czym myc plyte indukcyjna???

czy trzeba specjalnych srodkow do mycia plyty indukcyjnej, ?? czy to prawda,ze MUSZA byc do niej specjalne garnki??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Ja swoją płytę myję wodą z płynem do mycia naczyń, ewentualnie na koniec Cleanem do szyb by ładnie się błyszczała.
Tak, do płyty indukcyjnej muszą być specjalne garnki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Aby gwarancja płyty elektrycznej, indukcyjnej lub ceramicznej,była ważna jej podłączenie należy powierzyć uprawnionemu elektrykowi. Płyty elektryczne z trzema i więcej polami grzewczymi wymagają przeważnie podłączenia tzw. trójfazowego (400 V). W takim przypadku musisz mieć w domu odpowiednią, osobną instalację elektryczną, sprawdź to przed zakupem kuchenki lub zasięgnij porady elektryka.

W tym przypadku zawsze podłączeniem powinien zająć się specjalista z państwowymi uprawnieniami, który potwierdzi to w karcie gwarancyjnej, w przeciwnym razie tracisz gwarancję producenta na elementy grzewcze.

www.elektryk-gdynia.cba.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: czym myc plyte indukcyjna???

jezeli nie ma plyta pszewodu to musi podlaczyc fahowiec,zeby nie stracic gwarancji.mam indukcje i moglem podlaczyc sza poniewaz ma pszewod do gniazda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Człowieku...ortografia...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

On nie wie co to ortografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

prosta sprawa, !!! Ocet !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

W marketach można znaleźć specjalny preparat do mycia płyt ceramicznych (w tym indukcyjnych). Nie pozostawiają one smug, a nawet nabłyszczają. Są stosunkowo drogie ok. 15 - 30 zł za 250 ml. Np.: Dr Backmann, Whirlpol natural vitro, Menalux.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Płytę trzeba myć przeznaczonymi do tego środkami, w innym wypadku - szybciej będzie ulegać zniszczeniu. Środki do mycia płyty pokrywają ją specjalną warstwą, która zapobiega powstawaniu zarysowań.
W żadnym wypadku nie wolno używać do czyszczenia zwykłych detergentów, które nie natłuszczają, lecz wręcz przeciwnie - wysuszają powierzchnię, zmywając z niej ochronną warstwę. Czyli wszystkie płyny do mycia naczyń i szyb - odpadają, jeśli chcesz, żeby płyta za parę lat wyglądała jak nowa. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Wysuszają szklaną powierzchnie? Ciekawe. A jaka to powierzchnia ochronna może być na wierzchu takiej płyty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myc plyte indukcyjna???

....chyba podpiszę się pod tym jak w/w -w instrukcji obsługi od mojej indukcji pisze,że wręcz ZABRANIA się używania się płynu do mycia naczyń i itp.- ja osobiście dostosowuję się do tego i myję samą wodą ale muszę koniecznie sprawic sobie coś specjalnego...i więc jaka jest prawda-myc purem czy nie-sama nie wiem?! pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

