Szczepienia przeciw COVID-19 bez zapisu do 24.12

2 grudnia 2021, 8:00
ws
Od 2 do 24 grudnia każda osoba z ważnym e-skierowaniem będzie mogła przyjechać do punktu szczepień powszechnych i od razu przyjąć szczepienie. Więcej zdjęć (1)

Od 2 do 24 grudnia każda osoba z ważnym e-skierowaniem będzie mogła przyjechać do punktu szczepień powszechnych i od razu przyjąć szczepienie.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Od 2 do 24 grudnia każda osoba z ważnym e-skierowaniem będzie mogła przyjechać do punktu szczepień powszechnych i od razu przyjąć szczepienie.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

- Od 2 grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia wszystkie osoby z wystawionym e-skierowaniem będą miały możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych (PSP) bez konieczności wcześniejszego zapisania się - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.Szczepienia przeciw COVID-19 w Trójmieście. Znajdź punkt szczepień


Do 24 grudnia każda osoba z ważnym e-skierowaniem będzie mogła przyjechać do punktu szczepień powszechnych i od razu przyjąć szczepienie.

Czytaj też: Certyfikat COVID przedłużony na rok po trzeciej dawce

Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, wszystkim punktom szczepień powszechnych przekazano informację o tym, że w związku z rozpoczęciem akcji szczepień bez konieczności wcześniejszego zapisania się powinny w ramach swoich terminów przeznaczyć odpowiednią liczbę wolnych miejsc.

W przypadku dużego zainteresowania każdy punkt będzie mógł dokonywać zamówień uzupełniających w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, w zależności od indywidualnych potrzeb placówki.  

Czytaj też: COVID-19. Apel o weryfikowanie certyfikatów

Zaszczepieni bez limitówOd 1 do 17 grudnia obowiązują też nowe obostrzenia w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2 - Omikron. Oznacza to, że m.in. do sklepów, kin czy restauracji będzie mogło wejść mniej osób. Do tych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione.

Czytaj też: Nowe obostrzenia od 1 grudnia przez nowy wariant koronawirusa
Szczepiłe(a)ś się przeciw COVID-19?
21%

tak, jestem w pełni zaszczepiony(a) i po trzeciej dawce

58%

tak, jestem w pełni zaszczepiony(a) - 2 dawki

4%

jeszcze nie, ale zamierzam

4%

nie i na razie nie zamierzam, nie mam czasu i ochoty

13%

zdecydowanie nie zamierzam się szczepić

zakończona

łącznie głosów: 1341

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.