stat

Los rozdzielił go z bezdomnym opiekunem. Kuba szuka domu

5 grudnia 2018, 8:00
Agnieszka Majewska

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Sambie, wyrwanej z piekła, dziś historia Kuby.Kuba, mimo swojego wieku, trzyma linię i jest w znakomitej formie. Ten przystojny, szarmancko uśmiechnięty szczupły psi brunet uwielbia być towarzyszem spacerów i z nieskrywaną radością pozwala się na nie zabierać. Na tym niestety kończy się psie szczęście, bo dotychczasowe życie Kuby nie było i wciąż nie jest łatwe.

Kuba miał swojego opiekuna. Kogoś, kto go kochał i starał się regularnie karmić. Może nie spędzał dni na miękkiej kanapie i miska nie zawsze była pełna, ale człowiek był obok, głaskał, mówił i zabierał na spacery. Razem żyli, mimo że nie mieli dachu nad głową. To "razem" było ważniejsze niż wszystko inne. Nie wiemy, jak długo Kuba był towarzyszem bezdomnego opiekuna, wiemy, że był szczęśliwy, ale los niestety potoczył się tak, że zostali rozdzieleni.


To krótka i na pewno bardzo okrojona historia Kuby, podopiecznego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie. Kuba ma około 11 lat. Jest średniej wielkości psem, który mimo niemłodego już wieku wciąż ma bardzo żywiołową naturę. Z wielką chęcią wychodzi na spacery, widać, że sprawia mu to dużą przyjemność, za to nie przepada za zabawą w zamkniętej przestrzeni typu "wybieg".

- Kuba to typ wędrowca, w ciągłym ruchu, na spacerze musi zwiedzać świat, nie dla niego zabawa piłeczką czy aportowanie. W boksie zachowuje czystość i jest spokojnym psem. Nie przepada natomiast za niektórymi psami, zatem w domu powinien bezwzględnie być jedynakiem. W domu... Czy ma na niego szansę? Czy znajdzie swój spokojny i stabilny kąt, swoją przystań po latach tułaczki? Czy zazna spokoju na czas psiej starości, pozna, co znaczy ciepło domowego ogniska? Bardzo byśmy chcieli, by tak się stało - mówi pracownica Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.
Zobacz też: Mruczka - czarna kocia dama gaśnie w schronisku

Jeśli chcesz podarować Kubie (41/17) dom nie tylko na święta, skontaktuj się ze Schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57