Nowy pawilon dla psów z Ciapkowa

21 października 2019, 11:00
Patsz

Nowy pawilon dla psów z Ciapkowa może pomieścić nawet 170 czworonogów. Kosztował prawie 4 mln zł. Posiada klimatyzowane i ogrzewane boksy oraz wybieg.Budowa nowego pawilonu w Ciapkowie trwała prawie rok.

- W tej chwili, po zakończeniu tej inwestycji, wartej blisko 4 mln zł, wszystkie psy w schronisku mają zapewnione dobre i godne warunki. Pawilon jest klimatyzowany i ocieplany, a więc zwierzęta nie będą marzły w zimie ani nie będzie im też gorąco w lecie - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
Pawilon ma wydzielone boksy dla zwierząt oraz wybieg. Jest też osobne pomieszczenie dla szczeniaków. Razem zmieści się w nowym obiekcie 170 psów.

Przypomnijmy, że trwa budowa budynku weterynarii o powierzchni 204 m kw. Przed zimą obiekt będzie gotowy w stanie surowym. Latem przyszłego roku zostanie otwarty. Kosztuje 2 mln zł.

Adopcje zwierzaków w Trójmieście


- W części weterynaryjnej będziemy leczyć czworonogi. Będzie ona połączona ze szpitalem i z izolatką, gdzie umieścimy zwierzęta po operacjach i zakaźnie chore - mówi Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska.
W poprzednich latach w Ciapkowie udało się wybudować pawilon dla 100 psów oraz kociarnię dla 140 kotów.
Czy adoptowałe(a)ś kiedyś zwierzaka ze schroniska?
57%

tak

43%

nie

zakończona

łącznie głosów: 519

Patsz