Sopot: hotele przyjazne czworonogom

23 lipca 2020, 10:30
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Ratownicy podsumowali sezon na kąpieliskach

Wybierasz się do Sopotu na wypoczynek i nie wiesz, czy możesz zabrać ze sobą psa? Mamy dobrą wiadomość: sporo sopockich obiektów nie ma nic przeciwko gościom z czworonogami. Co więcej, wiele z nich deklaruje, że psy są bardzo mile widziane, podobnie jak koty, chomiki czy nawet... kapucynki. Zobacz, gdzie możesz zakwaterować się z psem w Sopocie.Pięć hoteli za miastem, do których zabierzesz psaZnalezienie odpowiedniej opieki dla psa na czas wyjazdu - czy to urlopu, czy wyjazdu służbowego - bywa nie lada wyzwaniem. Co więcej, nie wszystkie psy (i ich właściciele) lubią się rozstawać: jedne znoszą to lepiej, inne gorzej. Wydaje się jednak, że z roku na rok rośnie liczba hoteli, do których można zabrać czworonoga.

- Wyznajemy zasadę, że komfort naszych gości to nie tylko wygodny pokój i sprawna obsługa, ale również brak zmartwień o to, czy ulubiony pupil nie tęskni pozbawiony obecności swoich właścicieli - mówi Marzena Szawarska-Niczko, dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Rezydent. - Zresztą w ogromnej większości widok zwierzęcia wywołuje pozytywne reakcje ze strony innych gości, zatem pieskom zdecydowanie mówimy "tak".

Hotele w Sopocie


Hotel Rezydent jest jednym z nielicznych obiektów w Trójmieście, który nie pobiera opłat za pobyt zwierzęcia. 100 złotych za dobę zapłacimy za psa, gdy zechcemy zakwaterować się w czterogwiazdkowym hotelu Sopot. Jak informuje Jakub Bałazy, marketing manager, obiekt dysponuje specjalnymi pokojami dla podróżujących z psami, a okolica w bezpośrednim pobliżu hotelu z pewnością ucieszy wszystkie aktywne czworonogi. Również w hotelu Villa Baltica spotkamy się z miłym przyjęciem do pokoju wyposażonego w legowisko, miski oraz jedzenie.

Psy, koty, gryzonie i małpkiGdy wybieramy się na wycieczkę z psem - nie tylko do Sopotu, lecz także w każde inne miejsce - warto przy rezerwacji hotelu zaznaczyć, jak duży jest nasz pupil. Od tego niekiedy zależy cena pobytu psa, a czasem nawet to, czy zostanie przyjęty. Jeśli hotel reklamuje się jako przyjazny psom, zazwyczaj inne mniejsze zwierzęta również nie stanowią problemu.

Hotele dla zwierząt w Trójmieście


- Z roku na rok zauważamy wzrost liczby gości z pupilami - mówi Tomasz Ryszkowski, manager hotelu Zhong Hua. - Zdecydowaliśmy się na przyjmowanie gości z psami i nie tylko nimi, bo naszymi gośćmi były już papugi, jak i małpka kapucynka. Jesteśmy hotelem dla rodzin, a wielu z nas nie wyobraża sobie udanego wypoczynku bez futrzastego członka rodziny. Pobyt zwierzęcia w naszym hotelu kosztuje 70 zł za dobę. Nie przyjmujemy zwierząt powyżej 30 kg.
- W Hotelu Aqua Sopot nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości zwierząt, wszystko zależy od gości i ich poczucia komfortu - informuje Iga Jaruszewska, młodszy specjalista ds. marketingu w sieci hoteli Dobry Hotel. - Za pobyt ze zwierzęciem należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 50 zł za dobę. Chętnie gościmy wszystkie zwierzęta domowe - nie tylko psy, ale też koty czy chomiki. Co roku w sierpniu w Sopocie odbywa się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych i Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, podczas której również bardzo chętnie zatrzymują się u nas goście z psami, które zawsze mogą liczyć na miskę z wodą. W Villi Sedan również zwierzęta są akceptowane i bardzo mile widziane. Za przyjazd ze zwierzakiem należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 50 zł za dobę.
Wakacje w Trójmieście. Morze, plaża i luz:

Solidarny Sopot - hotele pomagają schroniskuNiektóre obiekty idą o krok dalej w wyrażaniu swojego umiłowania do czworonogów. W hotelu Molo za pobyt psa zapłacimy 50 złotych na dobę, z czego 15 złotych przekazywane jest na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo. Podobną politykę od przyszłego roku zamierza zastosować hotel Opera. W sezonie od maja do września pobyt psa będzie kosztował 50 złotych, a w pozostałych miesiącach 25 złotych, z czego 50 proc. również przekazywane będzie na rzecz Sopotkowa.

- Sopot jest niewielkim miastem, z niedużą społecznością, więc jako lokalna firma czujemy potrzebę, by w miarę naszych możliwości wspierać różnego typu inicjatywy - informuje Anna Napiątek, dyrektor hotelu Molo. - Jedną z tych inicjatyw jest właśnie wspieranie schroniska dla zwierząt, które - jak wiadomo - ma liczne potrzeby, a jego środki na ogół są ograniczone. Hotel Molo jest miejscem, w którym przebywanie psów jest mało uciążliwe. Nie mamy wykładzin w pokojach i na holach, a jedynie małe dywaniki, więc przywrócenie porządku po "futrzaku" nie stanowi problemu. Specjalnie dla pupili przygotowaliśmy też zestaw składający się z miski, ręcznika do wycierania psa po spacerze lub kąpieli i mały poczęstunek na dzień dobry. W roku 2019 psy odwiedziły nas 67 razy, a więc - jak widać - zabieranie zwierząt w podróż staje się coraz bardziej popularne.

Nie zapominajmy o dobrym wychowaniuPamiętajmy o tym, że nie wszyscy goście hotelowi muszą dzielić z nami miłość do czworonogów. Uszanujmy to i nie zmuszajmy innych do obcowania z naszym psem. Trzymajmy go na smyczy w budynku i na terenie przyległym do hotelu. Postarajmy się także, aby obsługa hotelowa po naszym wyjeździe nie miała dodatkowej pracy. Jeśli nasz pies mocno linieje, weźmy ze sobą szczotkę i rolkę do ściągania sierści i nie wpuszczajmy go na kanapę czy fotel. I oczywiście nie zapominajmy o tym, aby sprzątać po nim nieczystości.

Kynofobia: trzymaj swojego psa przy sobie!

Czy zdarzyło ci się gościć z psem w hotelu?
41%

tak, jeśli tylko mogę, jeżdżę z psem

4%

tak, raz, wyjątkowo

17%

nie, ale bardzo chciał(a)bym mieć taką możliwość

10%

nie i nie chciał(a)bym

28%

nie mam psa

zakończona

łącznie głosów: 216