Tak teraz działają sklepy zoologiczne

8 kwietnia 2020, 13:00
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Salon Empiku nie wróci w okolice dworca w Gdańsku

W związku z pandemią koronawirusa dokonywanie wszelkich zakupów jest znacznie ograniczone. Na szczęście opiekunowie czworonogów nie muszą obawiać się, że stracą możliwość zakupu karmy czy środków pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka. Sklepy zoologiczne w Trójmieście wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują możliwość zamówienia zakupów telefonicznie z szybkim odbiorem na miejscu lub nawet z dowozem do domu.Sklepy zoologiczne w Trójmieście - działają online


Choć ze względu na obostrzenia związane z pandemią staramy się ograniczyć wychodzenie z domu, zrobienie zakupów zoologicznych bez wątpienia bywa niezbędną potrzebą życia codziennego. To właśnie tam zaopatrujemy nasze zwierzęta w karmę, środki pielęgnacyjne czy preparaty owadobójcze.

Sklepy zoologiczne w Trójmieście dostosowują się do aktualnej sytuacji i są niezmiennie gotowe na przyjmowanie klientów. Wiele z nich oferuje zakupy z dowozem do domu, z odbiorem na miejscu po uprzednim zamówieniu telefonicznym, a wszystkie stosują wzmożone środki bezpieczeństwa.

Rożne możliwości zrobienia zakupówSieć sklepów zoologicznych Zoo Delikatesy działa na takiej samej zasadzie, jak sklepy spożywcze: dla przychodzących klientów zapewnione są jednorazowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji rąk, a kupującego i kasjera dzieli szyba z plexi. Dzięki temu można swobodnie poruszać się po sklepach i dowolnie wybierać towar spośród dostępnego asortymentu.

Nie ma jednak obowiązku dokonywania zakupów samodzielnie: można również złożyć zamówienie telefonicznie, a towar zostanie przygotowany do odbioru i przekazany klientowi np. przed wejściem do budynku. Preferowane są płatności bezdotykowe za pomocą karty płatniczej. Wszystkie obiekty w Gdańsku, Gdyni i Rumi są otwarte w niezmienionych godzinach.

Na podobnej zasadzie działa Zooland przy ul. Słonimskiego w Gdańsku. Klienci mogą wejść do sklepu przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Przyjmowane są wyłącznie płatności bezgotówkowe. Sklep działa w skróconych godzinach, tj. od 10 do 18. Można zadzwonić i poprosić o skompletowanie zamówienia wcześniej, tak aby w sklepie pojawić się tylko po odbiór. Realizowane są także wysyłki lokalnym kurierem oraz poprzez Paczkomaty.


Sklep Pupilmarket przy ul. Wyspiańskiego w Gdańsku oferuje bezpłatny dowóz zakupów na terenie miasta dla zamówień powyżej 50 złotych. Zamówienia przywożone są w dni powszednie w godzinach 18-22 i w weekendy od godziny 15. Pora dostawy jest dostosowana do preferencji kupującego, a czas realizacji to maksymalnie 48 godzin. Listę zakupów można przekazać telefonicznie, e-mailowo lub poprzez stronę na Facebooku.

Sklep działa również stacjonarnie, codziennie oprócz poniedziałku. Klienci przychodzący na miejsce wchodzą do środka pojedynczo, uprzednio dezynfekując dłonie i zakładając rękawiczki ochronne. Na bieżąco odkażane są klamki, klawiatura terminalu płatniczego i podłoga. Co istotne, w sklepie jest możliwość zakupienia preparatów i suplementów weterynaryjnych oraz zamówienia towaru tego typu z dnia na dzień.

Zwierzaki pomagają przy pracy zdalnej - dużo fajnych zdjęćPrężnie działa także hurtownia akwarystyczno-zoologiczna Aquapet przy ul. Norwida w Gdyni. Co najmniej dwa razy w tygodniu, a niekiedy nawet codziennie realizowane są dostawy na trasach od Gdańska do Wejherowa przez Gdynię. W sklepie można zakupić ryby akwariowe, pokarm oraz wszelkiego rodzaju akcesoria akwarystyczne, a wszystkie wyżej wymienione są bezpiecznie przewożone do klientów.

Sklep stacjonarny pracuje obecnie w skróconych godzinach: 10-16 w dni powszednie oraz w sobotę od 10 do 13. Ze względów bezpieczeństwa klienci nie są wpuszczani do środka, lecz czekają na zewnątrz na skompletowanie, odbiór i opłacenie zamówienia. Sprzedawcy zachęcają, by przed przyjazdem na miejsce skontaktować się telefonicznie - wówczas zakupy zostaną przygotowane do odbioru, dzięki czemu cały proces zostanie wyraźnie usprawniony.


Zakupy zoologiczne przez telefonSklep Zebra przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku przygotował wewnątrz specjalną strefę, po której mogą poruszać się klienci podchodzący pojedynczo do kasy. Zamówienia zbierane są telefonicznie lub poprzez stronę na Facebooku i przygotowywane do szybkiego odbioru. Zakupy o większych gabarytach, takie jak chociażby duże worki karmy, mogą zostać przywiezione do domu. Dla bezpieczeństwa klientów i sprzedawców wydłużono godziny pracy sklepu - jest obecnie otwarty w godzinach 9-19.

Również w sklepach zoologicznych Panda i Panda II - przy placu Górnośląskim i przy ul. Słonecznej w Gdyni można przekazać listę zakupów telefonicznie i odebrać je na miejscu. Jak zapowiadają właściciele sklepów, jeśli pojawi się potrzeba, będzie możliwe również zamówienie zakupów z usługą dowozu do domu. Można także przyjść do sklepu osobiście, jednak nie ma możliwości swobodnego poruszania się między półkami - zakupów dokonuje się przy okienku. Obiekty działają obecnie w skróconych godzinach i są zamykane o godzinę wcześniej.

Nie musisz wchodzić do środkaSklep akwarystyczny Zoo Strefa w Gdańsku działa na pełnych obrotach od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00, zaś w soboty od 10:00 do 15:00. Dostępny jest szeroki asortyment: różnego rodzaju ryby, rośliny, a także akwaria i sprzęt akwarystyczny. Możliwe jest również składanie zamówień przez internet za pośrednictwem strony internetowej lub Facebooka oraz telefonicznie. Zamówienia można odebrać osobiście lub skorzystać z opcji dowozu. Dostawy realizowane są każdego dnia, na bieżąco i na terenie całego Trójmiasta. Dowóz zamówień od 200 zł jest darmowy.

W sklepie zoologicznym Ilona przy ul. Chylońskiej w Gdyni także można zamówić zakupy, które zostaną przygotowane do odbioru. Usługa skierowana jest do każdego, kto chciałby zakupić asortyment dla zwierząt. Przy odbiorze zakupów można wejść do środka do specjalnie wyznaczonej strefy, jednak możliwe jest również niewchodzenie do sklepu w ogóle.
Czy w okresie pandemii robisz zakupy artykułów zoologicznych?
85%

tak

15%

nie

zakończona

łącznie głosów: 403