Cyrkiel: z krótkiego łańcucha wprost do schroniska

29 maja 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Agnieszka Majewska
Szukamy dla Cyrkla domu, który wszystko pokaże, wytłumaczy, czasem wybaczy. Domu, który będzie pamiętał, że Cyrkiel jest trochę z innej planety i wszystko jest dla niego nowe. Więcej zdjęć (12)

Szukamy dla Cyrkla domu, który wszystko pokaże, wytłumaczy, czasem wybaczy. Domu, który będzie pamiętał, że Cyrkiel jest trochę z innej planety i wszystko jest dla niego nowe.

fot. Mirosława Kozakiewicz

Szukamy dla Cyrkla domu, który wszystko pokaże, wytłumaczy, czasem wybaczy. Domu, który będzie pamiętał, że Cyrkiel jest trochę z innej planety i wszystko jest dla niego nowe.

fot. Mirosława Kozakiewicz

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o pięknym kocurku Teo, dziś szukamy domu dla psa Cyrkla.Cyrkiel trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk z przykrótkiego łańcucha, na którym spędził całe swe psie życie. Biegał wkoło swojej budy i po trafieniu do schroniskowego boksu to zachowanie zostało, jakby nie wiedział, że można chodzić inaczej. Temu zresztą zawdzięcza swoje imię.

- Trochę mu zajmuje, zanim z kimś się zaprzyjaźni, na początku jest zdystansowany, ale potem bardzo się otwiera, lubi się przytulić. Nauczył się chodzić pięknie na smyczy, zna podstawowe komendy, takie jak: "siad" oraz "łapa". Nauczył się aportować piłkę, ale na razie oddaje ją sprytnie tylko na wymianę - mówi o Cyrklu wolontariuszka.
Cyrkiel to ok. 7-letni fajny, sympatyczny pies. Może potrzebować trochę czasu, żeby zaufać człowiekowi. Od pewnego czasu zaczął bardziej otwierać się na nowe osoby (trzeba brać pod uwagę, że żył na łańcuchu i nie znał dobrego życia).


- Dziś Cyrkiel to już zupełnie inny pies. Wciąż nie jest typem przytulaska do miziania, ale wynika to raczej z jego charakteru - opowiada wolontariuszka schroniska. - Cyrkiel na początku znajomości jest dość zdystansowany. Nasze początkowe relacje były raczej chłodne. Na pierwszych spacerach byłam po prostu kimś po drugiej stronie smyczy. Dziś Cyrkiel domaga się głasków. Kiedy jestem w jego boksie, podskakuje, zaczepia do zabawy. Demonstruje, jak bardzo nudzi się sam. Olbrzymia zmiana i nie wiem, kiedy to się stało, ale skradł moje serce.
Cyrkla trochę stresują nowe sytuacje, np. duży ruch uliczny i miejsca, których nie zna.

- Jednak tym, co mnie rozbraja i zaskakuje, jest to, że wtedy nie ucieka, nie zapiera się, nie jest agresywny, tylko szuka oparcia w przewodniku. Idzie przy nodze, bardzo blisko, szuka kontaktu wzrokowego. Widać, że bardzo ufa i wierzy, że przewodnik nie pozwoli, aby stało się coś złego. Taka postawa u psa, który spędził życie na łańcuchu, jest zadziwiająca i bardzo mnie rozczula.
Cyrkiel nie jest awanturnikiem. Nie zaczepia innych psów. Nawet jeśli mija jakiegoś agresora, to woli się odsunąć, choć się nie boi. Jest bardzo zrównoważonym psem. Do kotów ma stosunek obojętny. Jeśli kot pokaże pazurki, to wtedy Cyrkiel woli ominąć go szerokim łukiem.

Nie jest psem, który od pierwszego spotkania skradnie serce, ale już po kilku na pewno! Szukamy domu, który wszystko pokaże, wytłumaczy, czasem wybaczy. Domu, który będzie pamiętał, że Cyrkiel jest trochę z innej planety i wszystko jest dla niego nowe.


Jeśli chcesz podarować Cyrklowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem Promyk w Gdańsku - pod numerem telefonu: 504 244 429 (wolontariuszka) lub 58 552 37 80 (biuro adopcyjne schroniska).
Ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny, wizyta jest możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Opinie (20) 2 zablokowane

 • (1)

  Poorzedniego wlasciciela na 7 lat na lancuch

  • 47 5

  • Raczej na 49 lat ,mając na uwadze ,że 7 lat życia psa a 7 lat życia człowieka to zupełnie inna sprawa .

   • 11 1

 • Wlasnie to jest częste na wsiach niestety

  • 30 5

 • Wspaniały Piesio ! Oby znalazł kochający DOM

  • 25 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.