Puma przeprowadziła się z Oliwy do zoo na Węgrzech

18 maja 2021, 13:00
ewel

Columbia, czyli puma z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, po 15 latach zmieniła miejsce zamieszkania. Przeprowadziła się na Węgry, by poznać samca.O przeprowadzce z Gdańska na Węgry poinformował Gdański Ogród Zoologiczny.

- W poniedziałek nasza Columbia, 15-letnia puma płowa, pojechała do Szeged zoo na Węgrzech, gdzie czekał na nią 7-letni samiec. Może podejrzeć jej nowy wybieg - podało zoo w mediach społecznościowych i opublikowało zdjęcia z nowego domu pumy.

Columbia do WęgierDo Gdańska przyjechała jako mały kociak w 2006 roku z belgijskiego Le Monde Sauvage Zoo Safari Parc. Teraz puma Columbia zaczyna nowe życie w nowym miejscu. Zoo w Szeged to jedno z największych - pod względem powierzchni - ogrodów zoologicznych na Węgrzech. Na rozległym terenie żyje wiele gatunków dzikich zwierząt w naturalnym otoczeniu.

Puma płowa to ssak drapieżny. Jest piątym co do wielkości kotowatym świata - po tygrysie, lwie, jaguarze i lamparcie. Masą i wielkością przypomina pantery, ale bliżej spokrewniona jest z małymi i średnimi kotami.

Gdańskie lwy pojechały wcześniej do Niemiec i WłochPuma to niejedyna podróżniczka z gdańskiego zoo. Jesienią ubiegłego roku lwica Casa wyjechała do Włoch, by tam założyć rodzinę.

Z kolei w lutym 2020 r. do Niemiec wyjechał lew Aramis. W ogrodzie zoologiczny Ueckermünde czekała na niego dojrzała, 7-letnia samica - Lula.

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.