Doskonała oprawa oczu. Jakie zabiegi na brwi?

3 września 2020, 8:00
Joanna Puchala

Są oprawą oczu, a ich prawidłowa forma odmieni spojrzenie i nada twarzy odpowiednich proporcji. Do brwi, bo właśnie o nich mowa, przywiązujemy coraz większą wagę. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się też zabiegi kosmetyczne, które w zależności od budżetu mogą poprawić kształt brwi, ich kolor czy nawet je zagęścić.- Oczy nazywane są zwierciadłem duszy, dlatego większość z nas systematycznie dba nie tylko o zdrowie swoich oczu, ale również o ich oprawę, aby podkreślić ich piękny wygląd. Do niedawna najbardziej rozpowszechnionym zabiegiem była standardowa regulacja brwi pęsetą lub woskiem oraz koloryzacja henną. Obecnie pojawiają się nowe możliwości podkreślania lub korygowania wyglądu brwi oraz rzęs - mówi Iwona Ziemianowicz, właścicielka Instytutów Yasumi Sopot oraz Yasumi Gdańsk Madison.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób postanawia zadbać o piękny wygląd brwi.

- Stylizację brwi dobieramy adekwatnie do typu urody i kształtu twarzy klientki. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i na podstawie oczekiwanego efektu dobieramy zabiegi - mówi Marta Wyder, kosmetolog z Hevena Beauty.
Wśród najnowszych trendów w stylizacji brwi znajdują się takie zabiegi, jak: henna pudrowa, laminacja brwi i farbka.

Henna pudrowaHenna pudrowa jest naturalną henną, pozyskiwaną z drzewa Lawsonia z Afryki. Na skórze utrzymuje się do 14 dni, a na włoskach znacznie dłużej.

- Henna pudrowa utrzymuje się na włoskach do sześciu tygodni. Zabieg nie tylko podkreśla brwi, ale także je dogłębnie odżywi, dzięki proteinom i kompleksowi witamin. Przy tym zabiegu jednocześnie wykonujemy także geometrię brwi, dzięki czemu wyglądają one perfekcyjnie. Zabieg jest świetną alternatywą dla makijażu permanentnego. Henna jest w stu procentach wegańska i nietestowana na zwierzętach - podkreśla Marta Wyder.
Dzięki temu, że jest skomponowana z naturalnych składników odżywczych, stymuluje wzrost nowych włosków.

- Dodatkowo dobrze wykonana geometria brwi koryguje ewentualne niedoskonałości brwi, zarówno w zakresie ich kształtu, jak i ewentualnych braków, a także kłopotliwego blaknięcia koloru po makijażu permanentnym. Jest to doskonała alternatywa dla osób mających obawy związane z makijażem permanentnym - dodaje Iwona Ziemianowicz.
Zabieg trwa godzinę. Jego ceny wahają się z reguły od 90 do 120 złotych, chociaż zdarzają się salony, które wykonują usługę nieco taniej.

Laminacja brwi i farbkaDużą popularnością cieszy się także laminacja brwi, która jest przeznaczona dla osób z tzw. "niesfornymi", źle układającymi się brwiami.

- Ten zabieg możemy również wykonać z farbką arganowo-keratynową, która zawiera bogate składniki aktywne, przez co nasze brwi będą dodatkowo zregenerowane i intensywnie odżywione. Po zabiegu brwi wyglądają na grubsze i bardziej bujne. Zabieg trwa około godziny, a efekt utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni. Koszt zabiegu to 120 zł, w połączeniu z farbką 150 złotych - dodaje Marta Wyder.
To rozwiązanie idealne także dla gęstych,rosnących w różnych kierunkach brwi, które po zabiegu mają uporządkowany wygląd.

Nitkowanie brwiNitkowanie brwi to naturalna i szybka metoda regulacji brwi.

- To pochodząca z Azji naturalna, niesamowicie szybka i najbardziej skuteczna metoda usuwania niepotrzebnych włosków brwi, a także owłosienia twarzy. Zabieg wykonywany jest przy użyciu antybakteryjnej, specjalnej bawełnianej nici. Efekt utrzymuje się nawet dwa razy dłużej niż przy pozostałych metodach - wyjaśnia Izabela Ziemianowicz.
Sam zabieg nitkowania brwi kosztuje około 40 złotych. Często wykonuje się go w zestawie z henną, co sprawia, że zabieg kosztuje więcej.

Makijaż permanentnyJedną z najpopularniejszych metod stylizacji brwi jest makijaż permanentny. Ostatnio najbardziej zachwyca ten wykonywany metodą piórkową, nazywany także microbladingiem. Decydując się na makijaż permanentny, warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, ponieważ zabieg ingeruje w skórę i krwioobieg, a także narusza ciągłość tkanki.

Przed zabiegiem warto także zapoznać się z przeciwwskazaniami, do których należą m.in. ciąża i karmienie piersią.

Building i sculpting brwiOsoby, które planują wykonanie makijażu permanentnego, ale nie wiedzą, jakich efektów mogą oczekiwać i chciałyby wypróbować inne rozwiązanie, mogą zdecydować się na building i sculpting brwi. W przypadku buildingu doczepiane są małe włoski do naturalnych brwi w systemie 1:1. Daje to efekt ciemniejszych, farbowanych włosków. Sculpting jest wykorzystywany w sytuacji, kiedy efekty tego poprzedniego zabiegu są zbyt delikatne. W takiej sytuacji, za pomocą specjalnej farbki strukturalnej i cienkiego drucika, domalowywane są włoski na skórze.

Niezależnie od tego, który z zabiegów wybierzemy, warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem i wybrać rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb.
Czy korzystałe(a)ś z zabiegów na rzęsy?
38%

tak, z regulacji i standardowej henny

9%

tak, z henny pudrowej

1%

tak, z nitkowania brwi

14%

tak, miałe(a)m wykonywany makijaż permanentny

1%

tak, korzystałe(a)m z buidingu lub buildingu i sculpingu

5%

korzystałe(a)m z kilku powyższych zabiegów

5%

tak, ale z innych zabiegów niż wskazane

27%

nie, nie korzystałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 514