Dlaczego prezydent Adamowicz nie przyjmie uchodźców do siebie?

Przecież jest to bogaty człowiek, posiadający nie mały majątek. W związku z tym, dlaczego nie wykaże się przykładem i do jednego ze swoich mieszkań nie zaprosi imigrantów?

Podobnie Jacek Karnowski - dlaczego nie sfinansuje uchodźcom obiektu noclegowego na terenie Sopotu?

Pouczają innych jak pomagać, niech sami wykażą się przykładem. Co o tym myślicie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Łatwiej jest pomagać, kiedy na pomoc nie wydaje się swoich pieniędzy, ani nie przeznacza się na to swoich nieruchomości, ot dlaczego.
Poza tym nie mamy żadnego obowiązku prawnego i moralnego pomagać imigrantom, zwłaszcza tym dla nas obcych kulturowo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

@SmerfMaruda:

Może nieświadome, ale niezwykle celne spostrzeżenie.

Uchodźca przestaje być uchodźcą a staje się imigrantem w momencie, gdy wyląduje na terenie "bezpiecznego" państwa.
Kiedy nic nie zagraża jego zyciu.
Z uchodżcami problem mają Włochy czy Grecy.
Nie my. Ani nie Niemcy.
A Polska nie ma absolutnie żadnego, nawet "moralnego" obowiązku przyjmować imigrantów.
Niech się z nimi bujają państwa, które przez dziesiątki (setki?) lat czerpały korzyści ze swych zamorskich kolonii.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sadyl jeszcze niedawno pisałeś coś o " cza**uchach" ?
Wy w ogóle nie macie przecież żadnego formalnego i ludzkiego obowiązku. Wasza chata skraja. Pojęcie solidarności z potrzebującymi pomocy i tymi, którzy tej pomocy udzielają jest wam obce. Dla was istnieje Bóg, Honor i Ojczyzna a resztę macie w d....
Dla was każdy emigrant to złodziej, terrorysta, cwaniak. Potraficie bić na ulicy czy w tramwaju obcego, tylko dlatego że ma inny kolor skóry i nakrycie głowy. Dla was Hindus to także Arab lub "czarnuch" jak to nazwał Sadyl.
Jedynie przez pomyłkę nazwać was można ludźmi. Z mlekiem matki wyssaliście zapewne także polski antysemityzm.
I nie chodzi o to, bym z entuzjazmem podchodził do otwarcia granic dla emigrantów, nie jestem za tym. Jednak chcąc ułatwić lub usprawiedliwić waszą nieludzką postawę, wrzucacie wszystkich do jednego worka. Dlaczego nie darliście się, gdy przyjmowaliśmy ponad 50 000 czeczeńskich uchodźców ? Czy w ogóle o tym wiecie że aż tylu przyjęliśmy ? Czy któryś z nich was okradł, zgwałcił, sterroryzował ? Teraz jesteście chłonni jak gąbka PISowskiej narodowo/socjalistycznej ideologii. Słuchacie jak mantry głupot i propagandy, jak to robili Niemcy o Żydach w latach 30 ubiegłego wieku.
Dzięki wam, kolejny raz stajemy w konfrontacji z krajami UE, w której wasi przywódcy z PIS twierdzą że mają rację. Kolejny raz przegracie do zera, tak jak to było z głosowaniem na II kadencję dla Tuska.
Wasze podejście do europejskiej solidarności, pomocy bliźniemu doskonale ilustruje jakim narodem jesteśmy. Na nic te wasze twierdzenia o wstawaniu z kolan, legendy o praworządnych Wyklętych, Polakach - katolikach, gdy w taki sposób kształtujecie współczesny obraz Polski - zaściankowej, nacjonalistycznej, ciemnej. Pójdziecie dalej, bez mrugnięcia okiem z hasłem na waszych sztandarach : jeden naród, jeden przywódca, jedna ojczyzna.
Nie o taką chyba Polskę chodziło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Każdy kto chce zaprosić do siebie uchodźcę może to zrobić poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w urzędzie wojewódzkim w wydziale ds. cudzoziemców. Potrzebne są m.in. zgoda małżonka na przyjęcie gościa, akt własności mieszkania i zaświadczenia o zarobkach z ostatnich trzech miesięcy..itp. itd...
Czy Pan Karnowski oraz każdy sympatyk przyjmowania emigrantów ma ograniczone prawa obywatelskie że nie może takiego wniosku złożyć?
Każdy kto chce, ma taką możliwość, więc w czym problem?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

