Policjanci uratowali myszołowa

30 grudnia 2019, 15:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: straż pożarna uratowała koty z płonącego mieszkania

Policjanci zatrzymali się na Trasie Sucharskiego, całkowicie wstrzymując ruch. Tak wyglądało zatrzymanie pirata drogowego lub groźnego przestępcy? Nie, pomogli rannemu myszołowowi, który dzięki ich interwencji nie zginął pod kołami i trafił pod opiekę fachowców.W ostatnią sobotę policjanci gdańskiej drogówki patrolowali Trasę Sucharskiego w ramach codziennych obowiązków. Wypatrywali kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, ale ok. godz. 14 zauważyli też ptaka, który poruszał się jednym z pasów ruchu.

Co zrobić z rannym ptakiem?


- Policjanci - z uwagi na duże natężenie ruchu - podjęli decyzję o jego wstrzymaniu na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce i za pośrednictwem dyżurnego powiadomili weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych, objęty ścisłą ochroną gatunkową - informują funkcjonariusze.
Drapieżnik najprawdopodobniej został wcześniej potrącony i nie mógł o własnych siłach opuścić jezdni. Zwierzę było w ciężkim stanie, więc trafiło do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie.