W niedzielę kwesta dla zwierzaków w Oliwie

13 kwietnia 2021, 13:00
Joanna Skutkiewicz
W Zielonym Garażu powstają m.in. budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Więcej zdjęć (4)

W Zielonym Garażu powstają m.in. budki lęgowe i karmniki dla ptaków.

fot. Zielony Garaż / Facebook

W Zielonym Garażu powstają m.in. budki lęgowe i karmniki dla ptaków.

fot. Zielony Garaż / Facebook

W najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, na Starym Rynku w Gdańsku-Oliwie odbędzie się kwesta na cele charytatywne dla zwierzaków. Będzie można nabyć m.in. solidne karmniki dla ptaków, starocie i antyki oraz najróżniejsze przedmioty z pchlego targu. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym zwierzętom.
aktualizacja 15 kwietnia: zmiana miejsca wydarzenia! Kwesta odbędzie się na rogu ulic Bażyńskiego i GrottgeraMapka w Oliwie. Termin i godziny pozostają bez zmian.

W Gdańsku-Oliwie przy ul. Tetmajera znajduje się garaż, który od pewnego czasu funkcjonuje jako niewielka stolarnia. Tworzone są w nim karmniki i budki lęgowe dla ptaków, domki dla wolno żyjących kotów i budy dla psów. Wszystkie przedmioty przekazywane są bezpłatnie na potrzeby zwierzaków.

Zielony Garaż powstał z chęci niesienia pomocy zwierzętom. Grzegorz Bartosiak, pomysłodawca projektu, całe swoje życie zawodowe, a teraz także wolny czas poświęca właśnie zwierzakom. Wcześniej, przez ponad dwa lata, pracował jako opiekun lwów w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Umiejętności stolarskie, które od najmłodszych lat przekazywał mu ojciec, również wykorzystuje w celu charytatywnym.


Kwesta dla zwierzakówW najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, od godziny 9:00, przy Starym Rynku w Gdańsku-Oliwie odbędzie się kwesta na cele charytatywne. Dochód zostanie przekazany podmiotom zajmującym się pomocą zwierzętom: Pomorskiemu Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" oraz Fundacji Koty Spod Bloku, a także na wsparcie dalszych działań projektu Zielony Garaż.

- Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy - przyznaje Agata Maćkowiak z Fundacji Koty Spod Bloku. - W okresie pandemii mamy niewiele możliwości pokazywania naszej działalności i zbierania środków. Pan Grzegorz jest wyjątkowym człowiekiem, który zaraża swoją charyzmą. Nie możemy się doczekać tego wydarzenia.
- Koty nie wiedzą, że jest pandemia, i mamy ciągle pod opieką średnio ok. 100 podopiecznych - dodaje. - W lecie bywa i 200 kotów. Część z nich przebywa w naszej kociarni. Kociarnia to nasz osobny projekt: wynajmujemy od osoby prywatnej domek, który został przez nas wyremontowany i wyposażony. W kociarni kotami chorymi i dzikimi opiekuje się zespół oddanych wolontariuszy. Część kotów przebywa w domach tymczasowych, gdzie są socjalizowane i przygotowywane do adopcji.
Fundacja Koty spod Bloku zajmuje się pomocą kotom. Pod opieką podmiotu znajduje się ponad 100 zwierzaków. Więcej zdjęć (4)

Fundacja Koty spod Bloku zajmuje się pomocą kotom. Pod opieką podmiotu znajduje się ponad 100 zwierzaków.

fot. Koty spod Bloku / Facebook

Fundacja Koty spod Bloku zajmuje się pomocą kotom. Pod opieką podmiotu znajduje się ponad 100 zwierzaków.

fot. Koty spod Bloku / Facebook


Od deski do deskiJak zaznacza pomysłodawca akcji, dodatkowe ręce do pracy przy projekcie są mile widziane. Grzegorz Bartosiak chętnie poduczy osoby, które chciałyby liznąć stolarstwa. Przyjmie też materiały przydatne do budowania kolejnych przedmiotów dla potrzebujących zwierzaków, bowiem do tej pory inwestuje we wszystko z własnej kieszeni. Przydadzą się deski, palety, sklejki, płyty z litego drewna, wiertła czy elektronarzędzia. Można też dorzucić się do zbiórki funduszy prowadzonej poprzez portal crowdfundingowy zrzutka.pl.

Poza zbiórką pieniędzy odbędzie się kwesta różnych przedmiotów - od własnoręcznie wykonanych karmników dla ptaków po unikatowe antyki. Będzie też pchli targ: ubrania, książki, płyty, biżuteria i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji będzie mógł zrobić coś dobrego dla innych.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.