@Kocio

Co prawda wytrąbiłem przedwczorja 0,7 napoleońskiej brandy, ale Ballantines jest jak najbardzije aktualny.
Nie rzucam słów na wiatr :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Adminisratcja Forum wycięła całą galęź rozmowy.
W której padło słowo "czarn*ch". kompletnie nie powiązane z rasizmem.
Padła również moja propozycja spotkania z Jaq-iem na ubitej ziemi.
Jak najbardziej aktualna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dzięki sadyl@ pamięć widzę masz jeszcze dobrą
Co do ubitej ziemi, zostawiłabym siły i ciosy na to co może się stać niebawem i jako Państwa gdzie ostała się cywilizacja i kultura chrześcijańska będziemy zmuszeni odpierać atak giaurów z lewa i ataki czerwonego orła z prawa, zupełnie tak jak kiedyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

&Kocio:

Na to nigdy sił nie zabraknie
Ale wcześniej można spożyć ich nadmiar, w całkiem miły sposób ::D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może ktoś zauważył, co było i znikło.
Administracja Forum wie, że nie odpuszczę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sadyl- z czym ty do mnie chcesz wyjść na ubitej ziemi ? Z alkohlizmem i nadwagą zaslanijaca buty?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Z alkohlizmem i nadwagą zaslanijaca buty?

Tak
Dokładnie z tym chcę do ciebie wyjść.
Tyle sobie znalazłęś.. i tyle z całą pewnościa dostaniesz.
Pasuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Solidarność została jako taka wpuszczona do szamba z woli i "obowiązku" opozycji licencjonowanej przez komuchów !Począwszy od 1945 r. i referatu siepacza i rzeźnika tow . bermana , poprzez wszelkiego asortymentu kanalie typu bolek !Aby zrozumieć jak żydokomuna klonowała do czasu obecnych kanalii typu tuzek i ska !!Zdrajcy wy...r..la.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

śmieszny jesteś przyjmij ich do swojego mieszkania a dobre rady zachowaj dla siebie.Zacznij od siebie czekamy na wzorowy przykład
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

co ty pie*ysz. jestes przykladem trolla ktory siedzi w domu d... na krzesle i czyta internetowe bzdury i pioli o antysemityzmie.
a ja ci powiem ze bylam w niemczech i bylam glownym lekarzem dentysta tych biednych ucisnionych "uchodzcow" i spe... do polski w trymiga. wsrod tych chlopow nie bylo ANI JEDNEGO UCHODZCY. a walili drzwiami i oknami bo mogli na soci zrobic sobie nowe zęby. pierwsze co, jak dostali papierek z urzedu biegli do mnie. bezplatne kursu niemieckiego mieli gleboko w d... i woleli siedziec przy jeziorze z dwoma iphonami w rekach. taka jest rzeczywistosc. juz pomijam ze to w wiekszosci analfabeci bo mieli karty po ichcinsku do wypelnienia to na poczekalni kolega za kolege wypelnial. na jedna karte soci przychodzilo kilku burych bo przeciez lekarz nie zobaczy roznicy!
jak sie trafil rodzynek ktory cos po angielsku potrafil i go zapytalam czy na pontonie przyplynal to sie pukal w czolo i mowil "samolotem przylecialem". wiec nie pie,,. ze uchodzcy wala do europy, bo kazdy normalny uciekajacy przed wojna czlowiek ucieka gdzie mu najblizej np arabii saudyjskiej albo nawet czesc syrii bez wojny.
mam dosc was moralizatorow, ktorzy g.. za przeproszeniem widzieli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

widzę że tu też cenzura z tvn24.pl i interii.pl dotarła na całego...

