Diabełek: mała kudłata kuleczka szuka opiekuna

21 listopada 2020, 7:00
Agnieszka Majewska

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Tulince, niedowidzącej suczce z wodogłowiem, która wciąż pilnie poszukuje nowych opiekunów, dziś szukamy domu dla małego psiaka Diablo.
Diablo to około 10-letni niewielkich rozmiarów piesek, zwany pieszczotliwie Diabełkiem.

- Imię zupełnie nie odzwierciedla tego, jaki naprawdę jest nasz kochany senior. Diabełek to pogodny, energiczny, wpatrzony w człowieka psiak. Mała kudłata kuleczka szukająca kontaktu, uwielbia głaskanie i wręcz domaga się zainteresowania ze strony osób, które polubił - mówi pracownik schroniska Ciapkowo.
Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdyni trafił w sierpniu tego roku. Jego poprzedni opiekun nie mógł nadal sprawować nad nim opieki ze względu na chorobę, a nikt z bliskich nie chciał zająć się tym uroczym psiakiem.


Szybko okazało się jednak, że również sam Diabełek potrzebuje pilnej pomocy. Przeszedł w schronisku operację przepukliny, która boleśnie utrudniała mu załatwianie potrzeb. Piesek po zabiegu doszedł do formy i ze smutnego, nieco przestraszonego, zagubionego psiaka stał się pogodnym i radosnym towarzyszem, chętnie spacerującym i przyjmującym pieszczoty.

- W tej chwili nasz senior jest już zdrowy i z niecierpliwością wypatruje nowego domu. Diabełek bez problemu dogaduje się z innymi psiakami, to typowy "kanapowiec", idealnie odnajdzie się jako kompan osoby starszej, jak również w rodzinie ze starszymi dziećmi. Bardzo prosimy o dom dla naszego Diabełka! Nie chcemy pozwolić, by stracił nadzieję na to, że ktoś go jeszcze pokocha - apelują wolontariusze.
Osoby zainteresowane adopcją Diabełka proszone są o kontakt ze schroniskiem Ciapkowo w Gdyni pod numerem telefonu 58 622 25 52 lub adresem e-mailowym schronisko@ciapkowo.pl.

Schronisko zastrzega sobie prawo do wyboru nowego domu. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.