Szary: zabrany z działek, na których krzywdzono koty

28 sierpnia 2021, 7:00
Agnieszka Majewska
Szary bytował na działkach na Zaspie. Po tym, jak powieszono tam innego kota, zdecydowano się zabrać stamtąd Szarego. Więcej zdjęć (8)

Szary bytował na działkach na Zaspie. Po tym, jak powieszono tam innego kota, zdecydowano się zabrać stamtąd Szarego.

fot. Fundacja Koty spod Bloku

Szary bytował na działkach na Zaspie. Po tym, jak powieszono tam innego kota, zdecydowano się zabrać stamtąd Szarego.

fot. Fundacja Koty spod Bloku

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kotku Piotrusiu, dziś szukamy domu dla kocurka Szarego vel Pafnucego.Zapewne wiele osób pamięta okrutną i smutną historię z działek, gdzie bestialsko zamordowano kilka kotów. Sprawa została zgłoszona na policję, toczy się śledztwo, a bohater dzisiejszego artykułu to kot, pochodzący właśnie z tego miejsca.

Szary to dorosły, kilkuletni chłopak, ufny i oswojony - nie mógł tam zostać, ponieważ narażony był na niebezpieczeństwo. Jest wykastrowany, został odrobaczony i zaszczepiony. Testy FIV/FeLV ma ujemne, czyli jest kotem zdrowym.


Od dwóch miesięcy Szary przebywa w domu tymczasowym wolontariuszki Fundacji Koty Spod Bloku i jest już gotowy, aby zamieszkać w domu stałym. Przez ten czas w pełni przekonał się do człowieka, polubił domowe życie, jakiego wcześniej nie znał. Nie boi się psów, nie wykazuje agresji wobec kotek rezydentek, odnajdzie się więc w domu z innymi zwierzętami. Ma duży apetyt, wzorowo korzysta z kuwety oraz z drapaka.

Szukamy mu domu bezpiecznego - niewychodzącego, zabezpieczonego, najchętniej z balkonem czy wolierą, żeby mógł spędzać trochę czasu na powietrzu.


Osoby zainteresowane adopcją Szarego proszone są o wypełnienie ankiety - tutaj. Więcej informacji o Szarym można uzyskać pod numerem telefonu 665 968 328.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.