Spacery po Górze Gradowej śladami owadów, ptaków i nietoperzy

14 lipca 2021, 13:00
ewel
Pierwszy spacer z cyklu "Terenówki przyrodnicze" dotyczył będzie owadów mieszkających na Górze Gradowej. Więcej zdjęć (4)

Pierwszy spacer z cyklu "Terenówki przyrodnicze" dotyczył będzie owadów mieszkających na Górze Gradowej.

mat.prasowe

Pierwszy spacer z cyklu "Terenówki przyrodnicze" dotyczył będzie owadów mieszkających na Górze Gradowej.

mat.prasowe

Hevelianum startuje z nowym cyklem spacerów po Górze GradowejMapka. Ich bohaterami będą owady, ptaki i nietoperze, które tam żyją."Terenówki przyrodnicze" to cykl nowych spacerów po Górze Gradowej, prowadzonych przez specjalistów od fauny i flory. Pierwszy z nich, który odbędzie się 17 lipca o godz. 10, dotyczyć będzie owadów.

- Zapraszam na "BezkręgoSpacer" po okolicy, czyli pożyteczne z przyjemnym. Zaprowadzę Was do lasu i pokażę, jakie bezkręgowce żyją w naszych okolicach. Poznacie mnie po siatce entomologicznej w ręku - mówi entomolożka dr Paulina Kozina, która poprowadzi pierwszą "Terenówkę przyrodniczą".

Mile widziane siatki na owadyNa trasie spaceru zostaną zidentyfikowane napotkane owady, będzie się można dowiedzieć, jak żyją, czy są pożyteczne, a może w jakiś sposób szkodliwe, jakie jest ich znaczenie dla środowiska i jak możemy im pomagać.

Niezwykły świat pszczół. Zobacz, co dobrego robiąSpacer potrwa około dwóch godzin, więc mogą wziąć w nim udział osoby, którym trasa nie przysporzy trudności (dzieci w wieku powyżej 9 lat i wyłącznie pod opieką dorosłych). Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Mile widziane są siatki na owady oraz pojemniki z wentylacją (np. słoiki z dziurkami w pokrywce).

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu "Terenówki przyrodnicze" będą poświęcone:

  • ptakom (24 lipca, godz. 10:00 - ornitolog, Marcin Węsiora z CIEE),
  • roślinom (7 sierpnia, godz. 10:00 - botanik, dr hab. Piotr Rutkowski z UG),
  • nietoperzom (28 sierpnia, godz. 19:30 - chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Podpatrywaliśmy nietoperze w twierdzy WisłoujścieSpacery są biletowane - wstęp kosztuje 25 zł/os. na jeden spacer. Bilety można kupić w kasie Hevelianum lub przez stronę internetową.
Wybierasz się na spacer przyrodniczy w Hevelianum?
41%

tak, chętnie wezmę w nim udział

17%

jeszcze nie zdecydowałe(a)m

42%

nie, nie wybieram się

zakończona

łącznie głosów: 81

ewel