... czemu Adamowicz nie sprzeda tych 7 mieszań i nie pojedzie walczyć z ISIS, aby odzyskać utraconą ojczyznę dla uchodźców ?, wziąłby Merkel, Tuska i brygadę pijaczków z Brukseli - bo tylko piep..rzyć farmazony za pieniądze podatników to każdy potrafi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

@woder

Za ten wpis masz ode mnie zarąbisttego buziola.
Nawet jeśli się go brzydzisz :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

#woder:

Nie wiem, kto zgłosił twój wpis do moderacji. Choć mogę podejrzewać.

Znasz Budynia?>
Ja znam.

Nie pojechałby walczyć ze stonką... a co dopiero z ISIS.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

zaraz pousuwają ale... powiem więcej

Gdyby nasi przodkowie pouciekali ze swojej ziemi to tu i teraz Polski by nie było... więc jak im naprawdę zależy na Syryjczykach i Syrii to nic nie stoi na przeszkodzie żeby czym prędzej przyłączyć się do tej walki... ale najwyraźniej chodzi o kasę na kolejne mieszkanie... i lepiej robić sobie z gęby cholewę niż przejść do działań
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Masz drugiego buziola

Ok.. wiem,, wiem :D

Z forumową administracją nadal walcżę
zdjęli mi wpis o czar**chach, cociaż nie był rasistowki w najmniejszym stopniu.

No i... zdjęli moją obietnicę przysposobienia mojej ręki do ryja Jaq-a.
Tego już zupełnie nie rozumiem :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

co tu się dzieje? wszystko miga
pojawia się i znika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak wpis jest "niewygodny" , ale nie bardzo można znaleźć powód do zdjęcia , bo nie jest rasistowski , antysemicki, nie narusza norm etycznych, nie zawiera wulgaryzmów , a do tego jest prawdziwy ...... to wtedy miga. ;P (już nie długo)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cofam wszelkie kalumnie, jakimi obrzucałem Administrację Forum
Co prawda, moderacji daleko do poziomu, kiedy Jakub rządził... ale jest gites.
Jak się poszturcha, to da się dogadać ::D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

To co robi Adamowicz i Karnowski to czyste granie pod publiczkę i przecieranie szlaków do Europarlamentu, gdzie kasa jest nieporównywalnie większa. Jeden i drugi to hipokryta. Jak chcą przyjmować to do siebie, pod swój dach, albo w bezpośrednim sąsiedztwie. Tak jak ktoś tutaj wyżej zauważył, jak ktoś chce indywidualnie to niech pomaga, ale od publicznych pieniędzy wara. Szczególnie że my w Polsce mamy bardzo duże zapóźnienia szczególnie do zachodu. Polska służba zdrowia ledwo dyszy, roczne kolejki do specjalistów, a oni chcą przyjmować uchodźców, którzy oczywiście mieliby wszystko za free i bez kolejek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pan Adamowicz może sobie rzucać słowa na wiatr, bo wie dobrze, że sprowadzanie uchodźców leży w gestii władz centralnych. Więc nic nie musi robić, będzie tak gadał, bo to do niczego go nie zobowiązuje. Nie dajcie się ludzie wkręcać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moim zdaniem, tak to powinno wyglądać : http://memy.pl/mem/145358/Czy_jestes_za_przyjeciem_uchodzcow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panowie Adamowicz i Karnowski dobrze wiedzą, że za ewentualną decyzję w kwestii imigrantów odpowiada rząd. Więc pozwalają sobie na wrzucanie takich pomysłów żeby zdenerwować władze i kreować się jako Wspaniali Europejczycy przed brukselską biurokracją.
Gdyby sami za to odpowiadali politycznie, wątpię czy by ich przyjęli.
Poza tym, żaden obywatel Polski nie może w takich kwestiach uprawiać samowolki, SAMOWOLKI.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A prezydent mieszka w pałacu, bezdomny na ławce. Zmusza ciebie do przyjęcia w twoim mieszkaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozwiń tą jakże przenikliwą myśl, zaczynający zdanie od " A".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

