ile czekaliście na decyzję kredytową?

mam pytanko ile czekaliście na decyzję kredytową na mieszkanie.ja mam złożone dokumenty w dwóch bankach:PKO BP i Getin Noble Bank- czekam już trzeci tydzień i nic - zero odezu.zaczynam się powoli niepokoić- czy słusznie??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

niesłusznie ;)
u nas miało byc w dwa tyg a przeciągnęło się do dwóch m-cy!!!!!!!!!
także spokojnie-cierpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My w PKO czekaliśmy z 3 tygodnie na szczęście się udało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My w PKO BP czekaliśmy 3 dni, ale wiem że niektórzy czekają nawet 2 m-ce, jeśli są jakieś komplikacje, trzeba donieść dodatkowe dokumenty itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My czekalismy dokladnie 5 dni roboczych!!!jejku strasznie dlugo czekacie-wspolczuje.Moze zadzwon tam i zapytaj czy wszystko w porzadku??Moze jakies dokumenty trzeba doniesc??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Zakup mieszkania od dewelopera:
1.NORDEA Bank 4tygodnie odzial w Sopocie...Brawo !!!ale prosilbym o bardziej szczere rozmowy i negocjacje na temat kredytu.
2.DnB NORD 6tygodni: Odzial w Gdyni na Swietojanskiej Pan Radoslaw polecam!!!
3.Deutsche Bank: Nie polecam!!!Z powodu panoszenia sie i traktowania klienta jak najgorsze zlo,ktore musi pzyjsc po kredyt na kolanach.porazka i rezygnacja
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ja czekalam 3 tyg i odmowa załamka....czy ktos mial taka odpowiedz typu ze zobowiazania strasznie obnizyly zdolnosc...chce teraz spalcic jeden kredydycik i karte kredytowa myslicie ,ze to co da???i co teraz do innego banku zaraz minąl terminy zaswiadczen o zarobkach itd i co od początku??? koszmar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

kornelia jak spłacisz część zobowiązań to Twoja zdolność kredytowa będzie większa. radzę jak najszybciej pozbyć się kart kredytowych, jesli je masz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Pozbywanie się kart kredytowych jest bez sensu. Tak przynajmniej jest na całym świecie. Karta kredytowa to dowód na twoją wiarygodność.
Tylko jest jeden warunek - wszystkie spłaty muszą być dokonywane w terminie bez nawet dnia poślizgu. W przeciwnym razie będzie to brana na twoją niekorzyść i bank, do którego występujesz o przyznanie kredytu może sie dłużej zastanawiać nad jego przyznaniem. Spłacaj karty kredytowe i nie rób debetów na kontach ! Tyle w temacie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W ING czekalem 28dni i pozytywna odp bzwbk odp ze odmawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Nie zgadzam się z tym jeśli masz limit np 15 tyś chodź nie masz długu to bank i tak traktuje Cię jak byś to miala
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Karty kredytowe są wredne, musisz je spłacić, zamknąć i otrzymać potwierdzenie tych operacji. Niestety to nie wszystko, saldo twojej karty będzie wisiało w BIK-u i przez minimum miesiąc będzie tak jakbyś dalej miał zadłużenie. Dużo zależy od banku (a właściwie od dobrej woli dyr. placówki), w którym starasz się o kredyt bo istnieje możliwość zapytania międzybankowego w sprawie twoich kart. Jeśli się ma pecha to jest masakra, ale czasem w 4-6 tyg. można dostać kredyt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Całkowicie się nie zgodzę z Tobą. Karty kredytowe są dla ludzi świadomych i potrafiących się nimi posługiwać. Jest mnóstwo informacji w internecie UCZĄCYCH jak korzystać z kart kredytowych. wystarczy poszukać, poczytać i można na prawdę dużo zyskać. Ja sobie nie wyobrażam, żebym nie miał karty kredytowej. Poza tym karta kredytowa jest doskonałym narzędziem budowania sobie historii kredytowej w BIK-u. Jak chcesz wnioskować o kredyt hipoteczny a nie masz historii kredytowej w BIK (nie brałeś/aś nigdy żadnych kredytów) to na 95% dostaniesz decyzję negatywną w banku. Banki nie są zainteresowane klientami bez historii kredytowej - boją się ryzyka. Druga sprawa - Dyrektor placówki - jest akurat osobą, która nie wystawia zaświadczeń do kart kredytowych. Takimi sprawami zajmuje się centrala banku, a Dyrektor może tylko poprosić analityka z centrali o to żeby ruszył swoje cztery litery i w krótszym czasie przysłał opinię o rachunku karty kredytowej. Kolejną rzeczą jest sam procedura zamknięcia karty kredytowej - nie ma to nic wspólnego z pechem - 4- 6 tyg. owszem, ale zależy to od tego w którym momencie okresu rozliczeniowego karty kredytowej złożysz wniosek o zamknięcie tejże karty. Ciekaw jestem co to jest za określenie "zapytanie międzybankowe"???? Jeżeli bank, w którym składasz wniosek kredytowy oczekuje, że zamkniesz kartę kredytową to wystarczy, że przedstawisz mu dyspozycję zamknięcia kraty kredytowej i potwierdzenie przelewu zaległego salda.
...and this is the end.

