Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja polecam zakup mieszkania od dewelopera Nexity. Firma jest bardzo profesjonalna, mają dobre podejście do klienta. Wykonali projekty z uwzględnieniem wszystkich moich wymagań, a są one bardzo innowacyjne i wyszukane. Polecam wszystkim którzy chcą wynająć lub zakupić mieszkanie. Uzyskałam również wiele porad dotyczących nieruchomości. Można uzyskać wiele informacji odwiedzając ich stronę http://www.nexity.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

zgada siepo co żałować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

osobiście kredytu nie brałam, ale moja siostra tak. W Warszawie mieszkanie brała tam są jo wiele droższe niż w innych częściach. Z tego co wiem nie żałuje ze wzięłam kredyt może ze względu że dostała najlepszy jaki tam był bo pośrednik z Galerii Finansowej nad wszytkimi formalnościami czuwał. Już się urządziła w mieszkaniu i mieszka od kilku miesięcy. Nie słyszałam narzekania z jej strony że żąłuje lub coś. Inaczej by musiała mieszkać z rodzicami a to fajne nie jest
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bo żeby nie żałować, to trzeba kredyt wybierać z głową. Porównywarki w rodzaju https://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/ bardzo w tym pomagają, bo można zawęzić wyniki poszukiwań do takich ofert, które będą spełniać określone przez nas kryteria.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę ze nie ma na to złotej recepty. Oczywiście idealnie byłoby móc zakupić mieszkanie za własne pieniądze bez konieczności zaciągania kredytu. Niestety, aby uzbierać na mieszkanie, trzeba byłoby oszczędzać pewnie minimum dwadzieścia lat. Też uważam, że chyba z dwojga złego lepiej wybrać kredyt i mieszkać na swoim niż płacić miesięcznie krocie za czynsz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja miałam taki problem ponieważ kompletnie nie znam się na kredytach i bałam się ,że bank mnie oszuka.Niedawno przeczytałam opinie,że deweloper np. ten https://lokum-deweloper.pl/mieszkania/ będzie w stanie pomóc tobie w formalnościach kredytowych . Napisz i sprawdź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i proponuję tam zostać, bo Twoja reklama mieszkań w Warszawie na forum Trójmiasta ma się jak pięść do nosa :) no ale widocznie każdy orze jak może...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie to inwestycja i zawsze można je sprzedać po lepszej cenie, spłacić kredyt i dodatkowo zarobić na tym. Ja zastanawiam się nad nowym mieszkaniu, na osiedlu Leśny Kwiat, które usytuowane jest w południowej części stolicy, w cichej i spokojnej okolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak, nie warto brać kredytu i potem mieć z tego powodu problemu. Po prostu kredyt trzeba spłacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z pewnością wiele osób żałuje, jeśli zmieniła się ich sytuacja finansowa, zobowiązanie okazało się za wysokie. Myślę, że dlatego te zmiany i stopniowe zwiększanie obowiązkowego wkładu własnego. Dawniej ludzie brali kredyt na 100% wartości nieruchomości, często nie mając w ogóle oszczędności. Dzisiaj jest to niemożliwe, więc i osób, które są niezadowolone i w kłopotach, jest coraz mniej. Istotne jest też to, by poszukać najkorzystniejszej oferty kredytowej. Pomagają w tym tego typu wyszukiwarki: https://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/ . Niektóre banki nie pobierają prowizji, inne mają niskie oprocentowanie. Grunt to dobrać dla siebie najkorzystniejszy sposób spłaty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

o ile je splacisz, zapomniales dodac ze w opcji nr 4 jesli nie splacisz kredytu to zostaniesz nie tylko bezdomnym ale bezdomnym z ogromnym dlugiem, gratuluje myslenia....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba co drugi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie przyznali ale juz nie zaluje a czekam pol roku na tę mozliwosc. Mdmu - 42 500 zl, dom w cenie 180 000, nie ruina, jest c.o, pcv okna, dobre drzwi, ale maly remont na wejscie bedziemy robic. Dzialka 1000m2 w tym sady. Do pracy maz 5min. Kredyt wychodzi ok 142 500 zl (+/-) , plus odsetki. Nie mozemy sie doczekac. Dwojka dzieci plus trzecie w brzuszku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"czego chcieć więcej "
Ślubu, dzieci, zamiany mieszkania na większe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedawno trafiłam na homescanner.pl Byłam sceptycznie nastawiona do takich usług, ale oni zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Zamówiłam u nich raport. Kosztował niewiele, więc stwierdziłam, że spróbuje. I to był strzał w dziesiątkę. Zrobili dla mnie zdjęcia domu na sprzedaż, całej działki wokół niego, opisali, jaki jest stan prawny, poinformowali mnie o służebności drogi dla sąsiadów, przedstawili całą infrastrukturę w najbliższej okolicy i miejscowości. Dzięki nim w końcu znalazłam dom, który chce kupić, pomimo służebności dla sąsiadów. Cena zachęca, a sąsiedzi są ugodowi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lepiej spłacać kredyt (i oczywiście ustalić sobie dogodną do spłacania ratę) niż mieszkać u obcych ludzi lub co gorsza z teściami na jednej kupie :D Własne mieszkanie to ogromny komfort i nic tego nie zmieni! My z narzeczonym kupiliśmy mieszkanie prawie 50metrowe w kamienicy przy Sulejkowskiej21 – to na Pradze płd. Do centrum blisko, mieszkanie własne, wygoda i komfort .. czego chcieć więcej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie zaluje, bo np. wynajem kawalerki kosztowalby mnie miesiecznie tyle samo co splata kredytu na 2-pokojowe mieszkanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama teraz staje przed wyborem, czy brać kredyt na mieszkanie, czy lepiej coś wynająć i nie martwić się kredytem na kilkadziesiąt lat. Mieszkam w Warszawie, więc interesowałoby mnie mieszkanie na Mokotowie. Na razie głównie oferty podobają mi się na stronie http://4sciany-nieruchomosci.pl/mieszkania-na-sprzedaz-mokotow/ i liczę, że szybko podejmę decyzję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

:))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy podejmuje jakąś decyzję.. zależną od swoich możliwości czy chęci. Ja osobiście nigdy nie kupiłbym mieszkania, tylko dom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

budowa domu - koszt (52 odpowiedzi)

Witam, Zamierzam wraz z mężem budować dom w okolicy ok. 50 km od Gdańska. Dom ok. 130 m2 pow....

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...