Szpital Dziecięcy Polanki wraca do normalnego trybu pracy

29 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Ewa Palińska
W Szpitalu Dziecięcym Polanki wojewoda zniósł stan podwyższonej gotowości. Oznacza to, że placówka będzie mogła powrócić do normalnego tryby pracy, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej zdjęć (1)

W Szpitalu Dziecięcym Polanki wojewoda zniósł stan podwyższonej gotowości. Oznacza to, że placówka będzie mogła powrócić do normalnego tryby pracy, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W Szpitalu Dziecięcym Polanki wojewoda zniósł stan podwyższonej gotowości. Oznacza to, że placówka będzie mogła powrócić do normalnego tryby pracy, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w Trójmieście od 1 czerwca nie zostanie zmniejszona liczba szpitali, w których leczy się osoby chore na COVID-19. Wojewoda zniósł natomiast podwyższoną gotowość w siedmiu pomorskich placówkach, co oznacza, że będą one mogły przyjmować wszystkich pacjentów, a nie - jak dotychczas - wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia. W grupie tej znalazł się Szpital Dziecięcy Polanki.Ministerstwo Zdrowia planuje sukcesywne przywracanie normalnej pracy w szpitalach sprawujących opiekę nad chorymi na COVID-19. Zmiany mają rozpocząć się od miejsc, w których odnotowuje się najmniej nowych zakażeń koronawirusem. Docelowo w każdym regionie ma pozostać jeden taki szpital. W Trójmieście będzie to najprawdopodobniej Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Chorzy na COVID-19 nadal leczeni w trzech placówkachNa te zmiany przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. W chwili obecnej w Trójmieście działają trzy szpitale przyjmujące chorych na COVID-19 i data zredukowania ich liczby nie jest znana. Przypominamy, że są to:


W tych szpitalach będą leczeni wyłącznie pacjenci z COVID-19.

Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w TrójmieścieZniesienie podwyższonej gotowości w Szpitalu Dziecięcym PolankiLiczba szpitali, w których leczeni są chorzy na COVID-19, w Trójmieście pozostała bez zmian, jednak wojewoda zniósł podwyższoną gotowość siedmiu innych pomorskich placówek. Chodzi o placówki w Kościerzynie, także Oddział Ginekologiczno-Położniczy, który wcześniej przyjmował wyłącznie pacjentki zakażone koronawirusem, Lęborku, Miastku, Tczewie, Chojnicach, oddział słupskiego szpitala w Ustce i Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku.

Szpitale, w których zniesiono stan podwyższonej gotowości, będą mogły przyjmować wszystkich pacjentów, a nie - jak to miało miejsce od chwili wprowadzenia obostrzeń - wyłącznie w stanach zagrożenia życia. Nadal obowiązuje w nich jednak reżim sanitarny. Nadal będzie obowiązywał zakaz odwiedzin, osobom przybywającym do placówek będzie mierzona temperatura, a pracownicy będą wyposażeni w środki ochrony osobistej. Odziały szpitalne będą natomiast oddzielone od przychodni ambulatoryjnych.
Czy czekasz na to, aż szpitale i poradnie wznowią normalną działalność?
50%

tak, natychmiast umówię się na wizytę

28%

tak, ale z wizytą wstrzymam się tak długo, jak to będzie możliwe

5%

nie, ponieważ leczę się prywatnie, a prywatne placówki przyjmują pacjentów

17%

nie, bo nie choruję

zakończona

łącznie głosów: 231