Z tego jest jeden podstawowy wniosek - wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba się zapoznać z warunkami lub wiedzieć gdzie zapytać...

Jakieś pytania? Piszcie. Postaram się pomóc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

jak długo trzeba gotować kurczaka na rosół? Wkłada się go do zimnej wody i gotuje czy do wrzątku?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

dobre pytanie, ja też tego faktycznie nie wiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

do zimnej :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Gotujemy aż się ugotuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Jako Doradca proponuje skontaktować się z bankiem do którego składałaś wniosek o kredyt, analityk (lub handlowiec z banku) powinien Ci powiedziec czy jest sens splacania tych zobowiązań no i przede wszystkim ile z nich musi wyć wyczyszczona.

Bank powinien dać Ci wstępną decyzję z warunkami dotyczącymi przedstawienia dokumentów potwierdzających zamkniecie zobowiązań.

Powyższa opcja będzie dla Ciebie najbezpieczniejsza tzn nie narazi Cie na pozbycie się gotówki jeśli okaże się, że mimo wyczyszczenia zobowiązań nie dostaniesz i tak kredytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

This article achieved exactly what I wnaetd it to achieve.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

też wzięłam kredyt w PEKAO i na decyzję czekałam raptem góra tydzień(chodziło właściwie o dokompletowanie papierów, bo miałam jakieś stare karty kredytowe, których musiałam się pozbyć). Ogólnie bank polecam nie tylko ze względu na ich ekspresowe podejście do tematu.Po przejrzeniu ofert banków ten wydał się najbardziej "ludzki":)Pozdrawiam wszystkich którzy tak jak ja z niecierpliwością czekają na własne mieszkanko:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

noreda - 4tyg
wbk 3,5 tyg
ale niezbędne było donoszenie dokumentów co spowodowało tak długie oczekiwanie.
3 tygodnie i zero odzewu mnie by zaniepokoiło i zadzwoniłbym z pytaniem kiedy będzie decyzja - tak albo nie i równocześnie składałbym papiery do innych banków..

A co DB (ktoś tu wspominiał) doradca z którą miałem do czynienie była ok, umawiała się gdzie ja chciałem i gdzie chciałem natomiast oferta DB dla PLN jest wyjątkowo mało atrakcyjna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

A jak długo się czeka w PeKaO SA? I jeszcze jedno pytanko czy jak jest decyzja pozytywna to płacić zadatek bo jest pewne, że dostanę kredyt?Bardzo proszę o info. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My mamy kredyt hipoteczny w Millenium,w Pekao SA ROR-a mieliśmy od lat więc do tego banku jako,że jest "nasz" udaliśmy się najpierw;niestety warunki jakie nam zaproponowali były nie do przyjęcia.Wiem,że teraz masa ludzi bierze kredyt w mbanku i Banku Pocztowym;więc może tam popytaj.A prawdę mowiąc ,jeśli ci zależy na czasie,to najlepiej brać kredyt w banku,który współpracuje z deweloperem(o ile kupujesz nowe mieszkanie),tam czekasz na decyzję parę dni...Co do zadatku to nie bardzo wiem,o co dokładnie chodzi,ale na pewno będzie trzeba zapłacić za rzeczoznawcę,który wyceni nieruchomość(niektóre banki mają to za free),opłacac ubezpieczenie mieszkania i czasami żądają tez wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie.Powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ile sie czeka w millenium ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

drugi tydzien juz sie zaczal czekania.. do konca tygodnia ponoc ma byc decyzja.. w getin banku..
ciekawe.. co bedzie ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W Getin Banku dostałam po tygodniu decyzji , ale trzeba bardzo uważnie przeczytać umowę . Po doniesieniu do banku wpisu do ksiąg wieczystych czekam już 4 miesiąc na zmianę oprocentowania i wielkości raty , bo nadal działa ubezpieczenie . Za to nie czepiali się szczegołów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

w PKO S.A. czekałem 3 dni na decyzję o przyznanie kredytu :) oni jako jedni z nielicznych banków podejmują taką decyzję na szczeblu oddziału.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

hey, mam pytanko. nam rzeczoznawca wycenił mieszkanie /rynek wtórny/. ile wg Ciebie bedziemy czekac na ostateczna decyzje i podpisanie umowy kredytowej? pko sa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my czekaliśmy 3 dni w polbanku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

już decyzja jest :)
dostaliśmy kredyt ;D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Decyzja kredytowa w Banku DnB NORD, w którym jestem doradca kredytowym jest wydawana do 10 dni roboczych. Zapraszam do kontaktu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ja już też mam decyzję z PeKaO. W poniedziałek złożyłam papiery. Długie 4 dni oczekiwania i nie zazdroszczę tym, którzy czekają dłużej. Pięknie mi się dzień zaczął. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i szybkich odpowiedzi z banków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

no a ja w getinbanku czekalam tez okolo 4dni krotko i z powidzeniem.....niby szczescie a w sumie rata na dlugie lata...a mam pytanie czy ma moze ktos rate mieszkaniowa z tzw funduszem inwestycyjnym????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

a ja w getin czekam juz 3 tydzien!!!!!!

