Alimenty

Witam, potpisalam z bylym partnerem alimenty na dziecko 2,5 letnie o wysokosci 500 zlotych mamy teraz sprawe w sadzie o zatwierdzenie on uwaza ze placi mi za duzo i czy jest mozliwosc aby mi zmniejszyli dodam ze nie pracuje chodze do szkoly pobieram 500+ na dziecko a on przyjal prace gdzie ma 2100
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Alimenty

500+ nie ma chyba wpływu na alimenty. Walcz o dobro dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A z ciekawości - zdradzisz w jakiej to szkole uczą potpisywać ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nowelizacja KRiO z tamtego roku
art. 135:
§ 3. Na zakres świadczeń alimentacyjnych NIE wpływają:
1)...
2)...
3) świadczenie wychowawcze, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. poz. 195 i 1579 oraz z 2017 r. poz. 60 i 245) czyli (nie)sławna ustawa 500+
4)...
Sąd nie weźmie pod uwagę 500+, będzie natomiast rozpatrywał inne aspekty (koszty utrzymania dziecka, koszty utrzymania ojca dziecka - też musi gdzieś mieszkać, jeść, itd., Waszą ogólną sytuację, itp.).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po co alimenty? Lepsza jest opieka naprzemienna - dwa tygodnie u mamy, dwa u taty i sprawa załatwiona.
A jak komu za duże te alimenty to niech bierze dziecko do siebie na własne utrzymanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tutaj to chyba najpierw ojciec musiałby chcieć wziąć dziecko pod opiekę, a sądze, że nie chce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to znaczy nie chce? Dziecko już jest na świecie, samo się nie zrobiło
Pieniądze nie są najważniejsze i jak ktoś ich nie ma to musi ruszyć tyłkiem i zapewnić chociaż opiekę
A jak nie chce to niech do sierocińca odda
Przerzucenie całej odpowiedzialności i ciężaru utrzymania swojego dziecka na kobietę i to tak młodą jest ciosem poniżej pasa
Pogrąża się dwie osoby za jednym razem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mysle ze to zależy od tego jakie on faktycznie ma zarobki jak pracuje gdzieś bez umowy to ich nie wykaże i sąd obniży alimenty, a ja ma umowe to pewnie zostawi tak jak jest albo coś koło tego:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zmniejszyć sędzia, oczywiście. Max możesz dostać 500zł z funduszu alimentacyjnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepiej "nie pracuję, dej alimenta!"...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdybyś dał na opiekunkę lub przedszkole , bilety aby zawieźć-przywieźć , wyżywienie dla dziecka, ubrania, buty, fryzjera, wyjście do kina itd to pewnie by poszła do pracy... , a tak to niby jak - zostawi dziecko samo w domu ? chyba że zajmiesz się dzieckiem przez 9 godzin dziennie.. wtedy też będzie miała możliwość pójść do pracy, a wy podzielicie się wydatkami pół na pół...

W totka dziecka nie wygrałeś , miałeś jaja je sobie zrobić to miej jaja wziąć za nie odpowiedzialność - nie bądź jak Mateusz Kijowski
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zrob se jeszcze z 2 maluchy i wbij typa na alimenty bedziesz miec razem :
3*(500+) + 3*(ok 700) = 3600 na reke, tax free bez ruszania sie z domu.
Tyle nie zarobilabys w zyciu nawet jak bys skonczyla studia wyzsze z rachunkowosci na uniwerku.

Jak cie beda pytac o zawod wpisz "Matka Polka" i kazdy bedzie wiedzial z kim ma doczynienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

na drugi raz polecam uzyc prezerwatywe bo widac ze obydwoje nie dorosliscie do posiadania dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...