Treningi żużlowców od 10 marca. Gdańskie kluby sportowe pomagają klinice

2 marca 2021, 12:00
dak.
aktualizacja:18:02 (3 marca 2021)

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wrócą na tor 10 marca. Na pierwszym treningu zamelduje się cała kadra. Na miejscu jest już Alan Szczotka. Młodzieżowiec jako reprezentant klubu wraz z przedstawicielami Torus Wybrzeże Gdańsk oraz Trefla Gdańsk wsparł remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.Aktualizacja, 3.03.21, godz. 18:02

W oczekiwaniu na pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk wraz z Torus Wybrzeże i siatkarskim Treflem połączyły siły, by wesprzeć remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W środę piłkarz ręczny Jacek Sulej, żużlowiec Alan Szczotka oraz siatkarze: Karol Urbanowicz, Kewin Sasak i Łukasz Kozub udali się do szpitala z produktami do remontu marki Cekol, a także częścią potrzebnego sprzętu AGD.

Rugbiści również wsparli onkologięW pomoc klinice może się włączyć każdy chętny. Fundacja z Pompą, która wspiera remont szpitala prowadzi zbiórkę funduszy w portalu siepomaga.pl, a także rozmaite licytacje. Trafiły na nie także koszulki gdańskich klubów sportowych.


Pierwszy trening żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaplanowano na 10 marca br. Więcej zdjęć (5)

Pierwszy trening żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaplanowano na 10 marca br.

Matuesz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Pierwszy trening żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaplanowano na 10 marca br.

Matuesz Słodkowski/Trojmiasto.plW środę, 10 marca br. odbędzie się pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021. Planowo zjawią się na nim wszyscy żużlowcy z tegorocznej kadry. Ci zza granicy mają zawitać do Trójmiasta najpóźniej we wtorek, 9 marca.

- Przez pierwszy tydzień będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać czas na szlifowanie formy. Następnie przejdziemy do spotkań kontrolnych, bo już 18 i 21 marca będziemy sparowali u siebie z Motorem Lublin. Chwilę później, bo 24 marca będziemy z kolei jeździć w Poznaniu, więc w drugiej połowie marca intensywnie będziemy się przygotowywać - mówi nam Eryk Jóźwiak, menadżer zespołu.

Kibice: Otworzyć stadiony. Kluby sportowe czekają na decyzje rządu bez optymizmuTak wyglądał tor w poniedziałkowy poranek Więcej zdjęć (5)

Tak wyglądał tor w poniedziałkowy poranek

fot. Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Tak wyglądał tor w poniedziałkowy poranek

fot. Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Tor na stadionie przy ul. Zawodników 1 czeka już na zawodników.

- W ostatnich dniach z toru został wywieziony śnieg, który pozostał jeszcze po zimie. W weekend prężnie działał na nim odpowiedni sprzęt tak, aby zawodnicy mogli do niego się swobodnie przyzwyczajać. Natomiast w poniedziałek ruszyła instalacja band wokół toru - dodaje menadżer żużlowców.
Przypomnijmy, że sezon wystartuje 3 kwietnia. Gdańszczanie rozpoczną go od wyjazdu do Tarnowa. Natomiast pierwsze spotkanie u siebie rozegrają tydzień później. Wybrzeże ugości spadkowicza PGE Ekstraligi - ROW Rybnik.

Wiktor Kułakow nie boi się mrozuSparingi żużlowców Zdunek Wybrzeże przed sezonem 2021:

  • 18 marca - Motor Lublin (dom)
  • 21 marca - Motor Lublin (dom)
  • 24 marca - SpecHouse PSŻ Poznań (wyjazd)

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.