nie wiem co jest grane, MASAKRA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

to strasznie długo jak 3 tygodnie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Plus dla Ciebie spora sumka prowizji ;D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

dam ci rade bez prowizji, nie zanos buta do szewca,kup klej i napraw sam będziesz miał zadarmo
doradca finansowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

wydaje mi się ze twa radość jest przedwczesna,czekają cie wysokie raty.
doradca finansowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W PeKaO w Toruniu złożyliśmy wniosek o 8.00 rano o 13.00 zadzwonili, że decyzja jest pozytywna - dostaniemy kredyt. Tydzień czekalismy na rzeczoznawcę. Teraz czekamy na umowę. Podobno całość zajmuje 3-tyg. Ja się strasznie niecierpliwie, choć dopiero drugi tydzien za nami, ale widze ze nie jest zle, z tego co czytam na forum okresy oczekiwania są masakrycznie długie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my juz czekamy 2 tyg w miellenium, ale to tylko dlatego ze ciagle wymagaja jakis nowych dokumentow:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Polecam Millennium. Szybko, bezproblemowo, najlepsza oferta z wszystkich banków, które "przerobiliśmy".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My zrezygnowaliśmy z Milennium bo wymagali za dużo papierów i milion obowiązkowych ubezpieczeń za chorendalne sumy...bynajmniej w naszym przypadku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

jezeli chodzi o obsluge w banku miellenium to jestesmy bardzo zadowoleni..no le fakt troche dlugo juz czekamy i mase papierow musimy donosic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Śmieszne jak banki traktują swoje "krowy dojne":
ludzie biorą kredyt na 300 tys, a oddadzą im koło 900 tys.
To raczej oni powinni Was w stopy całowac :) Nie mówiąc
o kłanianiu się w pas, przy takich zyskach :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my mieliśmy nie miłą sytuacje, Pani która udzielała nam kredytu była strasznie nie miła... już miałam ochote powiedzieć jej kilka słów... ale po chwili przestała rzucać fochami. Ja tu załamana,bo zakładam sobie "pętle na szyję" a ona jeszcze rzuca fochami dlaczego sie spóźniłam (5 min)... masakraaaaaa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Trzeba było zadzwonic do centrali z zażaleniem na niemiłą obsługę :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Witam, wniosek w millenium złożony 13.12, rzeczoznawca był 19.12 i czekamy na decyzję, oby pozytywnie, bo inaczej nici z naszego wymarzonego domku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

jak jej powiedziałam 2 słowa to od razu sie poprawiła...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

a co za idiota składa wniosek tylko do jednego banku jak mamy ich 24 :) czuby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

That's a mold-braeker. Great thinking!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W Getin Banku też zmuszają do kilku niepotrzebnych i drogich ubezpieczeń .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

jezeli po 5godz zadzwonili ze macie decyzje to macie ja, w pekao tak jest. tylko niestety sie dlugo na umowe czeka, przynajmniej juz mozecie opijac swoje cztery katy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Lukas Gdynia Świętojańska...ok3 tygodni to trwało. może nie najszybciej ale pełen profesjonalizm...gorąco polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Witam wszystkich "oczekujących".
Właśnie jestem przed odebraniem kluczy :)
Korzystałem z usług jednego z doradców Aspiro, za pośrednictwem którego złożyłem wniosek do mBanku, PKO BP. Oprócz tego składałem wniosek w Nordei już bezpośrednio w banku (Oddział w Sopocie na Monciaku - bardzo miła i kompetentna obsługa). Po wcześniejszym sprawdzeniu te trzy banki miały dla mojego przypadku najkorzystniejsze oferty na rynku. Zależało mi na mBanku, gdyż ten miał dla mnie ofertę najlepszą. Wniosek do mBanku i PKO BP złożony ok 5go grudnia. Już w Wigilię udało mi się podpisać umowę kredytową w mBanku - czyli wg mnie bardzo szybko. Udało się wynegocjować naprawdę całkiem niezłe warunki. PKO nie zdążyło w tym czasie kiwnąć palcem w kwestii mojego wniosku. Nordea zdążyła wydać decyzję.
Polecam korzystanie z usług doradców kredytowych. Od nas nie biorą złotówki a dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać dużo lepsze warunki niż bezpośrednio w banku. Śmieszne ale prawdziwe. A opinia, że kredyt jest droższy przez to, że jest w nim ukryta/doliczona marża doradcy jest mitem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

doradcy kredytowi - od nas złotówki nie biorą, ale bank od nas bierze z nawiązką, aby doradcom odpalić ;)

co do aspiro - ciekawe jaką prowizję zaszyli dla siebie w kosztach kredytu ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ja czekalem okolo 1,5 tygodnia w millennium z dodatkowym negocjowaniem sie. za 300 000, marze wytarowalem jeszcze ponizej oferty. i nic nie musialem donosic, bo bylem swiadomy jakie dokumenty musze przygotowac wczesniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Decyzja kredytowa powinna być wydana de facto w ciągu maks 7 dni - to i tak dużo, jak na analizę, jaką trzeba wykonać na podstawie dostarczonych dokumentów.

