Masz koce, kołdry? Daj je zwierzakom w schronisku

2 września 2021, 8:00
Joanna Skutkiewicz
Schroniska dla zwierząt w Trójmieście potrzebują posłań dla psów i kotów. Więcej zdjęć (3)

Schroniska dla zwierząt w Trójmieście potrzebują posłań dla psów i kotów.

fot. Ciapkowo

Schroniska dla zwierząt w Trójmieście potrzebują posłań dla psów i kotów.

fot. Ciapkowo

Aura za oknem nie pozostawia wątpliwości: jesień już za pasem. I choć nas samych nie musi to przerażać, dla zwierzaków w schroniskach chłodniejsze dni oznaczają trudny czas. Wolontariusze i pracownicy schronisk apelują o przejrzenie swoich szaf i przywiezienie zwierzakom posłań takich jak koce, kołdry czy ręczniki.Choć osoby pracujące w schroniskach dla bezdomnych zwierząt z całych sił starają się zapewnić jak najlepsze warunki swoim podopiecznym, ze względu na ograniczone środki, jakimi dysponują placówki tego typu, nie zawsze jest to możliwe. Potrzebne jest więc wsparcie z zewnątrz. W sezonie późnoletnim schroniska dla zwierząt rozpoczynają zbiórki wszelkich materiałów, które mogą posłużyć jako posłania dla psów i kotów.

- Bardzo potrzebujemy koców, ręczników, pościeli - mówi Adrianna, wolontariuszka schroniska Ciapkowo w Gdyni. - Kołdry, które nie są wypełnione pierzem, również są na wagę złota. Przyjmujemy też materacyki z łóżeczek dziecięcych oraz niewielkie dywaniki. Sprawdzają się też większe ubrania typu bluzy, koszulki, spodnie. Nie przyjmujemy rzeczy wypełnionych pierzem, dużych materaców oraz dużych dywanów. Dziękujemy bardzo!
Jeśli chcemy przywieźć do schroniska karmę lub suplementy diety, upewnijmy się, że są one dobrej jakości. Na zdjęciu jeden z rezydentów schroniska, gotowy do adopcji. Więcej zdjęć (3)

Jeśli chcemy przywieźć do schroniska karmę lub suplementy diety, upewnijmy się, że są one dobrej jakości. Na zdjęciu jeden z rezydentów schroniska, gotowy do adopcji.

fot. Ciapkowo

Jeśli chcemy przywieźć do schroniska karmę lub suplementy diety, upewnijmy się, że są one dobrej jakości. Na zdjęciu jeden z rezydentów schroniska, gotowy do adopcji.

fot. Ciapkowo


Karmy i akcesoria dla zwierzakówPoza posłaniami schroniska regularnie potrzebują karmy i akcesoriów dla psów i kotów, zwłaszcza karmy i suplementów diety. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku nie należy dbać o ilość, ale o jakość. Lepiej kupić jeden worek specjalistycznej karmy, niż przywozić cały bagażnik suchego jedzenia z supermarketu dla zwierzaków. Schronisko Sopotkowo co jakiś czas wkleja na swój profil facebookowy grafikę z listą aktualnych potrzeb.

Jeśli chcemy zrobić zakupy dla schroniska dla zwierząt, warto przed przyjazdem dowiedzieć się, choćby telefonicznie, jakie są aktualne potrzeby danej placówki. Zbiórki w trójmiejskich schroniskach często idą nierównomiernie i podczas gdy jedno ze schronisk może już wcale nie przyjmować posłań, dla innych wciąż będzie to rzecz pierwszej potrzeby.

Lis ocalony dzięki policjantowi z GdańskaCyprysy dla PromykaCzasem lista potrzeb schroniska bywa niestandardowa, a my mamy okazję, żeby zrobić coś dla zwierzaków w sposób inny niż zwykle. Kilka tygodni temu gdańskie schronisko Promyk zwróciło się do mieszkańców Trójmiasta o... cyprysy. To sposób na odwodnienie terenu, ochronę przed śniegiem i odcięcie zwierzaków od bodźców zewnętrznych.

- Chcielibyśmy obsadzić teren wokół kociej woliery cyprysami - apelowali wolontariusze. - Dlatego jeśli nie wiecie, jaką karmę kupić, nie macie już tekstyliów do przekazania, to możecie podarować cyprysową sadzonkę!
Obsadzenie kociarni cyprysami to sposób na zapewnienie kotom lepszych warunków do życia. Więcej zdjęć (3)

Obsadzenie kociarni cyprysami to sposób na zapewnienie kotom lepszych warunków do życia.

fot. schronisko Promyk

Obsadzenie kociarni cyprysami to sposób na zapewnienie kotom lepszych warunków do życia.

fot. schronisko Promyk

Co robisz z niepotrzebnymi kocami, kołdrami i innymi posłaniami?
8%

zatrzymuję je u siebie, przydadzą się

57%

oddaję je potrzebującym

17%

wyrzucam

18%

nie mam takich rzeczy

zakończona

łącznie głosów: 251

Opinie wybrane


wszystkie opinie (39)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.