Alimenty

Witam. Płacę alimenty na syna. W styczniu kończy 18 lat. Ale nie o tym mowa. Płaciłem wcześniej na adres domowy byłej alimenty. Jej matka je odbierala że względu że ona pracuje i mieszka za granicą. Syn jest tutaj z babcią. Poczym zacząłem pracować i komornik ściągał je z konta mojego pracodawcy co miesiąc. Teraz nie pracuje. Była zadzwonila że wraca i chce zaległe alimenty ale ona chyba nie ma kontaktu z komornikiem i nie wie że mi je pobierał z wypłaty. Stwierdzila że te co dostawała na adres nie uzna i będę płacił je jeszcze raz. Czy jest taka możliwość? Proszę o poradę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem masz dużo mniejszy, jeżeli masz płatności udokumentowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak mam przekazy z poczty że odbiera pieniądze a teraz mówi że ich nie uzna. Ale było wyraźnie na nich napisane alimenty za taki i taki miesiąc i rok i imię dziecka. A z komornikiem widocznie nie ma kontaktu i nie wie że było płacone z poprzedniej pracy. Co z tym mogę zrobić ? Zgłosić próbę wyłudzenia czy oszustwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba na razie Twoja ex nie podjęła żadnych kroków formalnych, więc póki co problemu nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby tak ale komornik naliczył odsetki od całej kwoty. A przecież ja płaciłem jej kasę na adres domowy. Tylko że ona łaskawie tego do niego nie zgłosiła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komornik może przeliczyć wszystko jeszcze raz, ale musi mieć do tego podstawy, czyli pisemko z sądu, a żeby uzyskać takie pisemko, to trzeba znowu spotkać się w sądzie i najlepiej mieć po swojej stronie prawnika, który wyjaśni Ci Twoje prawa ZANIM wejdziesz do sądu. Idź po poradę prawną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że powinno być ok, skoro masz dowody na płacenie, w razie większych problemów prawnik cię z tego wyciągnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O poradę to lepiej poproś jakiegoś prawnika, przynajmniej będzie fachowo.
Na początek sprawdź sobie, czy masz na pewno wszystkie świstki pocztowe (i od razu zapisz, za jaki okres tak płaciłeś), potem sprawdż, ile i jak długo pobierał komornik (prawnik pewnie spyta o to wszystko). Potem spotkaj się z prawnikiem. On powie, czy takie argumenty eks żony mają jakieś realne pokrycie w paragrafach czy nie, bo gadać to se każdy może...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...