Niestety najczęściej jest tak, że każdy z pracowników banku - od doradcy, poprzez analityka po pracownika uruchomień - jest zawalony innymi wnioskami i inną pracą, więc jednego dnia skubnie tego wniosku, drugiego nia tamtego.... potem jest inny wniosek bardziej istotny, bo wyższa prowizja lub unikatowy Klient

Heh, znam te sztuczki, sam jestem pracownikiem pewnego banku w tym zakresie i jest to smutne, ale prawdziwe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

GETIN - 3 dni, moze dlatego, że doradca z OpenFinance był jednocześnie przedstawicielem banku,
MILLENIUM i PKO - zaczyna się 3 miesiąc jak czekamy na odpowiedź,
na szczeście umowa wczoraj podpisana i to najważniejsze.
Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Witam,
Bralismy kredyt razem z moim facetem. Korzystaliśmy z pomocy doradcy kredytowego dewelopera, od którego chcieliśmy kupić mieszkanie. Składaliśmy papiery do PKO BP, PKO SA i BOŚ Banku.

W PKO BP czekaliśmy ok 3 tyg - decyzja negatywna. Wymyślili ,że mój facet jest zadłużony i widnieje w BIK-u co było ewidentnym kłamstwem i nawet po dostarczeniu wyciągu z bazy BIK, gdzie żadnego zadłużenia nie było, nadal trzymali się swojej wersji, że jest zadłużony w ''ich" bazie. Oczywiście mój facet nigdy nie miał nic wspólnego z tym bankiem! Także NIE POLECAM! Straciliśmy mnóstwo cennego czasu.

W PKO S.A też była odmowa, ale tłumaczyli tym, że to był koniec roku i już zakończyli wydawanie nowych decyzji kredytowych. Tutaj za to przynajmniej było szybko.

Natomiast w BOŚ Banku bez problemu kredyt dostaliśmy. Od wydania decyzji pozytywnej w przeciągu 2tygodni podpisaliśmy umowę kredytową. Wypłaty transz kredytu też następowały w wyznaczonych terminach, także jesteśmy zadowoleni.

Pozdrawiam i powodzenia życzę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Masz rację kolego. Też się cieszę, że spotkałem się z doradcą o którym mowa powyżej. Pan miał naprawdę sporą wiedzę i nie musiałem się płąszczyć przed "sfochowaną PANIĄ z banku". Super obsługa!!! Skorzystałem kiedyś z obsługi innego pośrednika ale to była jedna wielka pomyłka - GOŚCIU zebrał ode mnie papiery i przestał się kontaktować. Bałem się znów "wejść do tej samej wody" i korzystać znów z pośrednika, ale poleciła mi go znajoma, której pomógł w kredycie na firmę. Doradca pomógł mi w wybraniu oferty dobrej dla mnie i już się cieszę ze swojego M - co prawda podpisałem cyrograf na wiele lat, ale nie muszę już wynajmować i bulić do czyjejś kieszeni. Panie Piotrku jak Pan będzie czytał to pozdrawiam. Artur M.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My w BOŚIU CZEKALISMY TYDZIEŃ!! POLECAM MAJA ATRAKCYJNĄ OFERTE.
MOGE POLECIC TEŻ BANK POCZTOWY MAJĄ NISKIE MARŻE - WIEM OD ZNAJOMYCH.
ODRADZAM RAIFFAISEN BANK CZEKALISMY 3 MIESIĄCE ROBIA SOBIE ŻARTY Z LUDZI!!!!!!! A OFERTA TEŻ DO KITU.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my złożliśmy w raiffeisen i trwało to tydzień, w pko bp rodzina na swoim po miesiącu dostaliśmy odpowiedź że nic z tego. Zależało nam na mieszkanku więc wybraliśmy raiffeisen bank. Jesteśmy zadowoleni. Przynajmniej mieszkanie nam nie przepadło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

czekaliśmy ponad dwa miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Yeah that's what I'm tklanig about baby--nice work!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Z żoną czekaliśmy na szczęście tylko 3 dni na decyzję w Deutsche Banku. Składaliśmy wnioski przez help-kredyt na ulicy milskiego w Gdańsku przez doradcę finansowego.

