Bądź Mikołajem dla zwierząt: imprezy świąteczne

12 grudnia 2019, 18:00
Agnieszka Majewska
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdzie wyrzucić choinkę po świętach

Święta i przygotowania do nich to niezwykły czas, kiedy zwracamy uwagę na naszych bliskich i potrzebujących, także tych czworonożnych. W grudniu nie zabraknie imprez dla osób, którym nasi bracia mniejsi nie są obojętni. To często także okazja, by wspomóc trójmiejskie schroniska, dla których często koniec roku bywa bardzo trudny.Imprezy i akcje charytatywne w Trójmieście


Wigilia Braci MniejszychStary zwyczaj każe w wigilię dzielić się ze zwierzętami opłatkiem i wierzyć, że przemówią do nas ludzkim głosem. Schronisko Promyk, nawiązując do tej tradycji, zaprasza gdańszczan do złożenia swoim podopiecznym przedświątecznej wizyty podczas Wigilii Braci Mniejszych (21.12).

Pracownicy wraz z wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji. Będzie ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi na miejscu ozdobami, w tym najdłuższym papierowym łańcuchem, jaki uda się zrobić. Przewidziane są także zwierzęce quizy, konkursy i zagadki. Najmłodsi goście będą mieli okazję zapoznać się z wybranymi podopiecznymi schroniska, pogłaskać czy przytulić zwierzaka oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie obchodzić się z psem czy kotem. Będzie można też wysłuchać wigilijnych opowieści.

Gwiazdkowa impreza to też okazja do ponownego spotkania się dawnych podopiecznych schroniska i ich nowych adopcyjnych rodzin. Od lat ta formuła dnia otwartego cieszy się dużą popularnością i coraz więcej psów rok w rok odwiedza miejsce, w którym zaczęło się ich nowe szczęśliwe życie.

Psia i kocia Gwiazdka odbędzie się na terenie schroniska Promyk, przy ul. Przyrodników 14, 21 grudnia 2019. Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 15.

Świąteczny Bazarek PromykaTrzecia edycja Świątecznego Bazarku Promyka to akcja charytatywna mająca na celu pomoc w przetrwaniu zimy zwierzakom. Możemy kupić gwiazdkowy prezent sobie i bliskim, wspomagając przy tym schronisko Promyk. Cały dochód z aukcji przeznaczony zostanie na bieżące potrzeby podopiecznych - karmę, zabiegi i diagnostykę weterynaryjną oraz smycze i obroże.

Akcja trwa do 15 grudnia. Dołączyć do niej można na Facebooku, klikając w link - tutaj.

Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta 2019Kolejna, piąta już, edycja akcji "Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta", dzięki której mamy możliwość wcielenia się w Mikołaja i spełnienia marzeń oraz zaspokojenia potrzeby najbardziej potrzebujących rezydentów schroniska Ciapkowo w Gdyni.

W programie zwiedzanie nowo powstałego pawilonu dla psiaków, degustacja pierników wypiekanych przez uczniów SOSW2 Gdynia, aukcje charytatywne, na których będziemy mogli zakupić gadżety, takie jak: magnesy, koszulki, breloczki, koszyki i wiele innych. Cały dochód przekazany zostanie na podopiecznych schroniska.

Z prezentami dla zwierzaków można wybrać się do OTOZ Animals schronisko Ciapkowo 14 grudnia w godz. 11-16. To właśnie tego dnia pracownicy i wolontariusze oprowadzą was po schronisku i przedstawią beneficjentów oraz ich niesamowite historie.

Ciche psie i kocie prośby do Mikołaja można także spełniać na inne sposoby - wysłać paczkę lub dowieźć prezenty w godzinach pracy biura (pon.-pt.: 11-17, sob.: 11-16, nd.: 11-15).

Szukasz przyjaciela na lata? Zobacz zwierzaki, które szukają domów w Trójmieście


Prototypy 4 Ciapkowo: Live Act&Analog JamW akcji wspierania schroniska Ciapkowo bierze też udział gdańska Protokultura. Przed imprezą Prototypy 4 Ciapkowo: Live Act & Analog Jam nastąpi zbiórka karmy, a wejście na imprezę będzie warunkowane datkiem na schronisko (min. 5 zł).

"Zróbmy czworonożnym przyjaciołom prezent od undergroundowej społeczności Trójmiasta, bo open decks to nie tylko otwarte decki, ale także otwarte serca."

Prototypy 4Ciapkowo startują w gdańskiej Protokulturze (Niterów 29B - teren Stoczni Gdańskiej), 25 grudnia o godz. 21.

Daj piątaka na zwierzakaKlub Wtedy zaprasza na charytatywną zbiórkę karmy dla psów i kotów (suchej, mokrej i specjalistycznej), koców, zabawek i datków dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo pod nazwą Daj piątaka na zwierzaka.

Organizatorzy zapraszają do klubu Wtedy w Sopocie, ul. Kościuszki 16, 13 grudnia od godz. 21.

Świąteczna zbiórka karmy w Galerii ZaspaDla schroniska Sopotkowo świąteczną zbiórkę karmy prowadzi także Galeria Zaspa, sklep ZOO Karina. Akcja trwa do 31 grudnia (w godzinach otwarcia sklepu). Potrzebna jest karma specjalistyczna sucha i mokra, karma dla szczeniąt i kociąt, karma dla seniorów (dokładny spis potrzebnych karm na stronie wydarzenia).

Wciąż można zakupić również kalendarze na rzecz Sopotkowa (zobacz więcej) i Ciapkowa (zobacz więcej).