Sklepy zoologiczne coraz lepiej wyposażone

23 czerwca 2020, 10:00
Joanna Skutkiewicz

Wszyscy miłośnicy zwierząt wiedzą, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna naszych zwierzaków, i że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. To dlatego stawiamy się z pupilem lub bez niego w gabinecie weterynaryjnym na konsultacje oraz po zakup specjalistycznej karmy i suplementów. Nie każdy wie, że produkty tego typu dostaniemy również w sklepach zoologicznych w Trójmieście.Sklepy zoologiczne w Trójmieście


Opieka nad zwierzęciem domowym to nie tylko radość i satysfakcja, lecz także obowiązki. Poza podstawowymi kwestiami, takimi jak zapewnienie pupilowi ciepłego kąta i dachu nad głową czy pełnej miski, powinniśmy również zadbać o to, by zwierzak czuł się z nami dobrze.

Karmy dla wrażliwych i psich niejadkówOpiekunowie zwierząt o specjalnych potrzebach żywieniowych często są przyzwyczajeni do tego, że karmę dla swojego psa czy kota dostaną tylko w klinice weterynaryjnej, jednak coraz więcej sklepów zoologicznych w Trójmieście ma w swojej ofercie całą gamę specjalistycznych karm. Jak informuje Ilona Głogowska ze sklepu zoologicznego Ilona w Gdyni, karmy weterynaryjne można dostać także na wagę, a w razie braku dostępności produktu na miejscu łatwo da się je zamówić.

Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek produktów, które mają pomóc psom i kotom w zachowaniu jak najlepszego zdrowia. Niskokaloryczne karmy dla zwierząt z nadwagą, pożywienie przeznaczone dla psów i kotów z problemami nerkowymi czy dolegliwościami ze strony układu pokarmowego to dopiero początek. Na półkach sklepowych możemy znaleźć karmy przeznaczone specjalnie dla psów danej rasy lub tak zwane karmy półmokre, które przypadną do gustu psim niejadkom. Jak zapewnia Joanna Żagań ze sklepu zoologicznego Stodoła w Gdańsku, w razie potrzeby istnieje możliwość wygodnego zamówienia potrzebnego produktu.

Zabezpieczamy przez cały rokOdkąd zimy są tak łagodne jak tegoroczna, psy należy przez cały rok zabezpieczać przed pasożytami zewnętrznymi. W tym celu najlepiej sprawdzają się obroże, krople spot-on oraz - budzące kontrowersje, ale skuteczne - tabletki. W asortyment tego typu również można zaopatrzyć się w sklepach zoologicznych, które mają pozwolenie na sprzedaż środków OTC, czyli leków dostępnych bez recepty.

W sklepach tych można dostać również preparaty na odrobaczanie zwierząt - w tabletkach, pastach oraz - co jest nowością na rynku - w kroplach aplikowanych na sierść zwierzęcia, tak samo jak w przypadku profilaktyki pasożytów zewnętrznych. Asortyment tego typu dostaniemy m.in. w sklepach zoologicznych Panda i Panda II w Gdyni czy w sklepie Zebra w Gdańsku.

Lekarstwa w sklepach zoologicznychNa tym wciąż nie kończy się asortyment sklepów w Trójmieście. Jeśli nasz zwierzak ma problemy żołądkowe - biegunkę lub zaparcie - również możemy spróbować poradzić sobie z tym lekarstwami bez recepty. Jeśli kłopoty gastryczne pupila pojawiają się regularnie, być może jest to kwestia nieodpowiedniej flory bakteryjnej w jego jelitach - wówczas pomocne mogą okazać się specjalnie przygotowane probiotyki. Cały asortyment tego rodzaju dostaniemy na przykład w sklepie Zooland w Gdańsku. Jeśli czegoś zabraknie, jest możliwość zamówienia preparatów z dostawą jeszcze tego samego dnia.

Pielęgnacja we własnym zakresieLepiej zapobiegać, niż leczyć - to znane powiedzenie odnosi się, rzecz jasna, także do naszych zwierząt domowych. Przy odrobinie cierpliwości i umiejętności podstawowe zabiegi pielęgnacyjne naszego psa, takie jak przycinanie pazurów, czyszczenie uszu i jamy ustnej psa, możemy przeprowadzić samodzielnie. Przydadzą się nam do tego preparaty, które również bez problemu kupimy w sklepie zoologicznym. Jednym ze sklepów z bogatym asortymentem pielęgnacyjnym jest wspomniana Panda w Gdyni.
Gdzie kupujesz karmę dla zwierzaka?
29%

w stacjonarnym sklepie zoologicznym

59%

w internetowym sklepie zoologicznym

5%

u weterynarza

7%

sam(a) mu przygotowuję jedzenie

zakończona

łącznie głosów: 339