Na decyzję można czekać od około 3-5 dni do nawet miesiąca - zależy jaki bank.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Witam wszystkich, wraz z żoną złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty u pośrednika mówił że jak by staną na głowie to i w 3 dni załatwi decyzje ale lepiej będzie poczekać do końca tygodnia mija trzeci tydzień i kompletnie żadnej odpowiedzi z banku ani od pośrednika zadzwoniłem osobiście do banku i usłyszałem że brak zdolności kredytowej!!! totalna dezorientacja! o co cho przecież w symulacji było ok więc zadzwoniłem do pośrednika on twierdzi że wszystko jest na dobrej drodze po tym jak go poinformowałem że sam dzwoniłem i uzyskałem powyższą odpowiedź przeją się rolą i sam podobno zadzwonił do banku po czym oddzwonił i powiedział że to jakaś pomyła i że jutro będzie odpowiedź mija kolejny dzień pośrednik milczy wiedziałem że kłamie bo właściciel mieszkania informował mnie że nie było nikogo z banku tym bardziej rzeczoznawcy,właściciele się niecierpliwią a my z żoną nie wiemy co o tym myśleć totalna olewka na człowieka jutro idziemy składać wniosek do innego banku już osobiście cała historia dzieje się w banku pekao sa oddział III w Lublinie pośrednika ujawnię po zakończeniu sprawy tak ku przestrodze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my w pekao sa czekalismy 1 dzien..jak chcesz to dam ci namairy na dobrego doradce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Tak szybko rozpatrywali, bo to najdroższy bank i nie można
spłoszyć jelenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Dzięki za pomoc ale już się wyjaśniło niestety wniosek został odrzucony :-/ powód-brak zdolności kredytowej !!??? w każdej symulacji pekao było ok pośrednik nie widział żadnych przeciwwskazań, chyba mają naprawdę dziwnych analityków, złożyliśmy wnioski do 2 innych banków zobaczymy co będzie jak na razie również nie widzą przeciwwskazań aha pośrednik do dziś się nie odzywa mało nie odbiera telefonów! szok! jeśli ktoś by kiedyś się wybierał do kredythome w Lublinie do pana Piotra B to nie radzę! dam znać co będzie się działo dalej teraz próbujemy w Lukasie i MIllennium
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

No to ja chyba wszystkich przebiję - 13 tygodni i to nie koniec. Wniosek w Deutsche Bank PBC SA złożony 8 kwietnia 2011. Komplet dokumentów, zdolność - jest, wkład własny ok. 200 tys. zł, wnioskowana kwota 250 tys. zł. Krótko mówiąc dziś jest 7 lipca 2011 a oni nie przygotowali jeszcze umowy, mimo, że wszystko, wg banku, jest OK. Tak więc czekamy na decyzję już ok. 13 tygodni(!!!) i nie zapowiada się, aby na dniach była ona gotowa do podpisania. Przypominam, że później jeszcze trzeba przepisać hipotekę itp.
Na 99% rezygnujemy z tego banku i idziemy gdzie indziej. TOTALNA olewka klienta. Ci ludzie powinni rozdawać ulotki na mieście, a nie decydować o kredytach.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o szczegółach - zapraszam do korespondencji na detepowiec2@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

jeszcze bardziej pobije poprzednia opinie, wniosek złożony w Polbanku w pażdzierniku 2008 r, opłacony koszt jakiegos niby rzeczoznawcy i co .... i do tej pory nie otrzymalismy żadnej odpowiedzi. Generalnie odradzam ten bank z wlasnego doswiadczenia. polecam pko bp-decyzja w tydzien w zwiazku z tym ze powstaja umowy i decyzje w oddzialach a nie w centrali jak w innych bankach. dzieki pko bp dostalismy wymazony kredyt i nie stracilismy zadatku, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

pko bp sa jest ok. ale co do terminów to u mnie było kiepsko. 8 tyg w sumie. co chwila chcieli nowe dokumenty. ale tu pewnie poszło o kwotę kredytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Jak nie ma zastrzeżeń, a bank się przyłoży to decyzja powinna być w tydzień czasu.
Ludzie piszą coś o miesiącach - widocznie coś jest nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ja czekam dokładnie 1 m-c i 5 dni i też cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Składałem do 6 banków.
Pierwszą decyzję dostałem po 2 tygodniach.
Drugą i trzecią po 4.
Czwartą po 5.
Czekam na jeszcze 2 :) Jak wybierać to z wszystkich :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

I naprawde wam sie chce byc obciazonym kredytem do z****nej smierci? na prawde myslicie ludzie ze w ciagu 20lat nic sie nie zmieni?, to ze teraz mam kase i dobra prace to nie bedzie tak przez dziescia lat :0. Jeszcze troche i bedzie taka kicha jak w USA, przez te kredyty. :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

To mój szósty kredyt...
Swoje mieszkanie spłaciłem już prawie z pozostałych czterech, które spłacają lokatorzy.
Nie zarabiam na tym kokosów, ale na emeryturze będę miał kilka należących do mnie mieszkań, na wynajem czy sprzedaż. Nawet jeśli stracą na wartości i 50%, co za różnica, dochód z wynajmu zawsze jakiś będzie, jak nie 2000, to 500zl, ale po spłaceniu kredytu już na czysto.

Tak, chce mi się być obciążonym kolejnym kredytem. Szkoda mi moich pieniędzy, wolę inwestować pieniądze banku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

biorac pod uwage ze kwestia czasu jest kryzys rynku nieruchomosci ktory byl taki jak w USA, na nic sie zda twoje mieszkania. No chyba ze wszyscy wielcy ekonomisci mysla sie twierdzac ze polske czeka wielki kryzys,i jest na skraju bankructwa . Sytuacja jest dokladnie jak sprzed laty w usa, bańka pęknie, zanim ty zdarzysz splacic, i ci zabiora mieszkania, i bedziesz musial/a sprzedac to co teraz masz zeby chociaz czesciowo splacic dlugi. Optymista z ciebie ze hej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

