Spotkaj psy z Promyka na spacerze. Może któryś będzie twój?

21 października 2021, 14:00
as
Zwierzęta z gdańskiego schroniska pojadą na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską. Ostatni wypad miał miejsce jeszcze przed pandemią w lesie otomińskim. Więcej zdjęć (1)

Zwierzęta z gdańskiego schroniska pojadą na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską. Ostatni wypad miał miejsce jeszcze przed pandemią w lesie otomińskim.

fot. Promyk

Zwierzęta z gdańskiego schroniska pojadą na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską. Ostatni wypad miał miejsce jeszcze przed pandemią w lesie otomińskim.

fot. Promyk

W sobotę, 23 października, o godz. 11 podopieczni schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku, wraz z wolontariuszami i pracownikami schroniska, pojawią się na Wyspie SobieszewskiejMapka. Będzie to okazja nie tylko do długiego i ciekawego spaceru, ale także do - być może - poznania nowych właścicieli zwierzaków.Schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk, kolejny raz dzięki współpracy z Gdańskimi Autobusami i Tramwajami, może zabrać na wycieczkę podopiecznych schroniska. Tym razem wybór padł na Wyspę Sobieszewską.

- W najbliższą sobotę pojawimy się około godz. 11 na przystanku Lazurowa 2Mapka na Wyspie Sobieszewskiej. Następnie poczekamy chwilę przy wejściu na Zbiornik Wodny Kazimierz (na dole, przy ulicy Lazurowej) i udamy się w las! Między drzewami zamierzamy przejść aż do wejścia nr 9Mapka (przedłużenie ulicy Begoniowej). Plażą wrócimy do wejścia nr 11, gdzie na wędrowców czekać będzie namiot schroniska z ciepłymi napojami. Autobusem GAiT wrócimy do schroniska około godz. 14 - mówi Malwina Spandowska z gdańskiego zoo, które zarządza schroniskiem Promyk.

Cykl: Adopcje zwierzakówDla zwierzaków i ich ludziSpacer w tak odległe miejsce, jakim jest Wyspa Sobieszewska, daje zwierzakom możliwość eksploracji nowych zapachów i poznania nowych terenów.

- Dla nas jest to możliwość obserwacji naszych "bezdomniaków" w nowych warunkach, wyciągnięcia nowych wniosków i nauczenia się czegoś o sobie nawzajem - kończy Malwina Spandowska.
Spacery z pracownikami i wolontariuszami daleko poza teren schroniska mają także na celu zaprezentowanie ich podopiecznych szerszemu gronu. Przedstawiciele Promyka nie kryją się z tym, że mają nadzieję, iż któryś z podopiecznych wpadnie komuś w oko.
Czy masz w domu zwierzęta?
10%

nie, nie mam

14%

nie, ale chciał(a)bym mieć

39%

tak, ale tylko jedno

37%

tak, więcej niż jedno

zakończona

łącznie głosów: 914

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.