• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Z tymi zabiegami lepiej poczekać do jesieni

Agata Rudnik
13 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Latem musimy wstrzymać się z niektórymi zabiegami. Niewskazana jest m.in. mikrodermobrazja. Latem musimy wstrzymać się z niektórymi zabiegami. Niewskazana jest m.in. mikrodermobrazja.

Lato to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by doskonale się prezentować. Chętnie więc decydujemy się na zabiegi upiększające, nie zawsze zważając na ich konsekwencje. Tymczasem niektóre z nich zdecydowanie nie powinny być wykonywane, gdy za oknem świeci ostre słońce i panuje wysoka temperatura.



Latem częściej niż zwykle odwiedzasz kosmetyczkę?

W okresie letnim nasza skóra szczególnie narażona jest na uszkodzenia, zarówno te mechaniczne, jak i wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce. Do tego promieniowanie UV nie jest naszym sprzymierzeńcem, a wykonane zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetyczne skończyć się mogą podrażnieniami i niezbyt ładnymi przebarwieniami.

Uwaga na przebarwienia

Mikrodermabrazja to zabieg pielęgnacyjny polegający na mechanicznym ścieraniu kolejnych warstw naskórka. Całość pomaga w walce z niedoskonałościami skóry, oczyszcza ją oraz pobudza procesy regeneracyjne. Z racji tego, że jest to działanie dość inwazyjne, nie decyduj się na oczyszczanie tego typu w czasie letnich wakacji.

- Po mikrodermabrazji na skórze mogą pojawić się niewielkie przerwy w ciągłości naskórka, które szybko się goją. Jeśli jednak zostaną wystawione na działanie promieni słonecznych, powstaną przebarwienia na skórze - tłumaczy dr n. med. Dorota Kozicka - specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku. - Wiele więc zależy również od tego, jaki fragment skóry poddawany jest zabiegowi, ale biorąc pod uwagę fakt, że medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na eksponowanych fragmentach ciała, warto zastanowić się czy nie poczekać do września, gdy słońca jest już zdecydowanie mniej.
Szukasz salonu kosmetycznego? Zajrzyj do katalogu trojmiasto.pl

Jeśli jednak chcesz wykorzystać czas urlopu na to, by zadbać o siebie i właśnie poddać się np. mikrodermarazji, wówczas koniecznie stosuj się do zaleceń pozabiegowych.

- Jeśli będziemy stosować się do zaleceń specjalisty i nakładać krem z wysokim filtrem np. SPF 50+ przeciwsłonecznym co 3-4 godziny oraz będziemy unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, unikniemy niepożądanych efektów ubocznych - mówi Jolanta Klinicka, kosmetolog z Kokopi Medi-Spa w Gdyni.
Peeling? Tak, ale nie każdy

Peelingi doskonale przygotowują naszą skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Dzięki właściwościom złuszczającym sprawiają, że nasze ciało jest gładkie i lepiej przyjmuje składniki aktywne. Produkty peelingujące stosowane w warunkach domowych nie wywołują silnych efektów i na pewno nie zaszkodzą nam również w okresie letnim, inaczej jednak wygląda kwestia peelingów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

- Latem nie wolno poddawać się peelingom skóry na bazie glikolu, pirogronianu, cosmelanu bądź retinolu - podkreśla Emilia Skórka z salonu Délié Zdrowie & Uroda w Sopocie. - Natomiast delikatny peeling złuszczający na bazie kwasu migdałowego, bądź wszelkie peeling drobnoziarniste oraz enzymatyczne są wręcz wskazane aby odpowiednio przygotować skórę, odświeżyć ją, odżywić oraz pozbawić martwych komórek naskórka. Dzięki temu będzie ona lepiej wchłaniała substancje aktywne zawarte w kremie do codziennej pielęgnacji i będzie też się równomiernie opalała.
Zobacz listę gabinetów medycyny estetycznej, znajdujących się w Trójmieście

Peelingi chemiczne nie są zalecane przede wszystkim dlatego, że w wyniku działania promieni słonecznych na skórze mogą powstać niezbyt estetyczne przebarwienia, nawet jeśli po zabiegu użyjemy kremów z bardzo wysokim filtrem.

