznych Bakalii. Targi przyciągnęły tłumy, a było w czym wybierać: akcesoria do domu, kosmetyki bio, ubrania i dodatki od polskich projektantów, wszystko od kilkudziesięciu polskich wystawców.Świąteczne Bakalie są doskonałym miejscem, w którym można kupić dobre gatunkowo, wyszukane upominki, wiele z nich dosłownie "niepowtarzalnych". Wystawcy oferowali zarówno wyposażenie wnętrz, ubrania, biżuterię czy inne akcesoria, jak i kosmetyki czy świece bio.

- Jesteśmy na tych targach jako wystawca piąty lub szósty raz. Jest to jedna z naszych ulubionych imprez, jako że Trójmiasto mi osobiście jest bardzo bliskie - mieszkałam i studiowałam tu kiedyś. Tutaj również rozwinęłam swoją markę. Zwłaszcza w okresie świątecznym z wielką przyjemnością przyjeżdżam nie tylko jako projektant i wystawca, ale także jako klient, gdyż są tutaj inne moje ulubione marki - mówi projektantka i właścicielka marki Ronka, Aleksandra Broniarczyk.


Lampy, rośliny i akcesoria do domuOprócz ubrań i modowych dodatków mieliśmy okazję kupić wyjątkowe notesy, kalendarze czy wyposażenie domu.

- Na świątecznej edycji Bakalii jesteśmy drugi raz. Prezentujemy produkty polskich i zagranicznych projektantów. Z każdą godziną targów jest coraz więcej zainteresowanych - mówi Dominika Leśniewska z Osiek 10.

Las zamknięty w słoikuOprócz wystawców, dla których uczestnictwo w Bakaliach stało się już zwyczajem, znaleźli się też tacy, dla których udział w świątecznej edycji okazał się debiutem. Little Forest, czyli miniatura lasu zamknięta w przezroczystym słoiku okazała się produktem wpasowującym się idealnie w świąteczny klimat.

- To jest moja pierwsza edycja Bakalii i chociaż nie mam porównania z wcześniejszymi, to bardzo mi się tu podoba. Od początku zauważam duże zainteresowanie oferowanymi przeze mnie produktami - mówi Agnieszka Bujak z Little Forest.
Jak podkreśla właścicielka marki, lasy w słoiku są bardzo dobrym rozwiązaniem dla zabieganych lub zapominalskich osób, gdyż ta forma roślinności nie wymaga podlewania czy pielęgnacji.Wydarzeniu towarzyszyły świąteczne warsztaty tworzenia kosmetyków. Organizatorami wydarzenia byli: Bakalie, Cloudmine, Stary Maneż i Garnizon Kultury.
Kiedy kupujesz świąteczne prezenty?
16%

zawsze na ostatnią chwilę, czasem nawet dzień przed świętami

21%

w ostatnim tygodniu przed świętami

45%

zaczynam już na poczatku grudnia

18%

przez cały rok

zakończona

łącznie głosów: 113