Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie żałuję zakupu mieszkania na kredyt. Gdyby nie on, pewnie do tej pory mieszkałabym w wynajmowanym. Myślę, że wiele zależy tu od tego, jakie są warunki kredytu. Przykładowo może to być kredyt hipoteczny ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. https://grupaang.pl/2020/10/29/kredyt-hipoteczny-ze-stalym-oprocentowaniem-wady-i-zalety/ Jeśli chodzi o mnie, decydujący wpływ na to, że jestem zadowolona z kredytu, miało zaufanie ekspertom z Grupy ANG S.A., którzy omówili warunki i pomogli dopełnić formalności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem największy wpłwy na wartość domu ma jego lokalizacja. Mój znajomy wybudował sobie całkiem niezłą chatę, ale w totalnym odludziu, gdzie jest daleko do jakiegokolwiek wiekszego miasta. Co z tego, ze tyle na nią wydal skoro dom ten nie ma już takiej wartości właśnie przez kiepskie położenie.
Co do tematu kredytu, warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię przy kredycie hipotecznym. Mianowicie ubezpieczenie. Wiele osób bierze ubezpieczenie oferowane przez bank i w ferworze załatwień kredytowych, nie zwraca uwagi na to, co dane ubezpieczenie oferuje. Ubezpieczenie takie jest zwykle okrojone i jego zakres nie jest zbyt dobry. Ubezpieczenia lepiej porównac sobie tutaj https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie to ciekawe zapytanie. Ja też o tym myślę, więc może opinie tu zawarte mi pomogą. Powiem jedynie, że dla mnie nie ma to jak ratowanie siebie. Kiedyś rozmawiałam z jedną koleżanką, też mieli właśnie prowadzić firmę, budować się, a za to wydali kupę siana na prawnika, bo musieli ogłosić bankructwo. No masakra, zwłaszcza że prawnik nie jest tu do niczego potrzebny, o czym się możecie przekonać, sprawdzając te http://jak-oglosic-upadlosc-konsumencka.pl/ stronę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy koniec 2020, WIBOR na poziomie 0,22 % marże od 1,85 (chyba niżej nie da rady) do 4,5%. Przy 10 % wkładzie własnym (są jeszcze takie kredyty Millenium - 2.75, CA - 2.75, Santander 3.45 - 3.09, mbank - 3.30 w standardzie "promocyjnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2020 . . .jakoś spadków nie widać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najważniejsze biorąc kredy na mieszkanie, to żeby było zdrowie do pracy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałem dużo szczęścia w ostatnich latach i udało mi się kupić apartament pod inwestycję. https://zlota44.com/inwestycja/ myślę, że mój wkład własny zwróci się w przeciągu parenastu lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zdecydowanie nie. Udało mi się niedawno kupić mieszkanie poprzez biuro nieruchomości https://www.maxon.pl/mieszkania/mieszkania-na-sprzedaz i jestem bardzo zadowolony. Pełen profesjonalizm i fachowe doradztwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kupiłem nowe mieszkanie oczywiście finansując jego zakup w znacznym stopniu kredytem hipotecznym i nie żałuję! To była bardzo dobra decyzja. Opłacalna dla mnie i mojej rodziny. Patrząc na obecne oferty kredytów mieszkaniowych, to stwierdzam, że kredyty na zakup mieszkania są obecnie tanie i pewnie już tańsze nigdy nie będą. Zresztą zerknijcie sami na aktualne oferty na https://www.get-money.pl/oferta/kredyty/kredyty-mieszkaniowe-hipoteczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wzięliśmy z żoną kredyt hipoteczny już 9 lat temu. Na ten moment możemy powiedzieć, że nie żałujemy decyzji. Wszystko mieliśmy dobrze przemyślane, policzone. Skorzystaliśmy z dobrego, poleconego doradcy kredytowego, który pomógł spokojnie przejść przez cały proces wniosków i uruchomienia kredytów. Owszem, teraz trzeba liczyć się z tym, że są na bieżąco do spłaty raty. I że mogą z różnych powodów się zmieniać (na niższe to jeszcze pół biedy, ale na wyższe...). Dlatego właśnie ważne jest dobre przygotowanie się do zaciągnięcia kredytu. Czy to hipoteki, czy to innej pożyczki.

Przy okazji warto też sprawdzić sposoby na to, by dobrze ocenić, czy warto się zadłużać. https://sposobnafinanse.pl/czy-warto-sie-zadluzac/ .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Nie żałuję jak mam płacić pieniądze za wynajem, wolę spłacać swoje. A ja kupiłem za całkiem spoko pieniądze wyremontowane mieszkanie z bloku sprzed kilku lat, udało mi się je znaleźć dzięki biurze Góralczyk Nieruchomości w Ostrołęce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja polecam https://ysa.pl - znajdziecie sporo ciekawych ofert
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

A powiec mi gdzie są takie tanie mieszkania, może podaj nr właściciela to chętnie się dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kalkulatorkredytu.com - to moja prywatna(!) stronka. Może się komuś przyda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wziołem kredyt i nie żałuję. Mam gdzie mieszkać a tak to całe życie oszczędzania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko ma swoje plus oraz minus. Idealnie nigdy nie będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie żałuje, wzięłam kredyt na apartament od Lubicz Apartamenty w Rowach. Niestety nie miałam wtedy zbyt dużo pieniędzy, a miejsce i całe mieszkanie było idealne, dokładnie takie jak sobie wymarzyłam. Dlatego postanowiłam wziąć kredyt, sprawdziłam porządnie jego warunki i nie ma żadnych kłopotów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja nie żałuję, mam zainwestowane pieniadze w 2 mieszkania które spłacają najemcy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie mam jeszcze kredytu, ale nie widzę innej możliwości na zakup własnego mieszkania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co od razu upadłość konsumencka, wystarczy sprzedać mieszkanie, spłacić bank i jest się wolnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak szybko sprzedać mieszkanie (82 odpowiedzi)

Mam wystawione mieszkanie na wszystkich najpopularniejszych portalach od listopada 2013 i do tej...

Jakie okna polecacie? (84 odpowiedzi)

Potrzebuję dobrych okien, jakie firmy z trójmiasta polecilibyście?

Siedlce, Zakopiańska, warto zamieszkać? (3 odpowiedzi)

Witam, planuję z narzeczoną zamieszkać na siedlcach, przy ulicy Zakopiańskiej. Przeprowadzamy się...