Dwa martwe psy w Opływie Motławy

9 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat Tona darów dla fundacji Koty spod Bloku

W niedzielny poranek w Opływie MotławyMapka znaleziono dwa utopione psy w typie owczarka niemieckiego. Wszystko wskazuje na to, że to efekt nieszczęśliwego wypadku. Najprawdopodobniej czworonogi same wpadły do lodowatej wody, próbując dotrzeć do łabędzia. Niestety, ustalenie ich właściciela jest praktycznie niemożliwe.





Martwe psy znajdowały się pod skuwającym Opływ Motławy lodem, nieopodal kładkiMapka łączącej ul. Kurzą na Dolnym Mieście z ul. Wspólną na Olszynce. Tuż obok miejsca ich odnalezienia znajdował się sporej wielkości przerębel.

W komentarzach naszych czytelników pojawiły się sugestie, że być może zwierzęta zostały wrzucone do wody przez człowieka. Jednak przybyłe na miejsce służby nie potwierdziły tych spekulacji. Wszystko wskazuje na to, że czworonogi same wpadły do Opływu Motławy.

- Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło od przechodnia ok. godz. 8. Pod lodem znajdowały się dwa martwe psy w typie owczarka niemieckiego. Na śniegu pokrywającym lód widać było świeże ślady łap psów, nie było żadnych śladów ludzkich. Obok czworonogów w wodzie znajdował się też martwy łabędź. Prawdopodobnie psy próbowały dostać się do niego i wpadły do przerębla - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Ustalenie właścicieli psów jest praktycznie niewykonalne. Psy nie miały na sobie żadnych charakterystycznych elementów. Tylko jeden z nich miał na sobie obrożę, wykonaną z metalowego łańcucha. Pracownicy firmy utylizacyjnej, która zabrała truchła zwierząt, stwierdzili brak wszczepionych mikroczipów.

Wszystko wskazuje na to, że zwierzęta same wpadły do przerębla, zwabione przez łabędzia. Więcej zdjęć (4)

Wszystko wskazuje na to, że zwierzęta same wpadły do przerębla, zwabione przez łabędzia.

źródło: facebook.com/groups/ZaginioneTrojmiasto

Wszystko wskazuje na to, że zwierzęta same wpadły do przerębla, zwabione przez łabędzia.

źródło: facebook.com/groups/ZaginioneTrojmiasto

Czy w twojej dzielnicy można spotkać bezdomne koty lub psy?
31%

tak, dość często można na nie natrafić

40%

tak, ale jedynie czasami

29%

nie, nigdy ich nie widziałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 496

Opinie wybrane


wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.