stat

Szpital na Klinicznej wystawiony na sprzedaż

13 września 2017, 8:00
Ewa Palińska

Gdański Uniwersytet Medyczny ogłosił przetarg na sprzedaż szpitala przy ul. Klinicznej zobacz na mapie Gdańska. - Wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w planowanym terminie, tj. w drugiej połowie 2018 r. - mówi Marek Langowski, kanclerz GUMed. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł, a termin składania ofert upływa 30 października br.O planach sprzedaży Szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny poinformował pod koniec ubiegłego roku. Zobacz też: GUMed chce sprzedać budynek szpitala na Klinicznej


- Sprzedaż nieruchomości przy ul. Klinicznej jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez uczelnię planu modernizacji bazy szpitalnej - mówi Marek Langowski, kanclerz GUMedu. - Dzięki scentralizowaniu jednostek do 2020 r. w obiektach przy ul. Smoluchowskiego powstanie jeden z najnowocześniejszych kompleksów szpitalnych w Europie, w którym pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie - dodaje.
Przypomnijmy, że Gdański Uniwersytet Medyczny jest właścicielem dwóch budynków przy ul. Klinicznej, w których mieści się szpital i przychodnie przykliniczne oraz gruntów, na których te budynki stoją. W placówce mieszczą się obecnie: Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinika Neonatologii i Klinika Położnictwa wchodzące w skład Katery Perinatologii, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii i dwie przychodnie przykliniczne - Poradnia Dermatologiczna i Poradnia Onkologii Ginekologicznej.

- Wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w
planowanym terminie, czyli w drugiej połowie 2018 r. - zapewnia Langowski.

Ogłoszony przez GUMed przetarg dotyczy sprzedaży nieruchomości położonej w Gdańsku przy ul. Klinicznej 1a, w skład której wchodzą prawa własności działek gruntowych nr: 1242/1 o pow. 2.063 mkw. i 1243/5 o pow. 18.600 mkw., zabudowanych 12 obiektami tzw. szpitala klinicznego (położniczego) o łącznej powierzchni użytkowej 18.051 mkw. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł, a termin składania ofert upływa 30 października br.

Pieniądze ze sprzedaży GUMed zamierza przeznaczyć na dalsze inwestycje, w tym m.in. na doposażenie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.
Czy uważasz, że przeniesienie poradni i kliniki z ul. Klinicznej do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej jest dobrą decyzją?
60%

jak najbardziej - wszystkie szpitalne kliniki powinny znajdować się w jednymi miejscu

22%

w CMN będzie lepszy komfort, ale obecna lokalizacja bardziej mi odpowiada

18%

to błąd - powinno zostać tak, jak było dotychczas

łącznie głosów: 1366