stat

Misiek - duży pies z wielkim sercem potrzebuje człowieka

13 kwietnia 2019, 8:00
Agnieszka Majewska

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Tomie, psie, który pilnie potrzebuje domu, dziś historia Miśka.Znalezienie domu dla Miśka jest nie lada wyzwaniem. Mimo zachwycającej urody jego rozmiar budzi respekt, a dolegliwości nie pomagają, żeby mógł się cieszyć "swoim" człowiekiem.

- Miś, Misiek, kochany, wielki, niewiarygodnie piękny rudy pies z ogromnym sercem. Gdy widzi osoby, które się nim opiekują i wychodzą z nim na spacery, to pomimo swoich znacznych gabarytów, skacze z radości jak mały szczeniak - opowiada wolontariuszka ze schroniska Sopotkowo. - Podczas wyjść reaguje niechęcią na inne psy, prawdopodobnie ma to związek z próbą chronienia osoby, która go prowadzi. Mimo tego Misiek ma niezwykle pozytywne usposobienie i chętnie spędza czas z człowiekiem, z całą pewnością stanowi wiernego kompana nawet na dłuższych spacerach.
Początki Miśka w Sopotkowie były trudne. Bardzo ciężko było mu przyzwyczaić się do schroniskowych warunków. Jednak cierpliwość i wypracowanie wspólnych kompromisów pozwoliły zapanować nad emocjami. Misiek wymaga wyrozumiałości, bo jak każdy miewa słabsze lub gorsze dni, z uwagi na fakt, że nie jest już szczeniaczkiem, a kilkuletnim psem z chorą wątrobą. Choruje również na padaczkę. Chociaż brzmi to groźnie, wystarczy odpowiednia karma oraz regularne podawanie leków - wtedy wszystkie dolegliwości są pod kontrolą.


- Jest to pies, który już w pierwszym odruchu zachwyca wyglądem i chciałoby się go przytulić, jednak z uwagi na rozmiar wzbudza respekt. Z całą pewnością potrzebuje spokojnego domu, ogromu miłości oraz troski, na które zasługuje. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem, a wręcz go potrzebuje, kocha pieszczoty. Z pewnością idealnym dla niego miejscem będzie dom z ogrodem, w którym będzie mógł spędzać czas. Wierzymy, że znajdzie się ktoś, kogo zachwyci swoją urodą i kto, mimo jego dolegliwości, otoczy go opieką i miłości.
Jeśli chcesz podarować Misiowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57