Gładkie ciało (nie) za wszelką cenę

Gładkie ciało to ideał nie tylko na plaży. W walce z niechcianymi włoskami łatwo jednak się "zatracić", szukając coraz to bardziej skutecznych sposobów. Nie każde jednak mogą nam służyć, szczególnie, w warunkach silnego nasłonecznienia.

- Zabiegi depilacji woskiem bądź pastą cukrową, choć są godne polecenia na sezon letni, to skóra po nich jest podrażniona. Dlatego też po takim zabiegu, przed ekspozycją na słońce poczekajmy minimum dobę, a nawet kilka dni - radzi Emilia Skórka z salonu Délié Zdrowie & Uroda w Sopocie
Latem w ogóle powinniśmy zrezygnować z depilacji laserowej. Jeśli jednak już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, wówczas musimy odczekać minimum 3 tygodnie zanim wydepilowany obszar wystawimy na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu unikniemy trudnych do zlikwidowania przebarwień praz stanów zapalnych skóry.

Zielone światło dla mezoterapii twarzy i ostrzykiwania botoksem

Na szczęście jest też sporo zabiegów, które bez przeszkód możemy wykonać także teraz. Należą do nich m.in. mezoterapia twarzy, szyi, dłoni czy dekoltu, peeling powierzchniowy kwasem migdałowym, terapia łysienia, ostrzykiwanie zmarszczek botoksem, czy zabiegi kwasem hialuronowym. Zabiegi te wymagają oczywiście odpowiedniego sprzętu oraz doświadczonego zespołu specjalistów.

- Specjalista dermatolog zawsze zna przeciwwskazania i może dobrać taki rodzaj zabiegu, który będzie dla pacjenta całkowicie bezpieczny - niestety nie każda placówka zajmująca się medycyną estetyczna współpracuje ze specjalistą dermatologiem - warto o to zapytać podczas rejestracji na zabiegi - podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, właściciel Clinica Dermatologica. - To oczywiste, że każda kobieta chce być piękna, ale rolą lekarza zawsze powinno być przypominanie, że zdrowie jest najważniejsze.

Miejsca

Opinie (5) 1 zablokowana

  • (1)

    Tekst chyba nie ma teraz sensu.
    Lepiej trzeba było na jesień zareklamować jakieś zabiegi, że są niezbędne, bo cera po lecie wysuszona i takie tam bla bla

    • 18 6

    • no chyba ma sens, bo jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pewnych zabiegów latem unikać

      • 0 0

  • wierutne bzdury panie Emilii Skórka (1)

    Od wielu lat regularnie wykonuję zabieg depilacji pastą cukrową . To nieprawda, że skóra jest podrażniona. No może kilka godzin po zabiegu. Ale to normalne skoro "wyrywamy " włoski. Pasta cukrowa to jeden z niewielu zabiegów, który nie pozostawia żadnego uczucia dyskomfortu. Skóra jest wręcz gładka jak po dobrym peelingu. Chyba, że jest źle wykonany. ..raz mi się zdarzyło, gdy kosmetyczka użyła cukru o zbyt wysokiej temperaturze. Poza tym rewelacja , polecam każdej kobiecie. Nawet tuż przed słonecznym urlopem.

    • 4 3

    • Droga Pani,
      niestety nie zrozumiała Pani przekazu. podkreśliłam że zabieg depilacji pastą bądź woskiem nie jest przeciwwskazaniem ,ale należy odczekać chociaż dobę przed EKSPOZYCJĄ na słońce. unikniemy wtedy nierównomiernego opalenia skóry oraz poparzenia słonecznego. Naskórek po każdej depilacji (nawet jeśli tego nie widać) jest naruszony, a więc środki chemiczne, słońce, chlorowana woda mogą spowodować podrażnienia. Zabieg jak najbardziej i jak najczęściej wykonywany latem, ale przed opalaniem odczekajmy chwilę :)

      Z poważaniem,
      Emilia Skórka

      • 0 0

  • Ja byłam na peelingu. Skóra zaraz po musi być dobrze pielęgnowana. Polecono mi produkty od Earthnicity Minerals. Szybciej wróciłam do normalności :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

III Konferencja. Autyzm. Od diagnozy do samodzielności

konferencja

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

konsultacje

Młodzieżowa Grupa Wsparcia

100 zł
warsztaty

Najczęściej czytane