A co zmieni mi kryzys?
Ja nie handluje mieszkaniami.
I dlaczego niby miałbym przestać spłacać?
Ludzie gdzieś mieszkać muszą. Jak nie kupią to wynajmą. A w perspektywie 20-30 lat fakt że przez 3-5 lat będę zarabiał na wynajmie mniej lubi więcej jest nieistotny. A jak będzie kryzys to sprzedam mieszkanie jakieś ze stratą 50% nawet i będę miał na spłaty rat pozostałych przez dobre kilka lat. Nie ryzykuję swoich pieniędzy, tylko pieniądze banku. Swoje trzymam zupełnie gdzie indziej niż w nieruchomościach :) Nieruchomości to tylko jedna z alternatyw na emeryturę.
Cena najmu, lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.
Dobrze skalkulowane i nigdy nie czekałem na najemcę dłużej niż 3 dni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my czekalismy 9 dni w Get In bank
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile trwa czas analizy

Prawda jest taka, że w bankach raz analiza idzie sprawnie, a czasem tworzą się kolejki. Zazwyczaj im lepsza oferta banku tym więcej wniosków do rozpatrzenia. Jeśli składacie przez doświadczonego pośrednika to ten powinien zupełnie wiedzieć jaki komplet należy złożyć do danego banku (tak by ten nie prosił o coraz to nowsze papierki), a po drugie powinien wiedzieć jaki aktualnie czas rozpatrzenia wniosku daje sobie bank. Niestety na rynku wielu jest oszustów i naciągaczy - a klienci wcale nie utrudniają im pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

W Getin banku czekalismy miesiac i tydzien na decyzje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

a czemu tak długo ? Skomplikowany temat ? Getin robi szybkie decyzje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

Kredyt bral;ismy z rodzicami, moze dlatego ze weryfikowali cala nasza czworke...
W trakcie tego miesiaca i tygodnia troszke ponad tydzien decyzja byla wstrzymana bo mielismy cos do wyjasnienia w banku, ale mimo wszystko dlugo...
Dodam, ze w drugim banku- w pocztowym- decyzji nie mamy do dzis, minelo ok miesiaca i 3 tygodni...Tempo zawrotne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

ja czekałem tydzień od złorzenia papierów. getinz doplatami RnS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

ja w pko bp (ten z żubrem) czakekałam około1,5 tygodnia. Ale w piątek złożyłam jeszcze do millenium, bo na chwile obecną po negocjacjach przedstawili korzystniejszą ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

my czekalismy ponad 3 miesiące .Wniosek złozylismy pod koniec czerwca w nordei na kredyt we frankach. Decyzja i podpisanie umowy pod koniec wrzesnia. Zalezało nam na frankach i udalo się ;) wszystko przęciagnelo się głównie przez to że kurs franka zaczął "trochę" szaleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile trwa czas analizy

czy z franka mozna sie cieszyc ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

nie nie nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile trwa czas analizy

ja czekałem w Gdańsiku Garncarska PEKAO S.A. 3 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Frank

Teraz jest najlepszy czas na skorzystanie z oferty kredytowej w EUR i CHF. Ci co są niezorientowani, nasłuchają opowiadań jaki to kredyt we frankach zły, jaki niedobry, ale prawda jest taka, że taki kredyt zaciąga się w momencie gdy kurs jest na maksimach - tak więc kredytobiorcom (kilka postów wyżej gratuluję wyboru) - swoją drogą ciężko uzyskać teraz kredyt denominowane w CHF, ale nie jest to niemożliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Frank

dla większości jest to niemożliwe, bo banki udzielające kredyty w CHF mocno wywindowały poziom min. zarobków, np:
DB - 25 tys Nordea- 15 tys
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Frank

To prawda - ale kredyt w EUR spokojnie można uzyskać, a przecież również jest bardzo konkurencyjny (przynajmniej tam gdzie spread nie jest na poziomie 13%) i dłuższy okres kredytowania. Dodatkowo nie ma takich wymagać dochodowych, a i więcej banków udziela takich kredytów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

to zależy od doradcy , ja miałam przyjemność składac wnioski za posrednictwem jednej z trójmiejskich firm pośrednictwa i jestem mega zadowolona, w zasadzie poza dostarczeniem dokumentów finansowych nie robiłam nic, wszystko za mnie dopilnował doradca (Pani marzena :))
Cały okres oczekiwania do wypłaty kredytu to 17 dni.
polecam Firma Połnoc Finanse z siedzibą w gdyni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Jak dokumentacja jest ok to parę dni, a jak coś jest nie tak... to kilka tygodni.

Mozna zapomnieć o decyzjach w jeden dzień, chyba że się jest jakimś VIP czy coś takiego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ja jestem VIP i czekam (teoretycznie oczywiście, dawno to olałem) miesiąc, ale to dlatego, że oddział nie jest w stanie poprawnie wypełnić wniosku do centrali :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Mąż i ja czekaliśmy na informację od ebroker.pl/kredyty/hipoteczne/mbank/mplan-hipoteczny/szczegoly?warunki%5BofertId%5D=5 ok miesiąca, mieliśmy też doradcę, co polecam każdemu ! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ja u siebie w banku czekałam 5 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

1. bzwbk - 6 tygodni, ODMOWA
2. getin noble - 2 tygodnie, ODMOWA
3. millennium - 2 minuty, ODMOWA
4. invest bank- 2,5 miesiąca, DECYZJA POZYTYWNA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my złozylismy wczoraj w Credit Agicole. Powiedziała ze 2 tygodnie, zobaczymy........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

brałem kredyt w CA pod koniec zeszłego roku. Wstępna decyzja w kilka dni, pełna decyzja wymaga spoooro papierkologii (+ wycena itd.), u mnie trwało blisko 3 tygodnie. Od pierwszej wizyty w oddziale do przelania pieniedzy sprzedającemu minęło nieco ponad miesiąc.

