stat

Osłabiona gęś uratowana w Gdyni

17 października 2019, 13:00
OSA
Najnowszy artukuł na ten temat

Co robić, gdy spotkamy małą fokę?

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni uratowali kolejne dzikie zwierzę. Kilka dni temu otrzymali zgłoszenie, iż na granicy Gdyni i Rumi przy ul. Morskiej od rana chodzi niespokojna gęś. Ptak próbował przejść przez ruchliwą jezdnię, po chwili rezygnował i znowu podejmował próbę przejścia. Udało się go zabezpieczyć i przewieźć do lecznicy.Co zrobić z rannym ptakiem?


O zwierzęciu poinformowali Straż Miejską mieszkańcy Gdyni. Strażnicy szybko przyjechali na miejsce, gdzie zastali gęś zbożową. Ptaki tego gatunku migrują obecnie z dalekiej Syberii do Europy Zachodniej, co możemy zaobserwować na niebie, podziwiając piękne, bardzo liczne klucze, jakie tworzą te ciekawe zwierzęta.

- Nasza bohaterka postanowiła zatrzymać się w Gdyni. Strażnicy złapali przestraszonego ptaka i zawieźli do lecznicy. Lekarz po dokładnym zbadaniu nie stwierdził żadnych zmian chorobowych, jedynie lekkie osłabienie - powiedział Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej.
Gęś pozostała w lecznicy, gdzie podano jej leki wzmacniające. Ptak został napojony i nakarmiony. Dwa dni później odleciał i dołączył do swoich braci.

OSA