Zamknięte zoo. Schroniska z ograniczeniami

13 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
as
Zoo zostało zamknięte do odwołania. Więcej zdjęć (1)

Zoo zostało zamknięte do odwołania.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Zoo zostało zamknięte do odwołania.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

W związku z rozprzestrzenianiem się w kraju koronawirusa środki bezpieczeństwa podjął Gdański Ogród Zoologiczny (zamknięty do odwołania) oraz trójmiejskie schroniska dla bezdomnych zwierząt (działające z dużymi ograniczeniami).Odwołane imprezy w Trójmieście - aktualizacja


W Polsce odnotowano już ponad 60 przypadków zarażenia się koronawirusem (COVID-19). Po szkołach, uczelniach, kinach, teatrach i niektórych restauracjach w Trójmieście zamykają się kolejne instytucje.

Zoo zamknięte do odwołaniaDecyzją prezydent miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz Gdański Ogród Zoologiczny od piątku, 13 marca, zostaje zamknięty do odwołania. Poniżej treść oświadczenia.

Drodzy państwo, w trosce o wasze zdrowie, w celu zapobiegania i rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzją pani prezydent miasta Gdańska Gdański Ogród Zoologiczny od piątku, 13 marca 2020 r., będzie zamknięty dla zwiedzających do odwołania. Dyrekcja oraz pracownicy zoo proszą o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Schronisko Promyk nieczynne do odwołaniaRównież schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk zostało z kilkoma wyjątkami zamknięte do odwołania. Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni państwo, informujemy, że z przyczyn niezależnych od schroniska, zgodnie z decyzją prezydent miasta Gdańska, schronisko będzie nieczynne do odwołania. Powyższe zarządzenie nie obejmuje: osób odbierających swoje zagubione zwierzęta. Osób, które znalazły zagubione zwierzę i będą chciały oddać je pod tymczasową opiekę schroniska. Zgłaszanie i wykonywanie interwencji w sprawie zgłoszeń o błąkających się zwierzętach odbywać się będzie również bez zakłóceń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 522 37 80. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Schronisko OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek. Wydaje jednak do adopcji i przyjmuje zwierzęta. Poniżej treść oświadczenia.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju OTOZ Animals zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek na terenie schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie. Powyższe decyzje podjęte są w trosce o dobro ludzi i zwierząt ze względu na szerzenie się epidemii koronawirusa. Schronisko nadal przyjmuje i wydaje do adopcji zwierzęta. Przyjmowane do schroniska będą jedynie osoby zdecydowane na adopcję, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Prosimy o wyrozumiałość. Wskazane ograniczenia mają na celu uniknięcie ewentualnych zakażeń wśród opiekunów, od których zależy życie i zdrowie przebywających na terenie schroniska zwierząt.


Schronisko Sopotkowo prosi o ograniczenie odwiedzinNajmniej restrykcyjnie do sprawy podchodzi schronisko Sopotkowo, które nie zamyka się do odwołania, ale prosi o ograniczenie odwiedzin. Poniżej treść oświadczenia:

W związku z decyzją rządu o zamknięciu placówek edukacyjnych oraz instytucji kulturalnych pracownicy oraz wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie "Sopotkowo" bardzo proszą o ograniczenie odwiedzin schroniska.
Osoby zainteresowane adopcją zwierząt lub osoby, które są już w trakcie tego procesu, zapraszamy do schroniska od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, w soboty i w niedziele od 11-16.

Darczyńców, którzy w niedzielę między godz. 14 a 16 planowali odebranie tablic z nazwami ulic, bardzo prosimy o przełożenie wizyty w schronisku.
Zależy nam na dobru zwierząt, zbiórkach, adopcjach i spotkaniach z państwem w Sopotkowie, jednak sytuacja stała się na tyle poważna, że zdrowie nas wszystkich powinniśmy postawić na pierwszym miejscu.

Dziękujemy za wyrozumiałość i mamy nadzieję - do zobaczenia niedługo!
Pracownicy i wolontariusze "Sopotkowa"

as

Opinie (18) 4 zablokowane

 • jak to dobrze ze protest sloni zostal uwzgledniony

  • 19 2

 • boją się że zwierzęta się zarażą ? (1)

  • 9 18

  • masakra jak mozna byc tak glupim .... lepiej sie nie wypowiadaj bo brak slow ...

   • 1 1

 • Zlikwidować więzienia dla zwierząt !!! (1)

  • 6 26

  • Zlikwidować

   Likwidację

   • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.