Policja próbowała odłowić rannego łabędzia

30 kwietnia 2021, 9:40
Joanna Skutkiewicz

Od kilku dni służby miejskie próbują odłowić rannego łabędzia. Samiec ma haczyk z żyłką wbity w nogę i potrzebuje interwencji człowieka, nie daje się jednak schwytać. To ten sam osobnik, który atakuje kajakarzy w kanale na StępceMapka.Powodem agresywnego zachowania łabędzia i braku współpracy z jego strony jest nie tylko ból, który najpewniej mu dokucza, lecz także - przede wszystkim - fakt, że samiec ten broni swojego gniazda z jajkami.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji, miłośnicy ptaków i mieszkańcy Gdańska podejmują kolejne próby schwytania ptaka, jednak jak na razie żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

- Policja wodna została wezwana, ponieważ samiec łabędzia ma haczyk z żyłką wbity w nogę - poinformował przedstawiciel Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja. - Od paru dni nasi pracownicy i obrączkarze próbują mu pomóc. Niestety nie udało się go odłowić z brzegu, dlatego policja została poproszona o pomoc. Została wezwana przez pana, który codziennie widuje tego łabędzia.
Policjanci nie zamierzają nigdzie zabierać przyszłego ojca małych łabędzi. Chcą schwytać go tylko po to, aby wyplątać go z haczyka i wypuścić z powrotem na wolność.
Czy wiesz jak reagować, gdy spotkasz rannego ptaka?
27%

tak i miałe(a)m taką sytuację

23%

tak, ale nie miałe(a)m takiej sytuacji

33%

nie, ale chcę to nadrobić

17%

nie i nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 128

Opinie wybrane


wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.