Psie plaże w Trójmieście są całoroczne

16 lipca 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Plaże dla psów w Trójmieście są dostępne dla zwierzaków przez cały rok. W Gdyni i w Sopocie wyznaczone są po dwa odcinki, na których można bez ograniczeń przechadzać się z czworonogiem. W Gdańsku nawet w sezonie letnim można wejść z psem nad morze wszędzie z wyjątkiem strzeżonych kąpielisk.Wybiegi i plaże dla psów w Trójmieście


W stosunku do zeszłego sezonu letniego, dostępność plaż dla psów nie uległa zmianie.

W Gdańsku przez cały rok można wejść z czworonogiem niemal wszędzie - wyjątkiem są kąpieliska strzeżone, ustanawiane na sezon wakacyjny. To jedyne obostrzenie, jakiemu podlegają właściciele czworonogów w tym zakresie, a już od 1 września spacerowicze z psami mogą cieszyć się dostępnością całego gdańskiego nabrzeża.

Co więcej, w Brzeźnie jest także miejsce specjalnie przeznaczone dla psów - na odcinku plaży przy wejściu nr 34 znajduje się ogrodzony plac z przeszkodami do zabawy z czworonogiem. Są tam też tablice informacyjne, ławki i kosze na śmieci.

W Sopocie i w Gdyni wyznaczone są po dwa odcinki, na których wejście z psami jest dozwolone bez ograniczeń - na pozostałym obszarze wejście z psami jest możliwe pomiędzy 1 października a 31 maja.

Gdyńskie psie plaże znajdują się przy wejściu nr 4 na Babich Dołachzobacz na mapie Gdyni oraz na Kolibkach zobacz na mapie Gdyni. Szczególnie atrakcyjna jest druga z wymienionych plaż, znajdująca się w pobliżu dużego wybiegu dla psów, gdzie nad morze można zejść prosto z malowniczego lasu w Orłowie. Ze względu na lokalizację "psich" odcinków - na odcinkach niekoniecznie bardzo turystycznych - raczej nie zdarza się, aby spacerowicze bez psów zgłaszali obiekcje co do obecności czworonogów na plaży.

Pies na plaży w Trójmieście - gdzie wolno?Spory o psy w SopocieInaczej sytuacja przedstawia się w Sopocie, gdzie w wakacje pojawia się mnóstwo plażowiczów i spacerowiczów; są to zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści przybyli tutaj na letni wypoczynek. Jak zaznaczali nasi czytelnicy, napotykane osoby miały wątpliwości dotyczące tego, czy psom wolno w ogóle wchodzić na plażę. Zdarzały się na tym tle dyskusje i sprzeczki.

Jeszcze kilka lat temu sopockie psie plaże były dostępne dla czworonogów dopiero od godz. 18, gdy dzień plażowy dobiega końca. Jeszcze wcześniej, do 2016 roku, wchodzenie z psem na plażę było dozwolone jedynie pomiędzy 1 listopada a 31 marca. Zapis ten został zaskarżony. Zarówno w zeszłym, jak i w tym roku wyznaczone odcinki były i są jednak "psiolubne" przez całą dobę.

Nieporozumienia pomiędzy korzystającymi z plaży mogą wynikać z faktu, iż tabliczki informacyjne przy niektórych wejściach w Sopocie zostały zdewastowane przez wandali. Jeszcze przed sezonem letnim znajdowały się one przed każdym "psim" wejściem na plażę, ale te przy wejściach numer 2 i 44 zniszczono. Administrator plaży, sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamówił już nowe tabliczki. W czwartek 16 lipca, powinny wrócić na swoje miejsce.

Pies na wakacjach w Trójmieście. O tym należy pamiętać

Czy korzystasz z psich plaż w Trójmieście?
58%

tak

27%

nie

15%

nie, bo nie wiedziałe(a)m, że istnieją

zakończona

łącznie głosów: 581