Ogólnie sprawnie poszło mimo wszystko, kontakt z doadcą na bieżąco mailowo i tel. więc moge polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

czekaliśmy w lutym w ING 2 tygodnie, przelew na drugi dzień po dostarczeniu aktu notarialnego, wszystko super sprawnie, kredyt załatwiany przez znajomego doradcę, musieliśmy tylko dostarczyć dokumenty i złożyć podpisy na wnioskach
oddział ING w Gdyni na Skwerze Kościuszki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Osobiście polecam eurobank, trafiłam na bardzo miłą obsługę, mimo że w niektórych kwestiach czułam się jak "blondynka", pan wszystko mi tłumaczył. Decyzja była bardzo szybko, nie zdążyłam pomyśleć o rozglądaniu się na inne banki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W PKO 20 dni
W Eurobank 21 dni
W DB 66 dni

Polecam Eurobank, na połowe maja miał obok DB najlepszą ofertę. Kwestia rozważenia ale ostatecznie zrezygnowałem z DB - kiepska obsługa, analitycy w roli Panów życia i śmierci - nie można za dużo naciskać i pytać bo się szanowni uwstecznią. Makabra. Poza tym zaproponowali mi 1.1 a we wstępnej decyzji już było 1.2 z oszczędzaniem kartą i płatnym 12pln kontem - a bez tych produktów 1.3

PKO zaproponowało 1.43 i 3,25% ubezpieczenia.

Eurobank 1.19% prowizja 2%, okres karencji (raty bez spłaty kapitalu) 2 miesiące. Poza tym miła obsługa z kawką. Konto wersja prestiż - wszystko bezpłatne (poza przelewem do ZUS, US), lącznie z wszystkimi bankomatami na świecie.
Niestety konto ma tokena, strasznie upierdliwa rzecz, zmieniłem na tokengsm i to jest jeszcze większy dramat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

w pko 20 dni roboczych, czyli właściwie miesiąc się czeka..przechodziłem przez ten bank i nie polecam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

U nas było tak:

W PKO 10 dni
W ING 14 dni
W CA 24 dni

Najlepsza oferta z Credit Agricole marża 0,99 + 1100 prowizja + 300 wycena, konto z wpływami min. 1500zł za 0zł, karta do konta 6zł/mies (nie jest konieczna)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

brawo dla portalu Trójmiasto....posty są z 2010 roku;/ na pewno aktualne;/ super artykuł na 1 stronę!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

a nie, są i nowsze, przepraszam!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

mimo zdolnosci chdzilem od banku do banku przez 6 mcy - najpierw obiecali miliony a potem nie moglem dostac 200 tys , nie polecam open finance, expander itp, poszedlem do banku i udalo mi sie wynegocjowac lepsze warunki niz te instytucje.
Jedynie mozna liczyc na siebie - a banki nie lubia dawac kredytow hipotecznych bo zarabiaja wiecej na gotowkowych i krotkoterminowych - to tyle :)
w alior wszystko trwalo jakies 2 tyg od dokumentow do wyplaty 1 transzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

"nie polecam open finance, expander itp, poszedlem do banku i udalo mi sie wynegocjowac lepsze warunki niz te instytucje." - no cos takiego. A to szok. Zawsze sie zastanawiam kto korzysta z uslug tych studencikow w OFie, teraz juz wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ja czekałem w PKO BP 2 miesiące. Ale to był gorący okres (wygasał program RnS) - grudzień i styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

3 dni pekao sa. kredyt bralismy rok temu. jak ktos ma dobra historie kredytowa i oszczednosci na koncie to nie ma problemu z kredytem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W trzy dni zebraliście wszystkie potrzebne dokumenty włącznie z wypisem księgi, zaświadczeniem o zarobkach itd. odesłaliście je do centrali gdzies tam w Polsce do zopiniowania przez analityka, ten zdążył przygotowac umowę i ją odesłać, oraz dokonaliście wyceny przez rzeczoznawcę? Brawo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Trzy dni czekali na decyzję. Jest możliwy okres oczekiwania po warunkiem, że jest komplet dokumentów złożony razem z wnioskiem i oszczędności na koncie. Poza tym kredyt do 300 tys. zł Pekao SA rozpatruje na miejscu w oddziale. Kwoty powyżej tej wartości idą do centrali gdzieś w Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

tylko do sumy 300 K, powyżej decyzja w centrali - a to już jak kamien w wode
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

