Ojek bez łapy i zębów. Wojownik szuka domu

11 września 2021, 7:00
Agnieszka Majewska
Zainteresowania Ojka skupiają się głównie wokół jedzenia, spania i przyjmowania głasków. Więcej zdjęć (6)

Zainteresowania Ojka skupiają się głównie wokół jedzenia, spania i przyjmowania głasków.

mat. Fundacja Koty Spod Bloku

Zainteresowania Ojka skupiają się głównie wokół jedzenia, spania i przyjmowania głasków.

mat. Fundacja Koty Spod Bloku

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Morusku, który szuka swojego ostatniego domu, dziś szukamy domu dla kocurka Ojka.Ojek to niemłody już kocur, ceniący sobie nade wszystko święty spokój, dobre jedzenie i stały dostęp do kochającego go człowieka.

Zanim trafił do domu tymczasowego, wiódł wojownicze, pełne niebezpieczeństw i niespodzianek życie kota bezdomnego. W wyniku wielu bójek, które stoczył, nabawił się paskudnej rany na przedniej łapie. Niestety, nie dało się jej uratować.

- Jego zęby były w tak opłakanym stanie, że właściwie został mu tylko jeden dumnie sterczący kieł. Na dodatek okazało się, że ma dodatni wynik badania na FIV, czyli wirus nabytego niedoboru immunologicznego, nazywanego potocznie kocim AIDS - opowiada tymczasowa opiekunka Ojka.
Niezrażony tym wszystkim z wdzięcznością przyjął ludzką opiekę i z dzikawego, nieufnego kota przeistoczył się w domowego miziaka. Jego imię pochodzi od charakterystycznego "oj", którym reaguje na wołanie swojego opiekuna.


Zainteresowania Ojka skupiają się głównie wokół jedzenia, spania i przyjmowania głasków.

Niespecjalnie przepada za towarzystwem innych kotów, ale je toleruje, natomiast bardzo boi się psów. Świetnie odnajdzie się w spokojnym domu, bez dzieci, u osób starszych. Z pewnością odwdzięczy się w pełni kocią miłością. Uwaga! Kradnie ser żółty z kanapki z prędkością błyskawicy!


Osoby zainteresowane adopcją Ojka proszone są o wypełnienie ankiety - tutaj. Więcej informacji o Ojku można uzyskać pod numerem telefonu 665 968 328.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.