Gdańsk. Trwa bezpłatne chipowanie psów

16 lipca 2020, 13:00
Joanna Skutkiewicz

Trwa lipcowa akcja bezpłatnego chipowania psów na terenie Gdańska - programem objęte są wszystkie dzielnice miasta. Chipowanie odbywa się w dwóch lecznicach weterynaryjnych, w zależności od zamieszkiwanego rejonu miasta. Akcja trwa, dopóki nie wyczerpie się limit chipów rozdysponowanych między dzielnicami.Nawet najsolidniejsza adresówka przytwierdzona do obroży może zerwać się w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki chipom - elektronicznym identyfikatorom wszczepianym podskórnie psom i kotom - zwierzak w razie zgubienia się ma znacznie większe szanse, aby został zwrócony do swojego opiekuna. Zarejestrowany chip pozwala szybko poznać dane właściciela, łącznie z jego numerem telefonu i adresem zamieszkania. Aplikacja identyfikatora jest dla psa całkowicie bezbolesna.

Zaginął pies - co robić? Krok po krokuUsługa chipowania jest bezpłatna dla psów wszystkich mieszkańców Gdańska. Aby wylegitymować się jako osoba zamieszkała na terenie gminy miasta Gdańsk, należy przedstawić dowód osobisty - z adresem zameldowania w Gdańsku (w przypadku starych dowodów osobistych) lub wydany przez prezydenta miasta Gdańska (nowe dowody). Osoby zamieszkałe, ale niezameldowane w Gdańsku składają własnoręcznie podpisane oświadczenie na miejscu w lecznicy.

1380 chipów dla psów w GdańskuŁącznie na rok 2020 dostępnych jest 1380 identyfikatorów. Miasto jest podzielone na sześć rejonów, z których każdemu przysługuje po 280 chipów. Są to:

rejon 1 - Kokoszki, Matarnia, Osowa
rejon 2 - Chełm, Jasień, Orunia-Św. Wojciech - Lipce, Ujeścisko
rejon 3 - Wzgórze Mickiewicza, Piecki-Migowo, Suchanino, Siedlce
rejon 4 - Śródmieście, Olszynka, Rudniki, Wyspa Sobieszewska, Krakowiec - Górki Zachodnie, Stogi, Przeróbka
rejon 5 - Aniołki, Młyniska, Letnica, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa - Rozstaje, Zaspa - Młyniec, Wrzeszcz Dolny i Górny
rejon 6 - Brętowo, VII Dwór, Strzyża, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia, Oliwa


Rejonem 5. zajmuje się Gabinet Weterynaryjny przy ul. Lelewela 23Mapka w Gdańsku. Wszystkie pozostałe rejony obsługiwane są przez Gdańską Całodobową Lecznicę Weterynaryjną przy ulicy Kartuskiej 249Mapka.
Czy twój pies posiada chip?
39%

tak

49%

nie

12%

nie mam psa

zakończona

łącznie głosów: 767