Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przez ostatnie 3 lata ceny mieszkań poszły 2 razy w górę, więc jeżeli kupiłeś mieszkanie w kredycie za 250 tyś zł to masz teraz wart 500 tyś. Żałować to mogą ludzie którzy nie wzięli mieszkania na kredyt. Jakbyś potrzebował porady to zapraszamy do kontaktu https://natwoim.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawa sprawa bo temat dodany w 2013 roku... jak ktoś zdążył od tego czasu spłacić do roku 2022 to z pewnością nie żałuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I zwróć uwagę na ilość miejsc parkingowych w okolicy budynku i czy jest w miarę łatwo znaleźć miejsce do parkowania.

Koniecznie trzeba też sprawdzić czy jest nowoczesny domofon:
https://infobudownictwo.pl/domofony-urmet-dlaczego-warto-je-wybrac/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam i podpisuje się obiema rekami! https://pomorskiegrunty.com/ to najlepsi fachowcy w tej branży z jakimi się spotkałem kiedykolwiek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moi znajomi wzięli mieszkanie na kredyt w centrum Gdańska na wynajem kilka lat temu (nawet nie pytaj ile zapłacili) i do tej pory im się jeszcze nie zwróciło!

Całe szczęście, że wziąłem z żoną kredyt na dom. Kupiliśmy ziemie od https://pomorskiegrunty.com/ (w ogóle polecam, bo profesjonalizm pierwsza klasa) i teraz mieszkamy sobie pod Gdańskiem, zaledwie kilka minut od trójmiasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam ten artykuł, żeby sobie sprawdzić, czy czekać na kredyt 2%, czy nie: https://dlnnieruchomosci.pl/tani-kredyt-2-czekac-czy-kupowac-mieszkanie-juz-teraz/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie lepszy kredyt niż wynajmowanie. Bo opłaty wychodzą prawie takie same, a jednak ogromną różnicę robi to, że masz coś swojego. Ja np znalazłam mieszkanie na mieszkania biłgoraj i nigdy nie żałowałam. Po spłacie kredytu masz mieszkanie dla np dziecka a po wynajmie nie masz nic. Więc według mnie sprawa jest oczywista.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam http://milankundera.pl/rola-posrednika-kredytowego/ znakomity doradca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Twoje będzie... dopiero jak spłacisz kredyt. Na razie jest banku, i wynajmujesz je... od banku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto też sprawdzić https://gsg-nieruchomosci.pl
Dużo ciekawych ofert mieszkań i domów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie żałuję. Miałam duży wkład własny i przynajmniej mogę cieszyć się swoim własnym mieszkaniem w wymarzonej okolicy ,Nie każdy ma bogatych rodziców, aby kupili nam mieszkanie. Teraz mam coś swojego oraz nie muszę wynajmować.

Od siebie polecam również uważać na ubezpieczenie do kredytu hipotecznego, Ubezpieczenie takie ma okrojony zakres, lepiej jest samodzielnie poszukać ubezpieczenia, szczególnie jeśli zależy nam na rzeczywistej realnej ochronie.
Zerknijcie sobie na Compensę https://www.compensa.pl/ Ma bardzo dobre warunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziwne czasy nadchodzą, bo stopy procentowe prawdopodobnie jeszcze w górę, a na rynku nieruchomości widać pewne oznaki załamania, może raczej korekty, dlatego ludzie starają się jeszcze coś kupić. Rozmawiałem niedawno z https://piotrgrudniewski.pl to mówił, że na klientów nie narzeka i dalej kredytują, tylko może bardziej celowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja żałuję, że nie zdecydowałem się na kredyt w złotówkach tylko we frankach. Poza tym z perspektywy 10 lat żałuję, że nie kupiłem kilku mieszkań, dzisiaj są warte o 100% więcej. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem warto przed wyborem Agenta hipotecznego, skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych, gdzie wygodnie sprawdzimy już kwotę, wkład własny i miesięczną ratę - https://wnioskomat.com/ranking-kredytow-hipotecznych/ Sprawdziłem ofertę i wiedziałem już w jakim banku złożę wniosek - fajne i wygodne narzędzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie żałuję zakupu mieszkania na kredyt. Gdyby nie on, pewnie do tej pory mieszkałabym w wynajmowanym. Myślę, że wiele zależy tu od tego, jakie są warunki kredytu. Przykładowo może to być kredyt hipoteczny ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. https://grupaang.pl/2020/10/29/kredyt-hipoteczny-ze-stalym-oprocentowaniem-wady-i-zalety/ Jeśli chodzi o mnie, decydujący wpływ na to, że jestem zadowolona z kredytu, miało zaufanie ekspertom z Grupy ANG S.A., którzy omówili warunki i pomogli dopełnić formalności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Moim zdaniem największy wpłwy na wartość domu ma jego lokalizacja. Mój znajomy wybudował sobie całkiem niezłą chatę, ale w totalnym odludziu, gdzie jest daleko do jakiegokolwiek wiekszego miasta. Co z tego, ze tyle na nią wydal skoro dom ten nie ma już takiej wartości właśnie przez kiepskie położenie.
Co do tematu kredytu, warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię przy kredycie hipotecznym. Mianowicie ubezpieczenie. Wiele osób bierze ubezpieczenie oferowane przez bank i w ferworze załatwień kredytowych, nie zwraca uwagi na to, co dane ubezpieczenie oferuje. Ubezpieczenie takie jest zwykle okrojone i jego zakres nie jest zbyt dobry. Ubezpieczenia lepiej porównac sobie tutaj https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

W sumie to ciekawe zapytanie. Ja też o tym myślę, więc może opinie tu zawarte mi pomogą. Powiem jedynie, że dla mnie nie ma to jak ratowanie siebie. Kiedyś rozmawiałam z jedną koleżanką, też mieli właśnie prowadzić firmę, budować się, a za to wydali kupę siana na prawnika, bo musieli ogłosić bankructwo. No masakra, zwłaszcza że prawnik nie jest tu do niczego potrzebny, o czym się możecie przekonać, sprawdzając te http://jak-oglosic-upadlosc-konsumencka.pl/ stronę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mamy koniec 2020, WIBOR na poziomie 0,22 % marże od 1,85 (chyba niżej nie da rady) do 4,5%. Przy 10 % wkładzie własnym (są jeszcze takie kredyty Millenium - 2.75, CA - 2.75, Santander 3.45 - 3.09, mbank - 3.30 w standardzie "promocyjnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2020 . . .jakoś spadków nie widać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

najważniejsze biorąc kredy na mieszkanie, to żeby było zdrowie do pracy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przeprowadzka do Gdyni (94 odpowiedzi)

Witajcie Forumowicze, zwracam się z pytaniem do tych, którzy mają ochotę pogadać sobie na ten...

Drzwi zewnętrzne Aluhaus - warto? (31 odpowiedzi)

Dzień dobry, Chcemy wymienić stare drzwi na nowe. Stwierdziliśmy z mężem, że pójdziemy w drzwi...

meble kuchenne (70 odpowiedzi)

Witam, chciałam zapytać czy ktoś mógłby polecić architekta wnętrz oraz firmę wykonująca meble na...