Promy na trasie Elblag-Gdansk

Czy ktos wie jak dzialaja promy w kępkach/ kepinkach czy jak sie te wioski nazywają ?
W jakich godzinach i ile sie placi za przeprawe?
Swoja droga, czy nie ma mozliwosci przejechania trasy Gdansk-Elblag bez promu? I tak zeby nie wjezdzac na te główną droge nr 7?
Bo jak tak patrze to wychodzi ze z elblaga mozna sie wydostac tylko trasa nr 7, a jak nie to czlowiek jest skazany na prom.
Pozdrawiam
Jarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Promy na trasie Elblag-Gdansk


Na Nogacie powyżej trasy nr 7 są dwa promy. W Kępkach (Bielnik II) oraz w Kępinach. Ten drugi jest czynny od 6-22 i kursuje co 15 minut. Za przeprawę jak mniemam z rowerkiem bracie wybulić musisz całe 0,50 PLN. Jeśli jednak jesteś uczniem to płyniesz gratis.

pozdrawiam - Darecki
Elbląska Strona Rowerowa - www.bikerelblag.hg.pl

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Promy na trasie Elblag-Gdansk

Dzieki za informacje.
No to nie jest tak źle, rok temu jechalem wlasnie tym pierwszym promem (bielnik) i był czynny tylko do 12 w dni swiateczne, stad moje pytanie.
A wybralem pierwszy prom, bo tak mi jakos wyszlo z opisu trasy Gdansk-Elbląg na stronie,znakomitej zreszta :
http://www.ipipan.gda.pl/~stefan/Hiking/rowery/DrogAlt/opisy.html#Kiezmark_Elblag

Pozdrawiam.
Jarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Promy na trasie Elblag-Gdansk

A jeśli można zapytać - to czy w najbliższym czasie wybierasz się może do Elbląga? Jakby co to daj znać :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Promy na trasie Elblag-Gdansk

Na razie niestety nie jade do Elbląga. Mialem ochote pojechac rowerem na wielkanoc, ale rodzina sie jakos tak dziwnie patrzyla..
Jasne, dam znac jak sie bede wybierac .
Pozdrawiam :)
Jarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...