podpisując się jak w/w- stwierdzam jak mamtu;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Ja myję specjalnym mleczkiem do płyt indukcyjnych Dr. Beckmann za 250ml płacę ok. 16zł starcza na bardzo długo (używam go ok. 2mc i mam prawie pół butelki). Mleczko zawiera olej silikonowy, który zabezpiecza płytę przed zarysowaniami i przegrzaniem. Jestem z niego bardzo zadowolona:)
Przy tego typu płycie, używa się garnków ze specjalnym magnesem, tzw. ferromagnetyczne. Ja mam garnki firmy WMF Function 4. Są dość drogie, ale i rewelacyjne. Z tańszych garnków polecam z Ikeii z seri 365+ lub firmy Berghoff (są tańsze i droższe zestawy).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Drogie Panie, nie wypisujcie tu dziwnych teorii. Ferromagnetyk to dla laika metal, który jest przyciągany przez magnes, a nie specjalny magnes :-). Specjalne garnki do płyt indukcyjnych to także gruba przesada. Proszę sobie zrobić małe doświadczenie i spróbować zagotować odrobinę wody w zwykłym, metalowym garnku emaliowanym. Prawie na 100% eksperyment się uda. Generalnie aby naczynie mogło być użyte na płycie indukcyjnej, musi być wykonane z ferromagnetyka i posiadać płaskie dno aby jak najdokładniej przylegało do powierzchni płyty. I to tyle w kwestii naczyń.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Byc moze woda zagotuje się w tym garnku, ale będzie to trwało o wiele dłużej, więc zużyjemy wiecej prądu,wiem, bo wypróbowałam na patelni, która niby do płyt indukcyjnych, a nagrzewa się 2 razy wolnie niż profesjonalna Vinzer.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Nie wiem, czy kiedykolwiek gotował/a Pan/i na kuchence indukcyjnej???
Myślę, że NIGDY, wypisuje Pan/i kompletne bzdury o tych emaliowanych garnkach, w których rzekomo można gotować. Płyta indukcyjna - jeśli ma system rozpoznawania naczyń - a teraz chyba wszystkie już mają - natychmiast się wyłączy, jeśli postawi się zwykły garnek, tak samo jakby w ogóle nie było na polu grzejnym garnka. Mam wrażenie, że myli się płytę indukcyjną ze zwykłą płytą elektryczną!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Mam dwa zwykłe garnki emaliowe i na płycie indukcyjnej działają. Nie zauważyłam też różnicy w czasie gotowania w garnku emaliowym i tym do płyty.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

tak garnek emaliowany dziala sprawdzalem
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

mam płytę indukcyjną boscha i emaliowane garnki działają super. :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

sprawdzalem garnek emaliowany i grzeje sprawdzalem tez magnesem jest ok
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

do zzz- a guzik prawda ja na mojej postawiłam stary emaliowany garnek , woda zagotowała się w ciągu 3 minut, mam indukcję z rozpoznawaniem wielkości garnków, to Pani pisze bzdury albo posiada jakiś chiński badziew
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

o rany,nie moga być używane garnki aluminiowe i to w2szystko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Mam kuchenke indukcyjna Bocha nie dziala na niej zaden aluminiowy garnek ani tez patelnia z Biedronki .Uwazam ze spory w czym gotowac na plycie indukcyjnej sa bez sensu bowiem producent oklesla dokladnie jakich naczyn nalezy uzywac aby gotowac szybko i tanio.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

właśnie dziś przyszła mi kuchnia indukcyjna.mam kilka garnków metalowych na indukcję i emaliowane z Olkusza bez oznaczeń, działają wszystkie i nawet patelnia z biedronki za 19,99 zł a mam też nową inną patelnię, która nie działa na tej kuchence, czyli rozpoznaje rodzaj naczynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Ja gotuję w zwykłych emaliowanych garnkach. Są metalowe bez grama aluminium i nie pzeszkadza tu , że nie kosztują kilkaset złotych. Są starsze garnki Zeptera, które mają w sobie warstwę aluminium i na indukcji dzialać nigdy nie będą, a kosztowały sporo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Zgadzam się w 100% z Pani odpowiedzią i czym lepszy garnek, a zatem droższy ( notabene ja posiadam komplet niemiecki SILIT ) wówczas gotuje się błyskawicznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście,że garnki emaliowane działają na płycie indukcyjnej.Spróbuj człowieku,a potem się wymądrzaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Nieprawda! Na zwykłym emaliowanym garnku płyta się nie włączy. Nawet na patelni Tefala którą kupiłam za 200 zł zanim miałam płyte indukcyjna nie działa!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

