Trwa rejestracja na szczepienie kolejnych roczników

12 kwietnia 2021, 14:00
Wioleta Stolarska
Terminy rejestracji na szczepienia kolejnych roczników. Więcej zdjęć (2)

Terminy rejestracji na szczepienia kolejnych roczników.

mat. KPRM

Terminy rejestracji na szczepienia kolejnych roczników.

mat. KPRM

Od północy trwają zapisy na szczepienia osób w wieku 59 lat. - Do tej pory zapisało się ok. 64 tys. osób - poinformował pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. We wtorek rozpocznie się rejestracja osób urodzonych w 1963 roku, a w kolejnych dniach zapisy następnych roczników.Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w Trójmieście


W poniedziałek szef KPRM poinformował, że w kraju wykonano już 7,7 mln szczepień, zarówno pierwszą, jak i drugą dawką.

- Przyspieszamy ze szczepieniami, do końca kwietnia chcemy wykonać 20 mln szczepień - zapowiedział Michał Dworczyk. - Trwają zapisy na szczepienia osób w wieku 59 lat. Od północy trwa rejestracja. Do tej pory zapisało się około 64 tys. osób. W ostatnich 10 dniach na konkretne terminy szczepień zapisało się 900 tys. osób powyżej 60. roku życia - dodał.
Czytaj też: Kolejne zawody będą kwalifikowały do szczepień

Powiedział też, że w grupie osób w wieku 60-69 lat łącznie zaszczepionych lub zarejestrowanych jest ponad 51 proc. osób. Z kolei w grupie osób powyżej 70 r.ż. łącznie zaszczepionych lub zarejestrowanych jest już ponad 70 proc. osób.

- Mamy pewne powiaty, gdzie z terminami jest pewien problem. Pracujemy, żeby wesprzeć punkty szczepień, aby każdy pacjent miał blisko siebie taki punkt - wyjaśnił.
Minister Dworczyk poinformował, że do końca miesiąca na pewno zostaną wypracowane precyzyjne zasady dotyczące kryteriów określających organizację szczepień w zakładach pracy.

- Planujemy pilotaż na połowę maja - zaznaczył.
Zapowiedział też, że w najbliższą środę do Polski trafi pierwsza dostawa - blisko 120 tys. dawek - szczepionki Johnson & Johnson, która najpierw będzie skierowana do zespołów wyjazdowych szczepiących pacjentów z ograniczoną mobilnością.

Czytaj też: Rejestrację na szczepienia ułatwia profil zaufany. Jak go założyć?

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?
  • Zadzwoń pod nr 989.
  • Zarejestruj się na pacjent.gov.pl.
  • Wyślij SMS o treści "SZCZEPIMYSIE" pod nr 880 333 333.
  • Skontaktuj się z punktem szczepień.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.