Błąd w ubezpieczeniu OC

Witam, przy zakładaniu telefonicznego zamówienia na polisę OC podałem złą datę od kiedy ma zacząć obowiązywać ubezpieczenie. Różnica jest jednego dnia. Polisa nie jest jeszcze aktywna czy można to jeszcze zmienić i czy jeśli nie uda mi się tego zmienić czy grożą mi z tego tytułu jakieś konsekwencję? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubezpieczyciel nie ma nr telefonu ? Prawie wszędzie da się to skorygować , jak rozumiem za jeden dzień przerwy raczej nikt nie będzie tobie robił problemów chyba że trafisz na jakiegoś służbistę. Na wszelki wypadek lepiej sobie zrobić dzień bez samochodu ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Dzień bez auta" zabezpiecza jedynie przed mandatem ze strony Policji. Nie zabezpiecza przed karą z UFG (do 3 dni - 800 zł).
Z drugiej strony: ten jeden dzień może być znaczący w historii ubezpieczenia. Liczą się pełne lata - a rok bez jednego dnia pełnym rokiem nie jest. Część Towarzystw podchodzi do tego bardzo restrykcyjnie.
Zatem, Januszu - łap za telefon i odkręcaj błąd. Oczywiście, że się da ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki wielkie za pomoc! Udało się w końcu skontaktować z tym towarzystwem ubezpieczeniowym i odkręcić całą sytuację. Trzeba było założyć nową polisę, w tamtej nie mogli zmienić daty. Ale najważniejszę, że już po sprawie.

Pozdrawiam! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
zgodnie z Pana opisem wykupił Pan polisę na odległość. W takim przypadku istnieje możliwość wypowiedzenia umowy i zawarcia kolejnej na poprawny termin.
Serdeczności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...