koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Jakie mogą być orientacyjne koszty zrobienia współwłaścicielem mieszkania drugiego współmałżonka... jesli to mieszkanie przed zawarciem związku małżeńskiego było nabyte za kawalera.
Jak to jest wyliczane? koszty zapisu w księdze wieczystej, a co dalej? czy liczą też od wartości mieszkania?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

podbijam, tez jestem ciekawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Najlepiej zadzwonić do notariusza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Tak zadzwonić dobra sprawa...
ja pytam tak orientacyjnie na razie nie chcę dzwonić żeby mi kopara nie opadła z wrażenia jak mi sumą trzepną kosmiczną:))), bo z tego co słyszałam to wchodzi jeszcze chyba koszt od wartości mieszkania.. na moje okoko to chyba za całośc jakieś 3 tys, nie wiem moze sie mylę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

koszty notarialne zależą od wartości mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

ok czyli jesli mieszkanie warte jest okolo 260 tys to jaki procent pobierają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

pewnie podatek PCC - podatek od czynności cywilno-prawnych 2% wartości mieszkania - ale pewna nie jestem , tak jest przy zakupie mieszkania z rynku wtornego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Przy założeniu, że ma to stanowić Wasz majątek wspólny, oraz, iż osoba obdarowana nie posiada innego mieszkania bądź nie jest współwłaścicielem innego, to ok 1500 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

No właśnie, dlatego lepiej zadzwonić i zapytać u źródła zamiast dostać kilka sprzecznych odpowiedzi. Na szczęście za rozmowę u notariusza się nie płaci:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Dzięki wielkie Kobitki

Pozdrawiam i zadzwonię u żródła tel nie gryzie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

ja w Rumi robiłam rozszerzenie wspólnoty małżeńskiej i za wszystko płaciliśmy 850 zł ( w tym były juz koszty dopisania mie w księgach), wszelkie opłaty urzędowe, skarbowe itp.
Generalnie trzeba podzwonić i popytać jaki jest koszt bo w Rumi ten notariusz akurat miał najtaniej ( ok 100 zł od innych)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

p.s. nie licza od wartości mieszkania, po prostu powiększasz wspólnotę majątkowa o daną nieruchomość..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

nie o daną nieruchomość tylko o cały majątek nabyty przed ślubem ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Madziara84
dziękuję za info pozdrawiam:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Jak nie liczą od wartości, to zastanów się niby jak liczą? Z nieba? Oczywiście, że od wartości!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

Wszystko fajnie, tylko po co to robić ?
W życiu bywa różnie, a skoro to majątek jednego z małżonków, to lepiej by takim pozostał :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

inną sprawą jest jeśli mieszkanie wzięto na kredyt przed zwarciem związku np. pół roku a przecież razem sie spłaca, mimo to jest to nieruchomość jednego z małżonków. (wiadomo że są sądy i coś tam można wywalczyć ale jeśli jest możliwość warto tego uniknąć dla spokoju). Trzeba w banku dopisać się do kredytu i już sprawa robi się prostsza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

kasiaczek231 wiem jak liczą bo sama załatwiałam ten temat we wrześniu zeszłego roku, koszty u notariusza to stowrzenie aktu notarialnego rozszerzające wspólnotę małżeńską....a także koszty opłat sądowych do zmian w księgach!!!! nasza notariuszka nbawet nie znała wycenionej wartości naszego mieszkania! co do dopisania się do kredytu to wcale sprawa nie jest prostsza, ja byłam dopisana do kredytu i w razie gdyby coś się stało mężowi to ja nie dostałabym mieszkania bo nie miałabym do niego praw a zostałabym z kredytem na głowie, poza tym jak mamy dziecko to ok bo połowę dziedziczy dziecko ale jakby dziecka nie było to musiałabym siwe dzielić z teściami naszym m iewszkaniem- tak nam to wytłumaczyła nasza pani notariusz- więc kasiaczek nie syp mi tu teorią wyssana z palca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty notarialne jak wysokie? współwłasność mieszkania

do aaas: nie o cały majątek nabyty przed slubhem tylko o daną nieruchomość, u nas m iejsce parkingowe ma osobny akt notarialny i do niego mnie nie dopisaliśmy bo szkoda było nam kasy na kolejne z miany w księgach!! tu jak zwykle mądre damy nic nie robiące siedzą! mądrzejsze od wszystkich świętych!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

prosze masz prosty kalkulator kosztynotarialne.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

Brama garażowa (24 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...