A co się będę sam mądrował!!! Proszę prawdzić:
http://www.poradopedia.pl/kuchnia/garnek-ferromagnetyczny-co-to-takiego,1474.html
Czyli, jeżeli garnki emaliowane wykonane zostały z żelaza (sądzę, że z jakiegoś stopu żelaza) i mają właściwości magnetyczne, czyli działa na nie magnes. będą działały na płycie indykcyjnej.
Takiej informacji nie ma w instukcji obsługi płyty, bo przecież producentowi zależy, żebyśmy kupili jeszcze garnki, jeszcze patalnię, jeszcze brytfannę...
Sam byłem mocno ździwiony, gdy 15 lat temu kupiłem pierwszą płytę indukcyjną i nie działały na niej garnki zepptera i kupione w ikei. Gdy już chciałem oddać płytę, wypróbowałem stary garnek emaliowany i działał. Teraz jest oczywiście inaczej, kuchnie indukcyjne się rozpowszechniły i jest bardzo buży wybór nowych garnków z oznaczeniem "do indukcji". Ale stare też będą działać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Sprawdź lepiej i nie zapieraj się. Garnki emaliowane wykonane z dobrego stopu metalu są tak samo dobre jak i te specjalne . Są też nie tanie. Może masz beznadziejną kuchnie i powierzchnia magnetyczna wytwarza się słabo. Moja robi to o chce a nie się wyłącza:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

mam pytanko.czy patelnie tefala też mogą być dla tekiej płyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

patelnie ingenio nie działają, tefal ma osobną linię na indukcję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

ja polecam garnki z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30101168, jestem z nich bardzo zadowolona.
Plytę myję plynem do naczyć, a później spryskuję płynem do szyb i się ładnie błyszczą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Ja myję samą wodą (ew. wodą z dodatkiem płynu do naczyń) na koniec przecieram ściereczką z mikrofibry, bo jestem od nich uzależniona i nie lubię zbednej chemii w kuchni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

wprowadziłam sie do wynajmowanego mieszkania,osoby mieszkające prze de mną raczej nie miały pojęcia jak czyscić i jak używac,płyta jest przypalona,na wierzchu ma czarną przypaloną powłokę,mam pytanko jak można taką płytę wyczyścic?żeby jej nie porysować i aby wyglądała jak nowa?prosze o podpowiedz,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myc plyte indukcyjna???

to nie jest płyta indukcyjna tylko elektryczna, na indukcji nie ma takich zanieczyszczeń a jeżeli już by coś było to od razu byś to szmatką nasączoną wodą z octem usunęła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myc plyte indukcyjna???

a jak najlepiej wyczyścić?Najpierw mokrą szmatką (miękką) z dodatkiem płynu do naczyń, następnie szmatkę moczymy w roztworze wody z octem, myjemy i inną, suchą i miękką szmatką wycieramy do sucha, błyszczy jak nowa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

ja również mam płyte indukcyjną i nie mogę jej doczyścić, wygląda to jakby coś tłustego, taka jakby obwódka od dna garnka odciśnięta, niczym nie chce to zejść. A płyta na pewno jest indukcyjna nie lektryczna, bo sama ją kupowałam, więc jedna takie zanieczyszczenia są możliwe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Mam ten sam problem. Pomocy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Ja niedawno kupiłam kuchenkę indukcyjna i możecie mi powiedzieć jak sie pozbyć bialych przebarwień po wykipieniu wody z garka??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

wodą myć, wodą!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Najlepiej jak palniki są ciepłe żeby wytrzec zabrudzenia po obiedzie czy jak ostygnie??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Najlepiej jak gorące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myc plyte indukcyjna???

Są to tłuste,przypalone zabrudzenia. Zastosuj Deagreaser: https://www.grupapsc.pl/roko-degreaser-srodek-do-odtluszczania-powierzchni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myc plyte indukcyjna???

tak trzeba mieć specialne garnki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi do zachowania czystości płyty indukcyjnej Philipiaka wystarcza miękka ściereczka, płyn do szyb (rzadziej ocet) oraz papierowy ręcznik. Kosztów taki zestaw nie generuje a zapewnia zachowanie czystości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobra płyta indukcyjna. Kupiłam jednopalnikową do swojej kuchni w domku letniskowym. Ma moc 2000W.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy małym brudzie ocet może rzeczywiście wystarczy, ale przy większym gotowaniu i tak jakiś preparat z prawdziwego zdarzenia trzeba mieć. My z płytą electroluxa dostaliśmy w gratisie ich mleczko i właśnie przy takim większym brudzie to na pewno szybciej wychodzi niż octem szorować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam płytę indukcyjną 8 lat jest super czyszczę octem i solą lub płynem do garnków
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaka podłoga do mieszkania? (47 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (184 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...