bo Jasiu pokazał język
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problemem nie są uchodźcy, problemem są nielegalni islamscy imigranci których UE chce nam na siłę wcisnąć
Czy jesteśmy na tyle bogatym krajem by zapewnić bezpieczeństwo i utrzymanie setkom tysięcy obcych kulturowo ludzi?
Czy mamy dla nich mieszkania? Czy opłacimy ich leczenie? Czy mamy dla nich pracę z której utrzymają siebie i swoje rodziny?
Z tego co wiem, to nie ma tego nawet dla rodzimych mieszkańców a co dopiero dla obcych...
Ludzie czekają po kilka lat na lokal socjalny, na hospicja i na szpitale zbierają pieniądze po ludziach organizacje samorządowe takie jak Orkiestra a NFZ nie ma kasy na leczenie umierających dzieci ani na protezy kończyn dla inwalidów. I nagle wyskakują przed szereg samorządowcy i zapewniają "uchodźcom" gościnę, mieszkanie, pracę, wikt i opierunek czyli wszytko, o czym przeciętni obywatele w potrzebie mogą sobie tylko pomarzyć
to wiecie czym się takie działanie zakończy? Linczem
Linczem rzeszy oszukanych ludzi, którym powiedziano że nic się nie należy i dla których nie było finansowania kiedy wyciągali rękę po pomoc
to się skończy linczem zrobionym przez ludzi, którzy musieli swoich członków rodziny powysyłać na emigrację by głodu nie zaznać, ludzie którzy mają wieloletnie kredyty w bankach na mieszkanie, którym nikt nic za darmo nie daje, i na końcu ci, którzy zostali zastąpieni w pracy Ukraińcami...
Czy to jest normalne by swoich obywateli zmuszać do emigracji ekonomicznej, a w między czasie na ich miejsce zaprosić obcych ludzi by im dawać wszytko na tacy? Czy to się godzi stawiać obcych wyżej ponad swoich? Czy to się godzi obywatelom odmawiać a obcym rozdawać? Czy na tym polega demokracja?
Tu nie chodzi o kolor skóry, tu chodzi o równe traktowanie i o pieniądze
Skoro germani są tak hej do przodu i są skłonni dawać pieniądze by utrzymywać u nas w ojczyźnie obcych emigrantów
to może by tak zaczęli płacić Polakom coby zostali w kraju i nie zajmowali miejsca w De należnego uchodźcom ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak samo pomaga Kosciol Katolicki.... mowi co mamy robic a sam tylko mamone od mafiozow i nazistow przelicza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale wiecie, że to chrześcijanie uciekający przed wojną? Rodziny z dziećmi? Bez dachu nad głową?
Jaki macie z nimi problem? Przypominam, że już 20 lat temu przyjeliśmy 90 tys uchodźców z Czeczeni. Przyjechali, przeczekali, wyjechali. I uwierzcie mi, byliśmy biedniejszym krajem a jednak trochę bardziej miłosiernym niż teraz...

Po drugie Wy naprawdę myślicie, że ISIS woli wysłać swoich w szeregach uchodźców do takiej nieliczącej się nigdzie biedy jaką jest nasz piękny kraj (tak tak moi drodzy, ch8ja się liczymy, jesteśmy marnym pyłkiem), niż kupić ahmedowi bilet za 19 zł rajanerem z londynu, dać mu 50zł na wynajem auta i dać instrukcje by wjechał w tłum ludzi na monciaku? Co to za problem? Nie no, duży problem. Lepiej sprowadzić terrorystę do Lubieszowa pod Zaściankiem by po kilku latach rozwalił się w autobusie do Chrzanowa...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdy u władzy są populisci a ich suwerenem jest plebs, trudno dziwić się że pokutuje taki stereotyp imigrantów. Trudno jednak nie dostrzec , że pozostałym, nie zaliczanym do tego plebsu, takie zachowanie odpowiada. Wszystko co złe spadnie na pisiarzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...