Odpowiadasz na:

Re: Za ile można urządzić 50m mieszkanie?

@ lk

Strasznie się spinasz. Forumowicze udzielają Ci rad, a Ty ich opluwasz. A skąd my, obcy ludzie, mamy wiedzieć co Ty chcesz zrobić w mieszkaniu? Rozumiem, że nie dysponujesz wielką...
@ lk

Strasznie się spinasz. Forumowicze udzielają Ci rad, a Ty ich opluwasz. A skąd my, obcy ludzie, mamy wiedzieć co Ty chcesz zrobić w mieszkaniu? Rozumiem, że nie dysponujesz wielką gotówką i chcesz by wyszło jak najtaniej, każdy by tak chciał, ale nie udzielasz nam absolutnie żadnych podstawowych informacji. Po pierwsze ile masz do wydania? Po drugie. Pytasz o urządzenie mieszkania, ale co masz na myśli? Sam remont czy również wyposażenie i umeblowanie lokalu? Poza tym nie napisałeś nawet czy jest to mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego. Jeśli deweloperskie to musisz zrobić wszystko (mam na myśli remont), jak z rynku wtórnego to podłogi pewnie jakieś są więc na dzień dobry robić ich nie musisz, drzwi wewnętrzne też się pewnie jakieś znajdą, okna jeśli stare to do wymiany, ale może nie teraz a za pół roku. Może są też jakieś kafle na ścianach, więc i tych kłaść od razu nie musisz. Jeśli to rynek wtórny i naprawdę nie masz kasy to skup się na odświeżeniu mieszkania, pomalowaniu ścian czy wymianie instalacji elektrycznej (jeśli jest stara) i kupuj meble. Jeśli to rynek pierwotny weź kartkę, długopis, kalkulator. Policz dokładnie ile będziesz potrzebował farby do pomalowania ścian czy paneli (o ile chcesz mieć panele, bo może wolisz dywan/wykładzinę/płytki). A może zamiast pomalowanych ścian chcesz mieć np. tapetę? W łazience chcesz mieć płytki czy specjalne panele (takie do łazienek), wc podwieszane czy standardowe stojące. Muszla kwadratowa czy tradycyjna owalna? W kuchni chcesz mieć zwykłą kuchenkę z piekarnikiem czy może wolisz osobny piekarnik do zabudowy i płytę? A może chcesz jeszcze zmywarkę i mikrofalówkę do zabudowy? A co z salonem? Rogówka, wersalka czy skórzany komplet wypoczynkowy?
Mogę tak długo i dużo pisać. Nie znam Twoich priorytetów, nie wiem co chcesz/musisz zrobić, więc ani ja, ani nikt nie powie Ci co masz kupić i ile to będzie kosztowało. Dla jednego podstawowe wyposażenie i remont to wydatek 10 tys bo tyle akurat ma, dla drugiego 100 tys to będzie po kosztach.
Zanim zadasz pytanie określ ile masz kasy i co chcesz zrobić, wówczas można coś niecoś doradzić. A najlepiej idź do marketu lub wejdź w internet i posprawdzaj ceny, podsumuj wszystko i wyjdzie Ci kwota.
I żeby nie było. Nie jestem złośliwa, chcę pomóc, ale najpierw muszę wiedzieć czego ta pomoc ma dotyczyć.
rozwiń

4 lata temu ~Nola
  • Polityka prywatności