Tofik - mały pies, wielka osobowość

28 listopada 2020, 7:00
Agnieszka Majewska

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o małej kudłatej kuleczce - Diabełku, dziś szukamy aktywnego domu dla Tofika.Tofik przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Promyk już drugi raz. Wrócił tam z adopcji po tym, jak w emocjach ugryzł. Czy jest szansa, żeby znalazł nowy, aktywny dom i pewnego siebie opiekuna?- Tofik to pies bardzo emocjonalny. W kontakcie ze znajomym człowiekiem to burza pozytywnych wrażeń, tajfun miłości, oddania i szaleńczego uwielbienia. Niestety jego ekstrawertyzm ma też ciemne strony - schroniskowy zgiełk, brak rutyny, mnogość bodźców budzą w nim frustracje, z którymi Tofik coraz gorzej sobie radzi. Czuje się opuszczony, niezrozumiany... Złość wyładowuje na kocykach w boksie, gryząc smycz w trakcie spaceru czy przekuwa ją w inne niezbyt fajne zachowania. Praca nad emocjami Tofika w warunkach domowych nie będzie ciężka, ale w pierwszych dniach będzie zdecydowanie potrzebna - mówi wolontariusz schroniska. - Po przepracowaniu złogów schroniskowych frustracji, Tof obiecuje epatować już tylko pozytywną energią.

Tofik to niewielki psiak, ma około 8 lat. Poszukiwany jest opiekun, który będzie w stanie poświęcić wspólny czas na ruch, spacery i zabawy intelektualne.

- Na szacunek i oddanie Tofika trzeba sobie zapracować. Tofik lubi osoby stanowcze, czuje się przy nich pewnie i nie podejmuje prób przejmowania kontroli - opowiada wolontariusz.
Kolejny dodaje:

- Dom dla Tofika to przede wszystkim dom nastawiony na życie z psem na wysokich obrotach. Zdecydowanie nie jest to typowy kanapowiec. Tofik wymaga ruchu, wysiłku intelektualnego, długich spacerów i wyzwań. Szuka domu, w którym szanuje się psy aktywne i zna ich potrzeby.
Tof najlepiej pasowałby do ludzi, którzy przychodząc do Schroniska, świadomie rozglądają się za psami w typie TTB. Znają ich temperamenty i duże potrzeby ruchowe. Świetnie sprawdziłby się w rodzinie, która szuka psa sportowego, karnego i do szaleństwa oddanego. I choć może tak dużego wrażenia na znajomych jak rosły amstaff nie zrobi, to gwarantujemy, że temperamentu i miłości w nim za całe stado bullowatych.

Jeśli chcesz podarować Tofikowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem Promyk w Gdańsku - pod numerem telefonu: 58 552 37 80 (ze względu na pandemię zmienił się proces adopcyjny, wizyta jest możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu się).