a ja czekałam na decyzję ok 1,5 m-c, na niedużą kwotę 150 tyś zł z dobra historia kredytowa...a potem na umowę jeszcze z miesiąc;/ prawie mi przepadł zadatek, ale udało się ubłagac właścicieli aby poczekali jeszcze troche. Generalnie nie wspominam dobrze tego czasu,, bardzo malo kompetentnoi pracownicy, pani zgubila wniosek, wiec trzeba bylo robic nowy jednym slowem masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ponoć wróżka mówiła, że wnet ceny gruntów i mieszkań oraz domów gwałtownie spadną do niespotykanego poziomu. Czyli jak ktoś chce przepłacać, to niech teraz kupuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

muszą być jakieś problemy - bo w Getinie - po 2-3 dniach powinno być coś wiadomo , chyba że twój doradca trzyma papiery w tzw.okrągłym segregatorze ...pod biurkiem :-)

PKO BP - faktycznie muli ....miesiąc miniumum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

witam, Zapraszam do Pekao SA, po dostarczeniu wszystkich potrzebnych dokumentów 2 tyg. oczekiwania to żart z Klienta, tel. kontaktowy 507 169 444, Rafał, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

1,5 mc i gubienie wnioskow przez pracownice i dlugie czekanie na umowe masakra!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

My też w zeszłym roku braliśmy w PeKaO SA. Na decyzję finansową czekaliśmy 3 dni a na umowę może jeszcze z tydzien :) braliśmy kredyt na 200000, bez oszczędności :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my w getin czekamy juz tydzień zobaczymy jak to dalej będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

od czego to zależy że jedni maja decyzję po 3 dniach a inni po 2 miesiącach ????????????? ja się zastanawiam nad getin i pko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

generalnie w pko jest szybko jesli masz zarobki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

my czekamy już 3 tydzień dzwoniłam do banku w tamtym tygodniu to podobno wniosek jest zarejestrowany ale dopiero bik sprawdzili ile to potrwa nie wiem masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ja składałam w pekao i finansową meiliśmy ok tygodnia. Teraz w piatek był rzeczoznawca- robił zdjęcia i czekam dalej na ogólna decyzję. Nie wiem ile to potrwa. Może ktoś napisze jak było u niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

i jak się to u Ciebie skończyło, bo ja jestem w podobnej sytuacji, jutro będzie 2 tygodnie od wyceny mieszkania, zgodę dostaliśmy już dawno i czekamy na umowę... ile to jeszcze potrwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

ludzie, ratunku, bik można sprawdzić z poziomu doradcy w banku przy okienku!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

może pan przeprowadzi krótkie szkolenie kolegom z XVI w warszawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Skoro mowa o kredycie na własne M, korzystał ktoś już z usług Idea Expert? Chcielibyśmy w końcu kupić coś swojego, wiadomo na kredyt, a właśnie polecono nam, żeby się udać do tej firmy pośredniczącej. Teraz chcielibyśmy zasięgnąć trochę opinii :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

W ING cała procedura od złożenia wniosku do podpisania umowy trwała ok. 10-12 dni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

A brał ktoś z Was może przez Open Finance? Orientujecie się jak tam to wygląda? Czytam sporo dobrych opinii o nich i tak się zastanawiam czy nie pójść po prostu do doradcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Ja brałam w Open Finance. Przede wszystkim musisz się spotkać z doradcą. Branie kredytu to bardzo indywidualna sprawa. Jednak ja dostałam odpowiedź po tygodniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

A jak takie spotkanie wygląda? Co powinnam wziąć ze sobą? Jest płatne? Bo nie wiem za bardzo czego się spodziewać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

Jest bezpłatne. Najlepiej przygotować wszelkie informacje jakie posiadasz nt. obiektu zainteresowania (np. kredytu, produktu finansowego), Twoje oczekiwania itd. Resztą zajmie się pośrednik. Zadawaj dużu pytań i pamiętaj, że umowę podpisuje się własnoręcznie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

na decyzję kredytową czekaliśmy około 2 tygodni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

obecnie jest mega zastój i duże kolejki .. min. 1 msc. przy kredytach tzw. łatwych ... dla porównania, wcześniej był to okres 1 tyg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile czekaliście na decyzję kredytową?

moja decyzja byla pozytywna w 6 godz od doradcy finansowego w wbk natomiast w banku wystawili mi negatywna :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ha! A to ciekawe! Jak ja brałem kredyt, to się zapytałem i mi baba odpowiedziała, że dostanę do w przyszłym tygodniu (co się mocno zdziwiłem). Czekałem czekałem i d*pa... Przeczytałem w https://www.milekcorp.com/pl/lifestyle/ile-czeka-sie-na-kredyt-w-banku.html że na kredyt czeka się około miesiąca... To ponownie zadzwoniłem z zapytaniem i ta sama baba (rozpoznałem po głosie) powiedziała zupełnie co innego, jak w momencie pierwszej wizyty... Komu teraz wierzyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można czekać miesiąc, a można i pół roku, bo co jakiś czas trzeba dostarczyć jakiś dokument. Można też dostać odmowę, bo niby wszystko cacy, ale np. w historii BIK nie usunięto zapisu o zadłużeniu mimo, że w rzeczywistości poprzedni kredyt został już spłacony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...