Do galerii handlowej z psem? To coraz bardziej popularne

1 września 2020, 17:00
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat Wilk spacerował po Chwarznie i Dąbrowie
Zakupy w centrum handlowym z psem są coraz łatwiej dostępne. Więcej zdjęć (1)

Zakupy w centrum handlowym z psem są coraz łatwiej dostępne.

Iakov Filimonov/123rf.com

Zakupy w centrum handlowym z psem są coraz łatwiej dostępne.

Iakov Filimonov/123rf.com

Dwa lata temu pisaliśmy o centrach handlowych w Trójmieście, do których można wejść w towarzystwie czworonoga. Od tego czasu sporo się zmieniło - kolejne galerie umożliwiły klientom wstęp z psami. Przedstawiamy listę miejsc, które nie mają nic przeciwko czworonogom.Centra handlowe w Trójmieście


Czy zakupy w towarzystwie psa to dobry pomysł? Nie jest to z pewnością plan na spacer, każdy zwierzak wolałby pochodzić po lesie czy parku niż po zamkniętym, głośnym pomieszczeniu, po śliskiej posadzce i wśród drażniących zapachów. Czasem jednak musimy wstąpić po szybkie zakupy, a jeśli akurat w drodze powrotnej ze spaceru z psem mijamy centrum handlowe, czemu by z tej okazji nie skorzystać?

Opiekunów zwierząt z pewnością ucieszy fakt, że coraz więcej galerii handlowych w Trójmieście umożliwia wstęp z czworonożnymi przyjaciółmi. Nie trzeba więc specjalnie odwozić ich do domu ani - co absolutnie niewskazane, ryzykowne i nieodpowiedzialne - przywiązywać przy wejściu albo zostawiać samego w samochodzie na parkingu.

Gdynia i SopotNiektóre centra handlowe, takie jak Galeria Szperk w Gdyni, już od wielu lat w widocznym miejscu na stronie internetowej informują, że nie mają nic przeciwko klientom z psami. Co oczywiste, również galerie, które przynależą do dworców kolejowych, dopuszczają wejście na ich teren z czworonogami: mowa o Sopot Centrum w Sopocie i Galerii Metropolia w Gdańsku-Wrzeszczu.

W Gdyni, poza galerią Szperk, z psem można przyjść również do Riviery i do CH Batory. Niestety nie jest to możliwe w Klifie.

- W Galerii Klif ze swoim pupilem można dojść tylko do salonu Zoo Karina, który znajduje się na parterze centrum - mówi Beata Górska-Bogdan, marketing manager. - W takiej sytuacji pies musi być na smyczy oraz w kagańcu. Przebywanie w zamkniętym miejscu, w którym są różne osoby, może być stresujące także dla psów, dlatego prosimy o niezabieranie swoich pupili na zakupy.

GdańskNajwiększe miasto Trójmiasta dysponuje także największą liczbą galerii handlowych. Sporo z nich nie ma nic przeciwko temu, aby klienci wchodzili do środka z psami. Przyjazne czworonogom są: Manhattan, Galeria Bałtycka, Alfa Centrum, Forum Gdańsk, PH Matarnia i Galeria Morena.

W ciągu ostatnich dwóch lat zmieniły się także zasady w kolejnych centrach handlowych, które dopuściły możliwość wstępu z psami. Są to: Galeria Przymorze, Madison i CH Osowa.

- Nad możliwością zakupów w towarzystwie zwierzaka pracowaliśmy od dłuższego czasu - mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor CH Osowa. - Skłonili nas do tego właśnie właściciele czworonogów, których w naszej dzielnicy oraz całym Trójmieście jest bardzo dużo. Odwiedzają nasze centrum, dlatego nieraz spotkaliśmy się z pytaniami odnośnie do otwarcia CH Osowa dla pupili. Pierwszy dzień od wprowadzenia zmian za nami - od razu zauważyliśmy miłe komentarze osowian na naszych lokalnych portalach oraz sporo pozytywnych polubień i reakcji na Facebooku, co niezmiernie nas cieszy. W naszym centrum większość najemców wyraziła zgodę na zakupy z pupilem, co oznaczyliśmy naklejką w witrynach lokali: "Psy mile widziane". Dzięki temu można robić zakupy z zachowaniem zasad: z psiakami w kagańcu oraz kotami w nosidle, ale z uwzględnieniem, iż zakaz wprowadzania zwierząt obowiązuje w strefach i lokalach, gdzie sprzedawane są produkty spożywcze. Dokładny regulamin dostępny jest na naszej stronie.
Z małymi wyjątkami wszystkie centra handlowe zaznaczają, że możliwy jest wstęp z psem prowadzonym na smyczy i w kagańcu.

- Klienci odwiedzający Park Handlowy Matarnia z czworonogami mogą swobodnie poruszać się po otwartych pasażach - mówi Katarzyna Kaczmarek, marketing manager obiektu. - Ważne jednak, aby zachowali wszelkie zasady bezpieczeństwa. W trosce o dobro naszych klientów wszystkie psy muszą być prowadzone na smyczy. Właściciele dużych i wykazujących agresywne zachowania ras powinni nałożyć psu kaganiec. Wprowadzanie czworonogów do poszczególnych sklepów jest kwestią indywidualną i każdy z naszych najemców decyduje o tym samodzielnie.
Nie zapominajmy także o zasadach dobrego wychowania. Nasz zwierzak nie może brudzić ani niszczyć mienia znajdującego się na terenie obiektu, nie powinien też hałasować ani biegać luzem. Pamiętajmy o tym, że nie każdy musi lubić psy, a zdarzają się także osoby, które zwyczajnie boją się naszego czworonoga. Uszanujmy to i pozwólmy, aby każdy mógł zrobić zakupy w spokoju i komforcie.

Kynofobia: trzymaj swojego psa przy sobieNiech przychodzenie z psem do sklepów nie będzie dla nas codziennością, a raczej wyjątkiem od reguły

- Staramy się zadbać o czworonogi naszych klientów zwłaszcza latem, gdy wysokie temperatury są dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia psów pozostawianych w samochodach - mówią zarządzający Galerią Morena. - Pamiętajmy jednak, że zakupy z pupilem powinny być wynikiem konieczności, a nie regułą. Wychodzimy z zasady, że jeśli klient nie ma z kim pozostawić psa, powinien zabrać go ze sobą. Warto jednak wspomnieć, że poszczególne sklepy mogą mieć własny regulamin dotyczący wpuszczania zwierząt do swoich salonów. Ponadto, co warto podkreślić, każdy właściciel ponosi odpowiedzialność za swojego podopiecznego - komfort oraz bezpieczeństwo innych klientów są dla nas bardzo ważne. Dlatego właściciel powinien w każdym przypadku posprzątać po swoim pupilu, a pies powinien być wprowadzany na teren galerii na smyczy oraz w kagańcu.
Centra handlowe w Trójmieście przyjazne czworonogom

Gdynia
Szperk
Riviera
Batory

Sopot
Sopot Centrum

Gdańsk
Manhattan
Galeria Bałtycka
Metropolia
Alfa Centrum
Forum Gdańsk
CH Osowa
Galeria Przymorze
Madison
CH Matarnia
Galeria Morena
Czy zdarza ci się pójść z psem na zakupy do centrum handlowego?
30%

tak

70%

nie

zakończona

łącznie głosów: 597